Brisanje sjećanja

Aromaterapija, akupunktura, radiostezija, bioenergija
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Koliko ja znam svakome je drukčije. nema nekog univerzalnog pravila.
No, stvar je u tome što svaki čovjek ima takvu samoobranu da će zaboravit ono što ne bi mogao podnijeti. Npr. ako je netko u djetinjstvu bio zlostavljan, zbog šoka i sličnom, obrambeni mehanizam briše takva sjećanja.

Samohipnozom sam se služila da se sjetim,a za brisanje sam koristila nešto kao telepatija na samoj sebi s tim da sam izmjenila neke korake.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Pa hipnozom se lako uzrokuj amnezija.. ja ju npr. korisitm u terpaiji kad radim s nekim potisnutim traumama ili kad osoba previse razmislja i fantazira poslije, pa to utjece/ometa uspjeh...

Naravno, ovdj se lako moze steci dojam da je "brisanje sjecanja" vrlo informaticki postupak.. delete i toga vis enema.. samo se ne sjecamo, al ito sjecanje i dalje postoji.. a pogotovo ako iz toga postoji neka posljedica na nase ponasanje.. to ne nestaje.. i ne rjesava problem..

A i drugo.. cemu to raditi? Proslost sluzi da nesto naucimo i razvijemo se.. i da se naucimo nositi s tezim stvarima.. i sve integrirati u zivot i sjecanja...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

to sam bila napravila davno ne razmišljajući.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sacreus wrote:Pa hipnozom se lako uzrokuj amnezija.. ja ju npr. korisitm u terpaiji kad radim s nekim potisnutim traumama ili kad osoba previse razmislja i fantazira poslije, pa to utjece/ometa uspjeh...
Želiš reči da se time profesionalno baviš?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

U psihoterapiji (kao psihoterapeut) koristim hipnozu, odnosno prakticiram hipnoterapiju.. ako si to pitala?
Mindcontroler
Posts: 9
Joined: Thu Mar 26, 2009 7:03 pm

tallamasca wrote:Nisam znala gdje da ovo postam pa sam ovdje.
U posljednjih nekoliko godina, moja sjećanja se brišu. Jednostavno kao da nikad ništa nije bilo.
Sjećam se lica osoba, ali ne i dagađaja. I tako mi je već godinama. Ja se danas ne sjećam što je bilo prekjučer. Gubim pojam o tome što se kada dogodilo i ne mogu se sjetiti točno što se dogodilo.
Tako i kod pojedinih spellova i prizivanja što sam prije radila se ne mogu sjetiti kako idu izgovorene riječi dok se sjećam svega ostalog. Zato sve i zapisujem da mi ne bi sve palo u zaborav.
Amnezija. Obrati se lekaru, mada za to nema neke posebne pomoci :(
Pozdrav
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

amnezija je kad zbog soka ili nekog odredenog razloga zaboravis dogadaje koji su se dogodili prije toga.
al ja nisam dozivila niti jedan sok niti udarac glavom da bi mi mogla nastat amnezija, i ja ne samo da sam zaboravila dogadaje koji su se dogodili prije, nego konstantno mi nestaju sjecanja.

Npr. sad sam napisala ovaj post, sutra se necu sicat da sam ga napisala, niti cu ga se sjetit dok god ne otvorim forum i ovaj topic i ne vidim ga. i tako konstantno.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
zavezana
Posts: 10
Joined: Tue Feb 16, 2010 9:49 pm

Sacreus wrote:Pa hipnozom se lako uzrokuj amnezija.. ja ju npr. korisitm u terpaiji kad radim s nekim potisnutim traumama ili kad osoba previse razmislja i fantazira poslije, pa to utjece/ometa uspjeh...

Naravno, ovdj se lako moze steci dojam da je "brisanje sjecanja" vrlo informaticki postupak.. delete i toga vis enema.. samo se ne sjecamo, al ito sjecanje i dalje postoji.. a pogotovo ako iz toga postoji neka posljedica na nase ponasanje.. to ne nestaje.. i ne rjesava problem..

A i drugo.. cemu to raditi? Proslost sluzi da nesto naucimo i razvijemo se.. i da se naucimo nositi s tezim stvarima.. i sve integrirati u zivot i sjecanja...
A jel moguce nekom prisilno izbrisati secanja na nekoliko predhodnih meseci zivota,a da se ista pocnu vracati tek nakon 15 godina
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

zavezana wrote: A jel moguce nekom prisilno izbrisati secanja na nekoliko predhodnih meseci zivota,a da se ista pocnu vracati tek nakon 15 godina
Pa bas i ne, osim ako ga ne podvrgnes ispiranju mozga... i bez da je ta osoba motivirana nesto zaboraviti.. a ako se pocnu vracati nakon 15 godina, pitanje je koliko su tocna..
zavezana
Posts: 10
Joined: Tue Feb 16, 2010 9:49 pm

zavisi sta podrazumevas pod ispiranjem mozga,ne bih ovako javno poslacu ti njenu pricu na pp sto sazetije mogu
Post Reply