Brisanje sjećanja

Aromaterapija, akupunktura, radiostezija, bioenergija
Nivalis
Posts: 7
Joined: Sun Oct 11, 2009 6:45 pm

Sto je ispiranje mozga stvarno postojano? Meni je to nepojmljivo...
jer mozak je kao spuzva...mi mozemo nekome govorit ti si Mate Matić ali on kaže: Jbt nisam!!

Talamasca,postoji jedna bolest,ne znam ime,da konstantno zaboravljas neke događaje. SJećam se da sam gledao film kao život lika sa tom bolešću koji zaboravlja svako 5 minuta predhodnih pa stalno slikaje slike i zapisiva što se događa oko njega.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Nivalis wrote: Talamasca,postoji jedna bolest,ne znam ime,da konstantno zaboravljas neke događaje. SJećam se da sam gledao film kao život lika sa tom bolešću koji zaboravlja svako 5 minuta predhodnih pa stalno slikaje slike i zapisiva što se događa oko njega.
Memento je fillm. To nije bolest, nego anterogradna amnezija, odnosno nemogucnost upamcivanja novih informacija, u ovom slucaju uslijed bilateralne lezije hippocampusa. Poznat je slucaj H.M. na kojem je to otkriveno kad su mu ti dijelovi mozga kirurski odstranjeni zbog "lijecenja" epilepsije.
Aphrodite7
Posts: 9
Joined: Fri Jan 06, 2012 4:05 pm

tallamasca wrote:Nisam znala gdje da ovo postam pa sam ovdje.
U posljednjih nekoliko godina, moja sjećanja se brišu. Jednostavno kao da nikad ništa nije bilo.
Sjećam se lica osoba, ali ne i dagađaja. I tako mi je već godinama. Ja se danas ne sjećam što je bilo prekjučer. Gubim pojam o tome što se kada dogodilo i ne mogu se sjetiti točno što se dogodilo.
Tako i kod pojedinih spellova i prizivanja što sam prije radila se ne mogu sjetiti kako idu izgovorene riječi dok se sjećam svega ostalog. Zato sve i zapisujem da mi ne bi sve palo u zaborav. :cry:

Je li se i vama nešto slično dogodilo?
Ja takve probleme rješavam tak što pišem dnevnik ili nešto slično,.A ponekad je dobro tako zaboravljati,znaš.Tako se barem ne sjećaš nekih bolnih uspomena...
Post Reply