Svete, magijske i ljekovite biljke

User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Pa vi u hrvatskoj ( po ključu : "Mala flora Hrvatske" koji mi na faksu koristimo )
imate Mandagoru officinarum , iz porodice Solanaceae , i to kao nativnu .
E to je prava mandagora , ona magijska biljka za koju se vjerovalo da raste ispod urušenih vješala . Ne treba je pomiješati sa američkom mandagorom za koju nijesam siguran čak ni da je iz iste porodice .

Nego evo par recepata :

Prah za pročišćenenje

2 dijela Eucaliptus listovi
2 dijela Ruzmarina
3 dijela Žalfije
1 dio Mirte ( Myrtis communis , česta u Mediteranskoj makiji )

Avan , sprašiti , ili u nemirisni talk dodati e. ulja , ja preferiram sprašene biljke , no to je više osobni dojam .


Ulje za jačanje vidvitosti i telepatije

jednake djelove Limunove trave ( lemmongrass , Cymbophogon sp. ) i hajdučke trave ( sporiša , Achilea Milleofolium L ) dodati u ulje tokom punog mjeseca , držati do sljedećeg punog mjeseca , pa procijediti ili ponoviti postupak .
Ili jednostavno dodajte po 15 kapi e.ulja u bazno ulje ( aprox. 10 ml )

Nanositi na čakru Trećeg oka i pulsne tačke.


Ako imate neku posebnu želju pitajte možda i znam ;)
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

moja baka ima neku biljku, nikad prije vidla koja miriši na limun(ne nije limun, nego nešto šumsko)

e, da, ovo se zapravo mogu pomiješati ta eterična ulja ili?
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Mogu se rstvoriti etarska ulja u baznome npr. maslina , badem i sl.
Ako mirise na limun , yeljaste jen forme sa sitnim bijelim nepravilnim cvjetovima , pravim naizmjenicno postavljenim oblim po obodu usjecenim lsitovima to je Melissa , ili maticnjak ( Mellisa officinalis )
a limunova trava ima duge listove , lancetaste , uske kao vecina trava i moze se smatrati zbunastom

Blessed be
User avatar
mesecev_prsten
Posts: 36
Joined: Thu May 15, 2008 5:19 pm
Location: Between the shadows

Inace,kada se prave talismani,uzimuju se biljke tek ubrane ili osusene (kao napr. za caj) ?
All of my dreams always find me far beyond these fake fluorescent skies
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Kod biljnih talisamana se uzimaju biljke bilo suhe ili svježe (bolje su suhe jer se svježe mogu spljenjiviti), ali na neke talismane može ići i eterično ulje... :)

Ali je ipak bolje ulja koristiti u mastima i uljima za određenu svrhu...


A kod prahova su to isključivo suhe biljke...
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Pa za biljne talismane jeste najbolje koristiti suve biljke , ali je naravno potrebno uzdrzavati od koristenja kupovnih ( kao cajeva ) već je najbolje ubrati i osušiti

Evo primjea

Talisman za pronalaženje vještica ( witchfinder )

1 dio rutvice ( Ruta officinalis , gravelolens )
1 dio petrovca ( Aggrimona eupatoria )
1 dio slamčica metle ( U Balkanskom craftu se misli na metle Herantheum annum , a u zapadnom možda na Škotsku metlu Sarothamnus scoporious koj kod nas ne raste ,ili možda baš na slamu metle ?? ? )
1 dio paprati
1 dio bršljena ( Hedera helix )

Sve biljke staviti u purpurnu vrećicu , čvrsto vezati i nositi uz sebe da bi pronašli i privukli vještice , poput vas samih he he .


Dakle kupujemo biljku samo kad je baš nemožemo naći ( ne raste u našoj zemlji , vegetacioni period date biljke j e prošao , hitna situacija i sl. ).
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Imam jedno pitanje...

Može li mi netko reč šta je to točno zmajeva krv/dragon's blood koja se upotrebljava za pripremu nekih incensa i sličnog?
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Rastvoren smola drveta ( u prahu ) Dracaena Drako ili Zmajevo drvo . Može da se gaji kao sobna biljka . Poput crvenog mastila je .

Najprostijin recept je da se jedna kašičica praha doda u 15 kašičicaa alkohola ili votke i doda se 1 kašičica arabijske gume ( ili gumerabike ).

Gumarabika je mješavina zgusnutih sokova dvije vrste akacije ( mimoze u svakodnevnom govoru ) Accacia senegal i Accacia seyal .

Zmajevo drvo je iz porodice Ruscace ( kao Ruscus aculeatus , čest na Balkanu ) reda Asparagales ( po Asparagusu ) , koje se slabo grana i formira krunu nalik na kišobran kiju čine lancetasti palmoliki listovi. Treba mu deset godina da poraste samo 1m .
Zato se i može dugo gajiti u kućnim uslovima, kao sobna biljka .
Najlakše ga je nabaviti na netu , a carinke to ne zanima , pa ga neće uzeti ;)
Image ovako izgleda u saksiji a kao odraslo drvo je prilično drugačije

Nadam se da ovo pomaže .
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Pomoglo je, ali bi mi još više pomoglo ako bi netko možda znao gdje ima toga (i zmajevog drva i arabijske gume) za kupit u Zagrebu... :D

I ako netko možda zna neku zamjenu za to dvoje, recimo da ima ista svojstva...
Post Reply