Kristali

User avatar
leilany
Posts: 1
Joined: Mon Feb 23, 2009 11:17 am

helo...ja imam samo nekoliko pitanja...upravo sam si nabavila crveni granat i raspitala sam se o njemu i sve...no muči me jedna sitnica..davno,davno mi je netko rekao da kristali ne vrijede ako su bušeni(tamo di im je omčica za lančić(kapica))..nego moraju biti cijeli da bi emitirali svoju energiju kako treba....ja sam svoj lijepi kamenčić naručila i strpljivo ga čekala do danas...no kad sam otišla po njega upalo mi je u oko(normalno) da je moj kamenčić bušen i u njemu je ta kopčica za lančić.....da li će to biti problem???smeta li to mom kamenčiću(kristaliću)???
I još jedno pitanje..jako dugo vremena imam rozi kvarc iako ga več podosta nisam nosila,može li mi netko reći kako se on prazni i puni i da li se može nositi zajedno sa crvenim granatom???hvala unaprijed svima.... :)
per aspera ad astra
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Imam ja nekoliko pitanja i bio bih vam zahvalan da mi odgovorite na njih ako znate...
Kao prvo - Zanima me da li netko od vas zna koja su sva svojstva pirita i kako se i za šta upotrebljava.

Kao drugo - Dobio sam na poklon prije par dana jednu kristalnu kuglu (postat ću sliku) i zanima me da li mi netko može reći koji je to zapravo kristal i za šta bi sve meni ta kugla mogla služiti...

Evo slika:

Image

Image


Unaprijed hvala...
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

onda? jel zna mozda neko?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Tesko je reci za te kugle sta su. Da li su one zelenkaste? Takve barem ispadaju na fotografiji.
Navjerijatnije su ili Kalcit
http://www.cosmic.ca/calcite/index.htm
ili Selenite
http://www.crystalstargazer.com/selenit ... 0mm4.0.JPG
http://www.phoenixorion.com/phoenixorio ... lenite.jpg

o djelovanju googlaj
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

leilany wrote:helo...ja imam samo nekoliko pitanja...upravo sam si nabavila crveni granat i raspitala sam se o njemu i sve...no muči me jedna sitnica..davno,davno mi je netko rekao da kristali ne vrijede ako su bušeni(tamo di im je omčica za lančić(kapica))..nego moraju biti cijeli da bi emitirali svoju energiju kako treba....ja sam svoj lijepi kamenčić naručila i strpljivo ga čekala do danas...no kad sam otišla po njega upalo mi je u oko(normalno) da je moj kamenčić bušen i u njemu je ta kopčica za lančić.....da li će to biti problem???smeta li to mom kamenčiću(kristaliću)???
I još jedno pitanje..jako dugo vremena imam rozi kvarc iako ga več podosta nisam nosila,može li mi netko reći kako se on prazni i puni i da li se može nositi zajedno sa crvenim granatom???hvala unaprijed svima.... :)
Bušeni kristal gubi možda 10%-15% svoje snage. Dakle ništa strašno.
Granat i rozi kvarc mogu ići zajedno
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

E da... mislim da bi mogao biti kalcit... zapravo uvjeren sam da je jer po ovim slikama izgleda isto... Hvala...
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

pozdrav...imam sodalit i zanima me kako ga je najbolje cistit i puniti...cisto sam o tom kristalu al ako mi netko moze rec neke zanimljivosti bio bi zahvalan. hvala
Terebellum
Posts: 12
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:09 pm

Ja sam oduvek mislila da je moj kamen Ametist, ali kad sam resila da ga nabavim, odustala sam i uzela Oniks. Nekako mi je vise legla energija koju emituje.
RodSvarogPerunVeles
Posts: 21
Joined: Thu Sep 01, 2011 9:40 pm

Terebellum wrote:Ja sam oduvek mislila da je moj kamen Ametist, ali kad sam resila da ga nabavim, odustala sam i uzela Oniks. Nekako mi je vise legla energija koju emituje.
Ako ti paše oniks probaj i crni turmalin i hematit.
User avatar
MarcelDominus
Posts: 63
Joined: Wed Apr 11, 2012 11:20 am

RodSvarogPerunVeles wrote:
Terebellum wrote:Ja sam oduvek mislila da je moj kamen Ametist, ali kad sam resila da ga nabavim, odustala sam i uzela Oniks. Nekako mi je vise legla energija koju emituje.
To je teska odluka, treba birati onaj sa kojim si povezan a ne onaj koji ti se svidja
Omnipotens accipere preces in pro regionem quod dedit nobis
Post Reply