Magija i teorija urote (zavjere)

boriskooo
Posts: 8
Joined: Thu Nov 15, 2007 7:56 pm

sionski priorat je tajno drustwo koje je stitilo tajnu o hriscanstwu i swetom gralu....u sionski priorat spadali su najweci ljudi,znaci skoro swi poznati filozofi pesnici slikari muzicari i mnogi drugi....nosili su bele maske i obuceni su bili u crno bili su spremni umreti za tajnu tkzw swetu tajnu koju su prenosili s kolena na koleno a teorija zawere je pokusaj da se objasni krajnji razlog nekog događaja kao tajni plan tajnog udruzenja mocnih osoba, uz negiranje da je dogadjaj rezultat direktne aktiwnosti učesnika ili spontani dogadjaj.teorija zavere nekad ima i negativno znacenje, u smislu neosnovanog werowanja.najcesci predmet rasprawa o teorijama zawere su sionski priorat o kojem sm ukratko rekao,iluminati,watikan,pentagon.....
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

boriskooo wrote:sionski priorat je tajno drustwo koje je stitilo tajnu o hriscanstwu i swetom gralu....u sionski priorat spadali su najweci ljudi,znaci skoro swi poznati filozofi pesnici slikari muzicari i mnogi drugi....nosili su bele maske i obuceni su bili u crno bili su spremni umreti za tajnu tkzw swetu tajnu koju su prenosili s kolena na koleno a teorija zawere je pokusaj da se objasni krajnji razlog nekog događaja kao tajni plan tajnog udruzenja mocnih osoba, uz negiranje da je dogadjaj rezultat direktne aktiwnosti učesnika ili spontani dogadjaj.teorija zavere nekad ima i negativno znacenje, u smislu neosnovanog werowanja.najcesci predmet rasprawa o teorijama zawere su sionski priorat o kojem sm ukratko rekao,iluminati,watikan,pentagon.....
Sionski priorat je katolička organizacija koja nema veze sa tajnim društvima. Ovo što danas zovu sionskim prioratom nastalo je pre nekoliko desetina godina, a od strane ljudi koji su bili u nekim ekstremnim katoličkim klero-fašističkim grupama pre i za vreme višijevske francuske. budući da su bili dobro involvirani u proganjanje ezoterista, čak imali i veze sa likvidacijama nekih od Majstora, bili su u prilici da imaju uvid u zaplenjene dokumente tajnih društava. Neke od tih legendi su kasnije reciklirali kad su napravili kvazi tajno društvo kojem su dali ime katoličke ranije pomenute skupine. Dakle tu nema nikakvih "poznatih"
ljudi tokom istorije, nema nikakve vekovne tradicije već ima samo hohštapleraja starog par desetina godina. Sorry.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

a šta ti postavljaš pitanja na koja "znaš" odgovor... nije u svakoj knjizi ista informacija....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

a treba i pazit kakve se knjige čitaju. To što je netko napisao knjigu ne znači apsolutno ništa.
Enoga piše i Davor Domazet Lošo nekakve knjige o zavjerama, i što to sad znači? Ništa osim da čovjek ima bujnu maštu.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
boriskooo
Posts: 8
Joined: Thu Nov 15, 2007 7:56 pm

Gwydion jako mi je zao ali kad bi bio malo obrazowaniji znao bi da je da vinci,nikola kopernik,njutn,boticeli........hehehe ;)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

A oni su kao bili članovi nekakvog Sionskog priorata? Aman čoveče, ja lepo rekoh da taj Sionski priorat nije postoja u njihovo vreme. To je pseudo-organizacija nastala u drugoj polovini 20. veka sve skupa sa izmišljenom istorijom. Čitaš li ti šta ja pišem?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Jel ti to boriskoo pišeš samo na ovoj temi i samo Gwydionu?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Gost wrote:a treba i pazit kakve se knjige čitaju. To što je netko napisao knjigu ne znači apsolutno ništa.
Enoga piše i Davor Domazet Lošo nekakve knjige o zavjerama, i što to sad znači? Ništa osim da čovjek ima bujnu maštu.

lol

a šta ako je upravo on u pravu ? kako kategorizirati knjige ?
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Uvijek ti je vjerovatnost 50:50 da je nešto točno, odnosno netočno.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Sionski prioritat...načo sam za to dok sam čitao knjigu Davincijev kod. Sviđa mi se knjiga.
Post Reply