Zubi

Aromaterapija, akupunktura, radiostezija, bioenergija
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Postoji li neki spell ili ritual pomocu kojeg mogu poboljsat svoje zube- znam jedino za spellove želja ali to mi se ne čini 100% pouzdano.

I ne želim vidit ni Z od zubara :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Haha da ja se ne bojim zubara ali mi kod njega svejedno nije ugodno.Srećom imam gen za dobre zube haha.
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Ne znam koliko bi ti spell mogao pomoći. Na kraju ti ipak preostaje samo i jedino zubar. :D Ako je dobar ne osjetiš ništa. ;)
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

Ima jedan super spell za to: počni redovito prati zube. Dakle, ritualno pranje ujutro i navečer. :D

A ako si želiš dodatno pomoći, nabavi u ljekarni peroksid (3%) iliti hidrogen. To neki koriste za izbjeljivanje kose, ali ta razrjeđena kiselina ubija sve žive bakterije, a ne kuri ko alkohol. Promućkaš po ustima nakon večernjeg pranja (bez gutanja, ipak je to kiselina :) ), ispljuneš i po potrebi ispereš usta, ali možeš i ostaviti. Nije baš neki svjetski okus, ali radi ko blesavo. Osim što ubija bakterije koje rade karijes, također pomaže zubnom mesu tako da i u starosti možeš imati svoje zube.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

tallamasca wrote:Postoji li neki spell ili ritual pomocu kojeg mogu poboljsat svoje zube- znam jedino za spellove želja ali to mi se ne čini 100% pouzdano.

I ne želim vidit ni Z od zubara :D
Razlog zbog kojeg oboljevaju zubi su povezani sa zubnim mesom ili desnima.
Što je veća prokrvljenost zubnog mesa, zubi će biti zdravi.
Čak i nema neke velike veze vanjsko četkanje zuba do besvjesti, koliko ima zubno meso.
Što se jasno može vidjeti kod mase ljudi koji apsolutno jednako često i kvalitetno četakaju zube, a imaju problem.
Velika je žalost što će vam to malo zubara reći, budući da i oni rade svoj posao površno kao i svi drugi.

U Dalmatinskom području postojala je jedna stara tehnika baka i đedova, dok paste i četkice nisu postojale, a ta je bila da naparvila naprava za masažu zubnog mesa od kruškia drveta, te se time masiralo zubno meso.
Trebala bis e raspitati kod nastarijih autoktonih ljudi Splita i zaleđa da ti to pojasne. ja sam samo za to čuo.

Druga stvar je da konzumiraš veće količine C vitamina, koji ojačava zubno meso. Nadalje proguglaj "health of gums" i slično da vidiš koje tvari štete, a koje pomažu.
Nošenje kristala fluorita također može pomoći.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

mrzim sve s bijelim kutama a pogotovo zubare, igle, šprice, fuj fuj fuj... i ja bi neki spel za zdrave zube :D
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

Inconnu wrote:Ima jedan super spell za to: počni redovito prati zube. Dakle, ritualno pranje ujutro i navečer. :D

A ako si želiš dodatno pomoći, nabavi u ljekarni peroksid (3%) iliti hidrogen. To neki koriste za izbjeljivanje kose, ali ta razrjeđena kiselina ubija sve žive bakterije, a ne kuri ko alkohol. Promućkaš po ustima nakon večernjeg pranja (bez gutanja, ipak je to kiselina :) ), ispljuneš i po potrebi ispereš usta, ali možeš i ostaviti. Nije baš neki svjetski okus, ali radi ko blesavo. Osim što ubija bakterije koje rade karijes, također pomaže zubnom mesu tako da i u starosti možeš imati svoje zube.

:o To baš i nije pametan savjet!!!!!! vodikov peroksid ( hidrogen) je izrazito nagrizajuća tvar i s dugotrajnijom upotrebom može doći i do ranjavanja zubnog mesa a sasvim sigurno do oštećenja zubne cakline.
Probaj nakapati malo peroksida po rukama pa ćeš vidjeti kako će ti "spaliti" kožu - ako to ućini debeloj koži na rukama što misliš da će učiniti nezaštićenom zubnom mesu????? :!:
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

ja isto mislim da hidrogen nije dobra solucija, jer je preagresivan za zubno meso, čula sam da je dobar za rane iako nikad nisam koristila, ali to je drugo...ja predlažem eterično ulje od čajevca za premazivanje zubnog mesa, sigurno pomaže kod raznoraznih tegoba jednom sam izlječila onu kvrgu šta se napravi kod zuba i upali, nestala je nakon dva dana premazivanja uz obloge od tinkture gospine trave, mislim da su tinkture isto jako dobra stvar :) tinktura od petrovca provjereno pomaže kod zubobolje izvana se stavi oblog i pomaže kod upaljenih limfnih čvorova i to sam otkrila na sebi, e da i kod čireva - općenito svih gnojnih oblika i upala :) ak se sjetim još nešto korisno za zube javim :)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Hvala na zanimljivim savjetima.
1. Redovito perem zube.
2. Problem je sto izbjegavam zubara ko vrag crkvu i tamjan :mrgreen:

Ja ne podnosim zubare, a inace mi si u obitelji imaju loše zube ...
Nemam problema sa doktorima, radije cu jos 2 puta slomit ruku nego otic u zubara.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

Hidrogen dokazano sprečava paradentozu (bolest zubnoga mesa) i sprečava karijes. Nema nikakvih nuspojava... Koristim ga godinama (kao i još neki ljudi iz porodice, koji su, btw, liječnici) i zubi su mi u odličnom stanju. Dakle nema straha da se nešto može desiti. ;)
Post Reply