Kristali

Post Reply
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:Pa možeš valjda neki sažetak dati. Mislila sam napravit neki komad nakita od tirkiza ili ametista za početak pošto su oni kao najneutralniji ili rozenkvarca pošto tako ljepo izgleda. Imam aquamarin koji mi je žao rezat ili bušit, pa zasad ostaje u kutijici. I ovaj zanima me kolko je štetan obsidijan pošto sam igrom slučaja dobila lijep komad. Dal da ga se riješim? I kako da ga održavam kad je već tu? Možda mu je kod mene i bolje nego negdje u izlogu :) Rascvalo se cvijeće oko njega ko ludo :?:
Daj ti meni malo bolje objasni što točno želiš napraviti. Ovako pričamo što bi bilo kad bi bilo.
Dakle koji kristal u kakav metal, i koji oblik.
Obsidijan je ok. kristal ne razumijem zašto bi ga se rješavala.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote: Daj ti meni malo bolje objasni što točno želiš napraviti. Ovako pričamo što bi bilo kad bi bilo.
Dakle koji kristal u kakav metal, i koji oblik.
Obsidijan je ok. kristal ne razumijem zašto bi ga se rješavala.
ametist i rozenkvarc u platinu, rezan u kocku. Obsidijan je poznat kao vrlo moćni kristal i može izazvat neki vid komunikacije sa elementalima, pa mi malo bed držat ga u kući u neodgovarajućim uvijetima, pa pitam za održavanje koje bi mu odgovaralo. Možda može utjecati na ukućane?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote: ametist i rozenkvarc u platinu, rezan u kocku (:gost se lovi za glavu:). Obsidijan je poznat kao vrlo moćni kristal i može izazvat neki vid komunikacije sa elementalima, pa mi malo bed držat ga u kući u neodgovarajućim uvijetima, pa pitam za održavanje koje bi mu odgovaralo. Možda može utjecati na ukućane?(:gost se opet lovi za glavu:)
Dakle ovako. Idemo polako.
Ametist i Rozenkrojc mogu ići u platinu - to je dobar izbor.
Rezan u kocku. Što je rezano u kocku? Ametist i Rozenkrojc ili platina? I da li je ta platina prsten, medaljon ili privjesak?

Ne šteti on nikome. To je inteligentan kristal. Ako ne želiš njegovu moć ili komunikaciju s elementarnim bićima, tada će takav tvoj unutarnji stav njemu dati do znanja da nisi još spremna, pa neće niti djelovati. A za ukućane mu se živo hebe.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

e Goste, Goste šta si prost.
pa evo ti ga na, tekst koji stoji na http://www.posluh.hr/hermetizam-kristal ... talima.htm
pa kaže: bla bla vrlo jak, snažan kamen, ima nevjerojatne osobine i ...on ima vrlo jak titraj koji kristalnim bićima služi kao poziv...koristite ga s oprezom..
ali nisam nigdje našla informaciju da služi i kao erotsko pomagalo, pa pošto tamo imaš "štele" mogao bi i to dodati pod svojstva.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

gost vrlo slikovit i jezgrovit kao uvijek :D mozes sve sta si zamislila s njima,ja osobno kristal nikad nebi rezala u kocku...krug ili kugla su svakako bolje rjesenje (imo) ako trebas neke savjete u vezi izrade nakita slobodno me pitaj :) opsidijan ti nece nikome naskoditi, mislim sta bi se meni desilo kad bi svi kristali poceli djelovat uu svom punom intenzitetu dok sam u ducanu, imam 3 police od 1,5 metar pune kristala sto obradjenih, sto neobradjenih i ziva sam :D
sve kristale mozes kombinirati sa plemenitim kovinama, zlato, srebro,platina, bakar, mesing...sve je ok, samo mi se cini da nisu bas sretni kad ih stavis u kombinaciji sa obicnom pocincanom zicom a cak ni inox nije toliko los...
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

A nejde to baš tako angelina. Pojedini kristali više odgovara srebro, drugima zlato, u bakar ih nikad ne bi stvaljao i tako dalje.

E Emina. Nisi mi odgovorila zašto bi ih i što bi rezala u kocku, i da li idu u medaljon ili presten ili što?
A što ti uopće želiš postići takvim jednim spojem? Da li ih kombiniraš da bi dobila neko djelovanje?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:A nejde to baš tako angelina. Pojedini kristali više odgovara srebro, drugima zlato, u bakar ih nikad ne bi stvaljao i tako dalje.

E Emina. Nisi mi odgovorila zašto bi ih i što bi rezala u kocku, i da li idu u medaljon ili presten ili što?
A što ti uopće želiš postići takvim jednim spojem? Da li ih kombiniraš da bi dobila neko djelovanje?
nebi se slozila gost nikako, objesni mi zasto neki idu sa srebrom a neki sa zlatom i odakle ti ta informacija?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote: nebi se slozila gost nikako, objesni mi zasto neki idu sa srebrom a neki sa zlatom i odakle ti ta informacija?
Možda od deset godina iskustva rada s nakitom i kristalima.
Tko me ne zna, skupo bi me platio :D
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:
angelspring wrote: nebi se slozila gost nikako, objesni mi zasto neki idu sa srebrom a neki sa zlatom i odakle ti ta informacija?
Možda od deset godina iskustva rada s nakitom i kristalima.
Tko me ne zna, skupo bi me platio :D
a jeli ...bas si faca 8-)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote: a jeli ...bas si faca 8-)
Pa jel se sjećaš, da sam jadno Borka (Borivoj Bukva) toliko na indigu isprovocirao, da više nije želio sa mnom razgovarati.
:mrgreen:
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply