Kristali

User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

ovaj zadnji se ful razlikuje od drugih, na dodir je grub, nema
glatku površinu.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote:dosta su mutne slike i teško je biti siguran o kojem kamenju je točno riječ ali po ovom kako vidim

1: rozenkvarc, rozenkvarc, neznam- moguće neki ahat
2: mogao bi biti dimni kvarc, tigrovo oko, tirkiz
3: hematit ili onix, ametist, ovaj crveni neki ahat moguće ili čak rodokrozit, a ovaj na smećkasti bi bio karneol, a ovaj zadnji nemam pojma :?
ajde ne lupaj ono nije tirkiz ni pod razno.
Poznajem 8 načina falsifikacije tirkiza, a postoji 20 načina falsifikacije.
Dakle tirkiza tu NEMA.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

dal pravi tirkiz izgleda ovako? :?
Image
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

taj moj -lažni tirkiz- izgleda puno, puno drugačije uživo
no na slici. na slici ga je posvjetlio blic, mutan je
i što ga više gledam ovako uživo, možda je ipak pravi. :? :?
nemogu ga poslikat da ispadne onakav kakav je dok ga
držim u ruci. probala sam i bez blica i vani na danjem svijetlu
i nikak ne ispada dobro. fotić bacit ću te! :x
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja sad citam knjigu "Kristali" od Connie Islon
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Morgaine
Posts: 4
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:08 pm
Location: Lovran

bok! vidim da je ovaj topic odavno off al ako ga mozemo ponovno pokrenut bilo bi super jer stvaarno sam puno saznala odavde :D ja imam tigrovo oko koje mi je poklonila neka teta kad sam imala 4 godine. bila zena kod moje bake i ugledala me, pogledala mi lijevu ruku i rekla da je ovo moj kamen i da ga nosim uz sebe xD nisam ga bas nosila jer sam bila malena, ali sam ga sacuvala. ugl. ja bih ga htjela nekako napraviti da mi bude za na lancic. jel zna netko s cime se slaze tigrovo oko, da ne fulam u izboru metala. :D fala na pomoci :D
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Morgaine wrote:bok! vidim da je ovaj topic odavno off al ako ga mozemo ponovno pokrenut bilo bi super jer stvaarno sam puno saznala odavde :D ja imam tigrovo oko koje mi je poklonila neka teta kad sam imala 4 godine. bila zena kod moje bake i ugledala me, pogledala mi lijevu ruku i rekla da je ovo moj kamen i da ga nosim uz sebe xD nisam ga bas nosila jer sam bila malena, ali sam ga sacuvala. ugl. ja bih ga htjela nekako napraviti da mi bude za na lancic. jel zna netko s cime se slaze tigrovo oko, da ne fulam u izboru metala. :D fala na pomoci :D
Tigrovo oko pomaže kod povišenog krvnog tlaka, bronhitisa, reume i psorijaze. Pomaže kod fokusiranja misli i služi kao zaštita tokom putovanja. Koristi se i za zaštitu od urokljivog oka. Smatra se kamenom prijateljstva. U Perziji se darivao za 9. godišnjicu braka. Smatra se da pomaže kod raščišćavanja misli i ispravnog sagledavanja teške situacije, te da pomaže tragačima pronaći pravi put.

Stavi se u srebro da bi dobio jaće djelovnje u svojim ljekovitim svojstvima, u zlato da bi pojačao mentalno, a u platinu za duhovne svrhe, pošto platina pojačava duhovnu prijemčivost.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Tigrovo oko - čelik, led i krv
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ne znam koliko ljudi imaju mogućnost stavljat poludrago kamenje u srebro da bi ga nosili kao lančić. Zato ja imam onu žicu za lemljenje i olovo za pecanje. Samo jednom sam do sad radio ovo tak da se zna. Rastopio olovo u žlici i ubacio kamen. Kad se stvrdnulo, dolemio sam omču za konac.

Onda sam čistio sobu i sve što nisam koristio duže vrijeme bacio. Tako i to.
Post Reply