Fitoterapija - liječenje biljem

User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Da ali postoji kvaka kod kuhanja kadulje...

Naime kadulja se dodaje u kipuću vodu i mora se ostaviti u vodi NAJVIŠE tri minute! Jer ako ostane dulje vrijeme oslobađa nepoželjne sastojke koji i nisu baš korisni nego više šteni.
Najbolji učinak ima ako se pripremi na taj način.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Ma jok, stoji pola sata
http://www.herbateka.eu/zalfija
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Ja imam kadulje i mentola pun vrt.
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Ja moram reći da se ne slažem s kuhanjem od pola sata... Pa ni jedan čaj ne smije stajati više od 20 min!
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

MaGick15 wrote:Ja moram reći da se ne slažem s kuhanjem od pola sata... Pa ni jedan čaj ne smije stajati više od 20 min!
smije smije, jer se određene tvari koje su duboko u stabljici ili korijenu počinju otapati tek poslije 20 min.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Određene tvari koje su ljekoviet otope se prije 20 min, a nakon toga se počinju oslobađati ulja i ostale tvari koje su štetne, ali dobro nije važno radi šta hoćeš... tvoja stvar...

I to što je netko napisao na nekoj stranici ne moga značiti da je to točno.
ja mogu isto otvoriti stranicu i pisati npr. da postoje divovi i sad imo noih naivnih koji će povjerovati i onih koji neće, ali to je njihova stvar.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Čajevi su i ljekoviti zbog ulja koja se otpuštaju. Nisu ulja štetna. Recimo obična kamilica imat će učinak samo ako se ostavi poklopljena da spriječi hlapljenje ulja, u protivnom nula bodova. Izvadiš li kamilicu za 5 minuta i piješ li je u većim količinama imat ćeš najvjerojatnije probavne smetnje. No sve to opet varira od biljke do biljke. Nakon više vremena počne se otpuštati tanin koji ostavlja malo boje, ali opet nije štetan. Ono što je kod čajeva najvažnije je da se voda ulijeva na bilje - ne obrnuto, te da se priprema u keramičkoj posudi koja nije lakirana.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

MaGick15 wrote:Određene tvari koje su ljekoviet otope se prije 20 min, a nakon toga se počinju oslobađati ulja i ostale tvari koje su štetne, ali dobro nije važno radi šta hoćeš... tvoja stvar...

I to što je netko napisao na nekoj stranici ne moga značiti da je to točno.
ja mogu isto otvoriti stranicu i pisati npr. da postoje divovi i sad imo noih naivnih koji će povjerovati i onih koji neće, ali to je njihova stvar.
Opet lupaš bez premca. Kako reće Emina, ulja iz žličice čaja na 2 dcl. vode uopće nisu štetna. Osim ako ne napraviš ekstrakt ulja pa ga onda gutaš u velikim količinama.
To što je netko napisao na herbateci, znači da na njoj radi tim ljudi koji se bave biljkama u zbroju duže nego zbroj godina svih tvojih prijatelja. To su ljudi koji su dublje proučavali iscjeliteljske funkcije bilja, skupljali narodne recepture, kombinirali s modernim znastvenim otkrićima i td.
Osim toga nije im u interesu da završe u zatvoru jer se netko otrovao, zato što je žalfiju držao 30 min. u vodi. Misli malo.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Nisam ja rekao da će se neko otrovati od žalfije nego da ispušta negativne sastojke, a to nije isto. Negativni sastojci ne moraju uzrokovati trovanje.

Ali nema veze opet ja po svom, svakto radi sa sobom što želi i vjeruje kome želi.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

MaGick15 wrote:Nisam ja rekao da će se neko otrovati od žalfije nego da ispušta negativne sastojke, a to nije isto. Negativni sastojci ne moraju uzrokovati trovanje.
Nemoj me krivo shvatiti, ali uzmi bilo koji proizvod iz trgovine koji pojedeš, recimo najobičniju salatu ili pak bananu. Salata je tretirana sa nekoliko vrsta pesticida, kemikalija, tvari koje se dodaju da ne bi brzo trulila. Kolko puta si u ruku uzeo neko povrće koje sjajno izgleda a smrdi na trulež sa jednog metra - to ti je glazura raznih spojeva koja omogučava salatici staroj mjesec dana da dobro izgleda. Banane su tretirane tako jakim pesticidima da dječica koja u africi beru te banane oboljevaju u roku od dva tjedna samim time što ih diraju. Pa probaj i dalje otvarati koru banane zubima. Ovo je uglavnom hrana koja se smatra zdravom, a što je tek sa svom onom konzerviranom, bojanom, koncentratima? Pa se čudom čudimo zašto su bolesti poput tumora i raka česte? U svakom se organizmu nalazi oko šake do dvije natrijevog klorida, pa pogodi kolko se ostalog smeća još tamo nalazi. Sve ono što mislimo da izlazi, jok zapravo se negdje taloži, čudo da nam jetra nije veličine glave. Uzmi juhu iz vrečice primjerice koja je čista kemija, bolje da si rokneš neki opijat, popušiš 3 kutije cigareta, to ti je zdravije. Preko ljeta imam povrće iz vrta, pa opet dok pogledam čime je neophodno povrće tretirati da ne bi sve propalo, zaboli glava - a sigurno je 10 puta zdravije od bananice bogate kalijem. Tako da čaj kao takav kakav god bio (osim od velebilja :mrgreen:, angelike i sl.) ne može škodit više od šnite kruha. ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply