Kristali

Post Reply
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:
angelspring wrote: a jeli ...bas si faca 8-)
Pa jel se sjećaš, da sam jadno Borka (Borivoj Bukva) toliko na indigu isprovocirao, da više nije želio sa mnom razgovarati.
:mrgreen:
ne sjecam se tog ..al on je prica za sebe :D jedan jako poseban covjek...
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote:
E Emina. Nisi mi odgovorila zašto bi ih i što bi rezala u kocku, i da li idu u medaljon ili presten ili što?
A što ti uopće želiš postići takvim jednim spojem? Da li ih kombiniraš da bi dobila neko djelovanje?
Zamislila sam ga kao prsten i jedan bi ga zlatar mogao ugraditi. Rezao bi ga u kockasti oblik, jer mi ovalni onako staromodni, a i godinama si guštam jedan veći kamenčić i prstenje obožavam nositi. Sve platina, pa da bude u stilu, a i alergična sam na neplemenite metale dobijem osip, a onda opet i da ima neko svojstvo, ništa posebno, samo da je kamenu udobno.
Inače bi voljela da mi netko izmješa materijal po Solomonovoj recepturi, al me gledaju ko da sam s marsa pala čim pitam dal lijevaju bilo što, pa to pada u vodu...:( :mrgreen:
A kako se podnose rozenkvarc i aqvamarin? Pa ih strpam skupa pola pola..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:
Gost wrote: Zamislila sam ga kao prsten i jedan bi ga zlatar mogao ugraditi. Rezao bi ga u kockasti oblik, jer mi ovalni onako staromodni, a i godinama si guštam jedan veći kamenčić i prstenje obožavam nositi. Sve platina, pa da bude u stilu, a i alergična sam na neplemenite metale dobijem osip, a onda opet i da ima neko svojstvo, ništa posebno, samo da je kamenu udobno.
Inače bi voljela da mi netko izmješa materijal po Solomonovoj recepturi, al me gledaju ko da sam s marsa pala čim pitam dal lijevaju bilo što, pa to pada u vodu...:( :mrgreen:
A kako se podnose rozenkvarc i aqvamarin? Pa ih strpam skupa pola pola..
Gledaj sve može. Jedino je pitanje što želiš postići.
Kockasti oblik je neobičan za nakit, no nije nemoguć.
Ajd napravi pa da vidimo kako će djelovati. Baš me sada zanima :)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Hoću samo da mi ne padnu zubi :mrgreen:

Inače sam primjetila da od kvarca rastu nokti ko ludi. Pa cure želite li lijepe dugačke, ovo bi moglo pomoći. ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ovdje imate svojstva svakog kristala. http://www.dnaalchemy.com/Metaphysical_ ... Index.html

A ovdje možete prevesti bilo što što vam nije jasno - pa tako i imena kristala. http://www.design-ers.net/eh-rjecnik.asp

Osobno - jako mi se sviđaju karneol i svijetli kalciti.

Teorijski, kristal trebate odrediti prema horoskopskom snaku (Fuj! :x ).

Normalno, kristal odredite sistemom simpatije i antipatije.

Svakako bacite pogled i na ovaj link, te sve što piše naštrebajte napamet, koristi. http://www.elemental5.com/ColorCorrespondences.htm
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Eagles wrote:Ovdje imate svojstva svakog kristala. http://www.dnaalchemy.com/Metaphysical_ ... Index.html
Nevalja ništa taj site. Sve je pogrešno
Teorijski, kristal trebate odrediti prema horoskopskom snaku (Fuj! :x ).
Ma kakvi. Ne vjeruj svemu što piše na internetu.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Šta vi mislite kako funkcionira kristalopterpija npr?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

nefunkcionira
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Vjerojatno djeluje onolko kolko se vjeruje da djeluje ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Kristali djeluju uvijek, vjerovali ili ne
kristaloterapija ne djeluje, jer ju nitko ne zna raditi. Zapravo to je samo još jedna od mnogobrojnih new age smicalica.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply