Zubi

Aromaterapija, akupunktura, radiostezija, bioenergija
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

tallamasca pranje zubi nema puno veze s tim, ja cjeli život imam problema sa zubima i non stop sam kao dijete visila kod zubara i radi toga i imam zube danas fala bogu, a redovito ih perem i sve...to je stvar genetike, recimo moj dragi ima zube totalno zdrave i nepokvarljive, jednom je popravio zub u životu, a zna otići na poliranje i skidanje mrlja sa zubi, totalno sam ljubomorna na njega, meni je 80 % zubi popravljano i ne podnosim zubare isto .... zato koristim sve moguće prirodne metode i kod zubara idem kad nema druge kad mi je svejedno oću li umrijeti ili ne...:D
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

sjecam se da sam prije sto god procitala negdje kao ako te boli zub za zabijes u hrast cavao :D
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Meni svi u obitelji imaju lose zube - baba ih uopce nema, mater ima protezu, tetka je radila most sad ce opet nesto morat- neman pojma, itd, itd. Nitko u obitelji mi nema dobre zube. :cry:

Ali dobro je. Jucer nisam morala pit tabletu protiv bolova i danas me ne boli. :D Nadam se da ce tako i ostat :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

ovakav post nisamocekivala na ovom forumu... ali

razumijem strah od zubara -VJERUJ MI!
kao klinka od 3-4 godine sam bila kod zubara i zavrsila tako da sam bila 4 dana u komi. Mislim, pravoj fizičkoj komi. Nisu uopce znali da li cu se izvuc. Poslje se pokazalo da je to rijetka alergija na anestetik, a zato sto je rijetka nikog ni ne testiraju na to.
Nakon toga, moji posjeti zubaru su uglavnom zavrsavali tako da sam pala u nesvijest zato jer su mi sve, pa i vadjenje zuba radili bez anestetika -na zivo.
Dok,moj dragi brat, sad ima 30 i nikad nije imao karijes, dok sam ja stalno prala zube, on nije... a sta da kazem kad te hoce, onda te hoce.
A za bijele zube ti ima dobra fora, mislim da je to opcenito je dobro, jer se u Ayruvedi provodi kao pocetak dana u detoxifikaciji organizma.
Uzmes gutljaj sezamovog ulja (neki kazu da je ok i suncokretovo) i muckas po usnoj supljinji deset minuta... to se radi ujutro, nataste kad se probudis. Ako je bad, moze i 3x dnevno.
Meni vise nakon toga nije bio bijeli jezik, ali zubi jesu :)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Hvala. Mislim da više nikad neću uć u zubarsku ordinaciju :mrgreen:
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply