Napitak

Post Reply
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Evo napitka koji sam napisao , a svrha mu je izgon i protjerivanje svih natprirodnih bića koja vam žele zlo :

-Komadić ili cjeli korjen mandagore
-mali komad korijena božura ( Paeonia sp. )
-velika kašika soli
-malo tamjana
-prstohvat gvožđa u prahu
-bijelo golubje pero
-grančica bosiljka
-grančica ružmarina
-malo žalfije ( kadulje ) i timjana
-jednaka količina pomiješane Svete vode i izvorske vode

Potrebne su i tri bijele svijeće.


Svijeće posložiti tak da čine uglove trougla u čijem se centru nalazi kotlić u kome ćete kuvati napitak. U kotlić sipajte mješavinu dviju voda. Upalite svijeće. Dodajte ostale sastojke i miješajte drvenom kašikom dok ne provri ( zavri ) često recitujući :
Blagosiljam te Svetlošću koja protjeruje noći
Da uništiš zlo i poništiš njegove moći!
Beatus cum potentiae bonae !

U slučaju prisustva demona , duhova u kući , prskati kuću napitkom , otvorivši pri tom sva vrata i prozore i govoreći : Te expello!

Zlo biće ( demon , zao duh ) se može direktno poprskati napitkom uz izgovaranje čini :
"Demone nestani i više se ne vrati
Storenje patnji i bola
Gori zauvjek u vrelinama plamena
Anđeli čini moje blagoslovite
Zlo ovo kroz prostor i vrijeme protjerajte!

Škropljenje i mazanje zaposjednute osobe ovim napitkom će olabiti demonove moći .

Ne piti!

U originalu , ove čini sam napisao na engleskom i kao takve mogu se pogledati prateći slj. link

http://www.spellsofmagic.com/books/1070/42/6/page.html

Svaki komentar je dobrodošao. Hvala što čitate!
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Shadow wrote:Evo napitka koji sam napisao , a svrha mu je izgon i protjerivanje svih natprirodnih bića koja vam žele zlo :

-Komadić ili cjeli korjen mandagore
-mali komad korijena božura ( Paeonia sp. )
-velika kašika soli
-malo tamjana
-prstohvat gvožđa u prahu
-bijelo golubje pero
-grančica bosiljka
-grančica ružmarina
-malo žalfije ( kadulje ) i timjana
-jednaka količina pomiješane Svete vode i izvorske vode

Potrebne su i tri bijele svijeće.


Svijeće posložiti tak da čine uglove trougla u čijem se centru nalazi kotlić u kome ćete kuvati napitak. U kotlić sipajte mješavinu dviju voda. Upalite svijeće. Dodajte ostale sastojke i miješajte drvenom kašikom dok ne provri ( zavri ) često recitujući :
Blagosiljam te Svetlošću koja protjeruje noći
Da uništiš zlo i poništiš njegove moći!
Beatus cum potentiae bonae !

U slučaju prisustva demona , duhova u kući , prskati kuću napitkom , otvorivši pri tom sva vrata i prozore i govoreći : Te expello!

Zlo biće ( demon , zao duh ) se može direktno poprskati napitkom uz izgovaranje čini :
"Demone nestani i više se ne vrati
Storenje patnji i bola
Gori zauvjek u vrelinama plamena
Anđeli čini moje blagoslovite
Zlo ovo kroz prostor i vrijeme protjerajte!

Škropljenje i mazanje zaposjednute osobe ovim napitkom će olabiti demonove moći .

Ne piti!

U originalu , ove čini sam napisao na engleskom i kao takve mogu se pogledati prateći slj. link

http://www.spellsofmagic.com/books/1070/42/6/page.html

Svaki komentar je dobrodošao. Hvala što čitate!
Nisam siguran koliko ovo u praksi funkcioniše. Zašto bi demon nekog poslušao kad ovo uradi?
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Pa , srecom još uvijek nisam bio u prilici da lično provjerim . Ipak , smatram da bi "morao" da posluša , rima je tu samo da učini riječi melodičnijim i zatraži pomoć nekog/ih entiteta , a i da pomogne ono šta napitak već ima zadatak da uradi .

Sastojici poput korijena Božura , ili takođe poznatog kao "agallophotis" ( jedno od najačih sredstava u herbalistici za izgon demona ), i bosiljka , tamjana i sl. bi možda i sami po sebi bili dovoljni.

Nekoliko korisnika sajta na kome sam istaknuo ovaj napitak , tvrde da su ga uspješno koristili , dok ga drugi opisuju kao prilično dobro napisan napitak ( uzimao sam u obzir samo ozbiljne osobe ) .

Ali kao što rekoh , ja lično , u praksi još uvjek nisam morao isprobati :)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Shadow wrote:Pa , srecom još uvijek nisam bio u prilici da lično provjerim . Ipak , smatram da bi "morao" da posluša , rima je tu samo da učini riječi melodičnijim i zatraži pomoć nekog/ih entiteta , a i da pomogne ono šta napitak već ima zadatak da uradi .

Sastojici poput korijena Božura , ili takođe poznatog kao "agallophotis" ( jedno od najačih sredstava u herbalistici za izgon demona ), i bosiljka , tamjana i sl. bi možda i sami po sebi bili dovoljni.

Nekoliko korisnika sajta na kome sam istaknuo ovaj napitak , tvrde da su ga uspješno koristili , dok ga drugi opisuju kao prilično dobro napisan napitak ( uzimao sam u obzir samo ozbiljne osobe ) .

Ali kao što rekoh , ja lično , u praksi još uvjek nisam morao isprobati :)
Ljudi po internetu svađta tvrde. Ja i dalje ne vidim zašto bi demon to poslušao, tj šta bi ga na to nateralo?
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Isto ono što natjera čovjeka da se zaljubi ( pa većinu ) lol , kada neko na njih baci ljubavne čini , ili ono što natjera nekog da osjeća sreću ili tugu ako se npr neki empata potrudi da on to osjeti i sl.

Jednostavno rečeno magija .

E da , takođe , pišući ovaj "recipe" :) , nisam imao namjeru da natjeram demona da posluša ,već da ga protjeram i onemogućim da mene ili bilo koga ko bi koristio ovaj metod povrijedi . Sastojci koje koristimo u činima unatoč opštem mišljenju nisu puki simbol ili fokus , NLP je ( možda će ovo nekoga razočarati) velika glupost.

A što se same forme rime , i njenog značenja tiče , ne mogu si pomoć, volim Charmed ( iako svjestan loše slike koju daju o craftu i glupim tvrdnjama koje su iznešene u serijalu ) ;)
Post Reply