Kristali

User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

rubin

no može i mjsečev kamen, a može i kombinacija oba
kažu da i žad koristi; moguće je ali onda treba nabaviti pravi Žad, ne Nefrit koji je jeftiniji.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

Gost wrote:Za sve koje zanima kristaloterapija, neka ne pogledaju knjige Osmana Hasanpašića.
mogu li znati zašto?
uglavnom se razni autori razlikuju po metodama čišćenja i punjenja kristala, pa sam ponegdje našla neke nelogičnosti... zašto ne hasanpašić?
već se neko duže vrijeme zanimam za kristale, zanimljivo područje...a hasanpašića mi je preporučio frend koji se bavi mineralima, ne kristaloterapijom, nego baš nalaženjem i obradom...
a na kraju sve se svodi na to odgovara li vam neki kristal ili ne.. što god pisalo o tirkizu, predivan je ali meni nikako ne odgovara
tako da...
Ut sementem feceris, ita metes.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Kako razlikovati poludrago kamenje nanizano na ogrlicama od obojanog, umjetnog? Danas sam naišla na jako lijepe primjerke koraljne i druge, no cijena je 30-40 kuna što mi se čini preniska, a ni prodavačica nije bila sigurna o čemu se radi. Nema ni deklaracije, no znam da nije u pitanju sintetika.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Koralj ne spada u poludragi kamen. S koraljima općenito treba oprezno. Zašto - duga priča.
Razlikovati ih ne možeš nikako osim ako se godinama ne educiraš u minerologiju.
To navjerojatnije nije pravi koralj, prije neka vrsta plastike.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Gost wrote:Koralj ne spada u poludragi kamen. S koraljima općenito treba oprezno. Zašto - duga priča.
Razlikovati ih ne možeš nikako osim ako se godinama ne educiraš u minerologiju.
To navjerojatnije nije pravi koralj, prije neka vrsta plastike.

Oprosti ali da li ih ti možeš razlikovati? Imam koralje (?) od svoje pra- pra bake i kad smo ih nosili na analizu rekli su nam da je plastika. Malo mi je to čudno jer teško da je u to doba bilo plastike a osim toga ta "plastika" kad je dulje u ormaru skoro sasvim pobijeli da bi joj se boja nošenjem na očigled vraćala. Pa me zanima... Znam da se plastika tak ne ponaša ali ne znam za koralje.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

fotkaj ih i postavi sliku ovdje. Tj. uploadaj ih na http://imageshack.us/
i copy paste Direct link to image koji ćeš dobiti.
Pa ćemo vidjeti da li se šta može prepoznati
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Idun88
Posts: 5
Joined: Fri Dec 14, 2007 6:19 pm

Pozdrav.:)

Sto mi znate reci o bijelom oniksu?
admin
Site Admin
Posts: 99
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:13 pm

Gost wrote:fotkaj ih i postavi sliku ovdje. Tj. uploadaj ih na http://imageshack.us/
i copy paste Direct link to image koji ćeš dobiti.
Pa ćemo vidjeti da li se šta može prepoznati
ima i ovdje opcija attachmenta.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Evo mojih kamenčića. Prva slika je slikana odmah nakon vađenja iz ormara gdje su proveli nekoliko mjeseci, druga nakon cca. 45 minuta nošenja i posljednja nakon 12 sati nošenja. Na posljednjoj slici je vidljiv odbljesak svjetla jer se uz boju vraća i sjaj. Inače, potrebno je nekoliko dana nošenja da dostignu puni sjaj i boju.
Molim Gosta ili bilo koga tko se razumije u kamenčiće da mi objasni o čemu se radi. Unaprijed puno hvala :) .
Picture 1.jpg
Picture 2.jpg
Picture 3.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sve u svemu vrlo zanimljivo :shock:
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply