Kristali

User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

hm.
sveca mi nisam baš toliko radio s koraljima.
To da mjenjaju boju mi je izuzetno čudno.
Ali nekako mi je titraj tog materijala jako čudan ovako preko slike.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Reagiraju il na svijetlost il na toplinu...čini mi se da će ovo ostat misterija...

Ovo sam uspjela iskopati
CORAL, produced by tiny marine animals,is usually obtained from the Mediterranean Sea. Coral is available in a variety of colors. Native Americans have prized this gem for over 4 centuries. Red coral, sometimes called "precious coral," was believed to change color according to one's health, but only if the stone was not fashioned by man. Strings of coral were considered a gift of royal proportion in parts of Africa; the ancient Romans touted its curative powers.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Na toplinu. Nosila sam ih preko noći prije no što sam ih slikala treći put.
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

a jadan koralj, nekad bio živ... i ja nikako ne kužim kakve koralj ima veze kad je to životinja, jest bome primitivna al tako je i spužva ( Bob, :lol: )... ok, ni jantar mi nije bar bistar, smola, al ajde, nekako..i btw, koralji su ZAŠTIĆENI!!! i nekad bili živi, a mislim da sam pročitala da je to baš zato i loše nosit, kao i školjke koje se korite u ritualima a izvađene su direkt iz mora, ili kupljene jer je to uglavnom ubijeno..
Ut sementem feceris, ita metes.
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

mea culpa, nisu zaštićeni već samo ugroženi :ugeek:
Ut sementem feceris, ita metes.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ovisi kako gledaš...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Shwarovski kristali, dal su prirodni ili imitacija? I koja bi bila iscjeljujuća ili druga svojstva bijelog zlata? Dal je pametno miksat kristale i plemenite metale zajedno? Tipa prstenje?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:Shwarovski kristali, dal su prirodni ili imitacija? I koja bi bila iscjeljujuća ili druga svojstva bijelog zlata? Dal je pametno miksat kristale i plemenite metale zajedno? Tipa prstenje?
Swarovski je umjetno brušeno staklo. Samo lijepo izgleda i nema iscjeljujuća svojstva.
Za ostala pitanja bi mi trebala knjiga da je napišem.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Pa možeš valjda neki sažetak dati. Mislila sam napravit neki komad nakita od tirkiza ili ametista za početak pošto su oni kao najneutralniji ili rozenkvarca pošto tako ljepo izgleda. Imam aquamarin koji mi je žao rezat ili bušit, pa zasad ostaje u kutijici. I ovaj zanima me kolko je štetan obsidijan pošto sam igrom slučaja dobila lijep komad. Dal da ga se riješim? I kako da ga održavam kad je već tu? Možda mu je kod mene i bolje nego negdje u izlogu :) Rascvalo se cvijeće oko njega ko ludo :?:
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Jel se mogu kristali naći negdje u prirodi.
Post Reply