išijas

Aromaterapija, akupunktura, radiostezija, bioenergija
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

ali stvarno nisam znala kamo s ovom temom. pa ju premjestite .. ako ..

uglavnom prije 5 god XX je uhvatio isijas, koji je prosao.. ali se vracao i bol bi trajala tjedan - dva dana, sada kada se vratila bol -traje vec nekoliko mjeseci i presla je u lijevu nogu...
da li netko zna kako se tog rijesiti?
mozda s nekim biljkama? (ali neke koje se mogu nabaviti)
ili mozda .. hm... ne znam.. nekom kupkom?
nekim ritualom/ ali onda opet ja nisam spremna za neko izvodjene rituala - i jos za neku drugu osobu - malo teze
eto ako imate kakav prijedlog.. ideju..nesto..napisite..

hvala
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

radi se o poremećaju ili propadanju kralježaka i diskusa u kičmi.
Jedini poznati lijek je mast od gaveza, ali se mora točno dektektirati na kojem kralješku je problem da osoba slučajno ne bi mazala nogu, a stiskavac je u križima.
Dakle prvo specijalistu, da mu ovaj sve objasni, a onda primjenjivati mast.
Ako je osoba u zagrenu, mogu je poslati na terapije kod jedne žene koja radi s tim mastima.

javi na mp, ako treba
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

osoba nije u zg, ali ako ne prestane to javit cu ti se

reci cu mu to sto si napisao, pa neka se raspita ili posavjetuje s doktoricom

hvala
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Trebala bi ga poslati specijalisti za kralježnicu, najvjerojatnije ortopedu.
Gavezovu mast neka potraži u biljnoj ljekarni.

Bilo bi dobro da pije čaj od gospine trave i korijen ginsenga, za jačanje živčanog tkiva. Živci će lakše podnositi pritisak.
Ako nema ginsenga, onda korijen valerijanu.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gdje kod nas nabaviti valerijanu? Mislila sam da je nema u Hr.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

emina wrote:Gdje kod nas nabaviti valerijanu? Mislila sam da je nema u Hr.
ima je svugdje, u biljnim ljekarnama, ima čak i u shoping centrima čaj u onim zelenim vrećicama papirnatim neznam kak se zove proizvođač, ima i na tržnicama na štandovima s biljem i čajevima...
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Hvala..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

ok, puno hvala
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

1. Stolisnika, čička list po 4 jedeće žlice, rusomače, zečjega trna - po 2 jedeće žlice. To sve pomiješati. Od te mješavine 2 jedeće žlice kuhati 5 minuta u 3 decilitra vode. Zatim ostaviti da odstoji 15-20 minuta. Ocijediti, dodati soka od večeg limuna (obavezno) zasladiti po želji medom i piti svaki sat-dva po nekoliko gutljaja.

2. Zdrave čiste zobi jedeću žlicu kuhati 2-3 minute u dva decilitra vode, ocijediti i piti nekoliko puta dnevno po šalicu. U isto vrijeme stavljaju se na bolna mjesta oblozi od kuhane vruće zobi - svaka 4 sata. Za tu svrhu može da posluži i čista čarapa.

3. Bolna mjesta svaki dan masirati smrekovom smolom dok bolest sasvim ne prestane.

4. Ovo nije baš privlačno ali navodno dobro djeluje: Trule jabuke liječe išijas ako se njima oblažu oboljela mjesta 14 dana

Luise L. Hay o išijasu kaže slijedeće:
Išijas proizlazi i zbog straha. Straha od nedostatka novca i straha pred budućnošću.
Afirmacija: Primičem se onome što je najbolje za mene. Dobro je suda oko mene. Ja sam sigurna/siguran.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply