Aroma kupka

Post Reply
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

evo jedne teme koje nema na forumu.

Svi su više manje čuli za eterićna ulja. A ja ču vam staviti moje recepte za kupke, koje nažalost više ne prakticiram jer sam se riješio kade... :(

eterićna ulja brzo hlape kod izvora topliune i nisu topiva u vodi, stoga se moraju pripremiti za upotrebu u kadi. Kao otapalo uglavnom se koristi neko ulje kao npr. bademovo ulje. Uzmite žlićicu bademovog ulja i žlicu meda, miješajte dok ne dobijete emulziju ulja i meda. Sad imate sredstvo u kojem možete otopiti eterićna ulja.
1. čišćenje kože:
Najvažniji sastojak je eterićno ulje Čajevca (ne to nije čaj), karakteristike tog ulja su vrlo zanimljive, ima antibakterijsko, antivirusno i antimikotićno djelovanje. Izuzetno dobro čisti pore na koži. NE STAVLJA SE DIREKTNO NA KOŽU. NITI JEDNO ETERIĆNO ULJE, OSIM LAVANDINOG NE SMIJE SE STAVLJATI DIREKTNO NA KOŽU! U emulziju stavite nekoliko kapi čajevca, on je najvažniji, a odabir drugih ulja koja stavljaju se zbog ugodnog mirisa može biti po volji, no Lavanda je uvijek dobar izbor a možete staviti i ružu ili neka citrusna ulja, no ne više od dve-tri kapi. Tu smjesu stavite u kadu s vodom... ugodno kupanje.

2. kupka za prehladu i probleme sa disanjem:
u smjesu meda i bademovog ulja, pored čajevca (koji ponavljam i nema neku mirisnu vrijednost) stavite dve-tri kapi eukaliptusa i kadulje.

ono što vam mogu reći je da u možete eksperimentirati, ali u početku sa jako malim dozama, ne smijete pretjerivati. Izbjegavajte Cimet u toplim kupkama, jer čete imati osječaj vručine, cimet zagrijava tijelo.
na kraju, kupke, kadu operite detrđentom za suđe, kako ne bi ostala neželjena ulja na stijenkama kade, a to su ipak dosta agresivne tvari.
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

I ja bi se pridružila ako smijem :D

3. Kupka za opuštanje
U šalicu se nariba kora od dvije narandže. Doda se jedna vrećica mljevenog cimeta. Dobro se izmješa, pripremi se kupka u kadi a sadržaj se samo posipa u vodu. Treba se baš probati opustiti u toj kupki, lijepo miriše i dobro ti čini. Može se ponavljati svaki tjedan ako se poželi.
Post Reply