Brisanje sjećanja

Aromaterapija, akupunktura, radiostezija, bioenergija
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

emina wrote:Trebalo bi svaki dan malo razgibat mozak...koji sudoku ili nešto slično.
uf to bi me dodatno unistilo...da znas kak mi je mental nabildan bolje da nista ne razmisljam...gledam kako ga smirit a ne jos dodatno sprzit :D
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

:D
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

takav gubitak pamćenja bi mogao biti povezan s poremećajem u dijelu mozga koji potiče sanjarenje.
Aktivnost u tom dijelu mozga se smanjuje ili prestaje
kad se netko usredotoči na ono što u tom trenutku radi.
Neki dijelovi mozga vrlo su aktivni u mladih osoba sklonih sanjarenju, ali kad moraju nešto napraviti ili se sjetiti, aktivnost u tom dijelu mozga prestaje te se to povezuje sa alzheimerovom bolesti i gubitkom pamćenja u mlađih osoba.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ne brini se nije to u pitanju. Razgovarala sam ja s jednom osobom o tome, ja sam pomoću samohipnoze to riješila i sve je riješeno! Hvala svima na informacijama. :)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

Super onda, glavno da je sve OK! :D
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

carolina wrote:takav gubitak pamćenja bi mogao biti povezan s poremećajem u dijelu mozga koji potiče sanjarenje.
Aktivnost u tom dijelu mozga se smanjuje ili prestaje
kad se netko usredotoči na ono što u tom trenutku radi.
Neki dijelovi mozga vrlo su aktivni u mladih osoba sklonih sanjarenju, ali kad moraju nešto napraviti ili se sjetiti, aktivnost u tom dijelu mozga prestaje te se to povezuje sa alzheimerovom bolesti i gubitkom pamćenja u mlađih osoba.
uf gadno mi se piše...mozak bye byeee :o :mrgreen:
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja trenutno imam vecih problema :(

Boli meee zuuuub :cry:
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Tsotsi
Posts: 9
Joined: Sun May 25, 2008 10:41 am
Location: Zagreb

tallamasca wrote:Nisam znala gdje da ovo postam pa sam ovdje.
U posljednjih nekoliko godina, moja sjećanja se brišu. Jednostavno kao da nikad ništa nije bilo.
Sjećam se lica osoba, ali ne i dagađaja. I tako mi je već godinama. Ja se danas ne sjećam što je bilo prekjučer. Gubim pojam o tome što se kada dogodilo i ne mogu se sjetiti točno što se dogodilo.
Tako i kod pojedinih spellova i prizivanja što sam prije radila se ne mogu sjetiti kako idu izgovorene riječi dok se sjećam svega ostalog. Zato sve i zapisujem da mi ne bi sve palo u zaborav. :cry:

Je li se i vama nešto slično dogodilo?

Da, i meni se to dogada. Recimo ja se nesjecam gotovo nicega od prije 4 razreda OS. Znam da sam isla u vrtic, i izlete al se malo toga sjetim, tek ponekog dogadaja koji nije tolko bitan, i kad sam prije radila krugove i palila svijece znala sam cini, a sve sam zaboravil, cak i da sam to radila, dok se odjednom nisam ponovo sjetila. Inace znam kaj se dogodilo jucer, prosli tjedan, al ak je prosli mjesec slabije se sijetim. Najgore kad me netko pita: Ej, sjecas se kaj smo radili, ILI, kaj je bilo prije 3 god, taj dan... I kad mi osoba sve detaljno opise opet mi je tesko se sjetit. Al najteze mi se sjetit dogadaja iz mog aktivnog vremena bavljenja carolijama, jer kad sam prestala sve sam zaboravila, cijeli taj dio zivota i tko sam prije bile, i postala sam nesto sto mi je drustvo nametnulo: da budem poput svih ostalih. No ja sam se nazad vratila na ono sto jesam.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

meni je to malo drugačije.

Stvar je u tome što sam na početku ( kad sam se tek počela baviti magijom i parapsihologijom) sama sebi izbrisala sjećanja koja sam tila vratit onda kad sam pisala taj post.

Tako da u biti sve što je bilo prije više od 1 godine, a nije se spominjalo u međuvremenu, ne sjećam se toga.

No, sad u zadnje vrijeme sam počela brisat i svježija događanja zbog svoje vlastite sigurnosti.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

A ček, sjećanja se mogu brisati samohipnozom ili...?
I, ako ti nije problem napisati, kako se to radi (nisam vidjela post neki o hipnozi pa pa ovdje pitam zato....)?
Mislim, ako je to tako da se mogu bristati sjećanja to bi bilo zaista divno....iako ja često zaboravljam i sama, valjda se nekako natjeram da zaboravim, no nikada sve pa ono....
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
Post Reply