Magija i teorija urote (zavjere)

User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

tallamasca wrote: Stvarnost je onakva kakvu je ti želiš vidit. Sve ima više perspektiva. Ovisi koju ćeš ti gledat. Dakle, ne može tebi nitko nametnut kako ćeš ti gledat svijet. O tome sam odlučuješ.
A ako tobom može netko na takav način upravljat onda imaš ozbiljnih problema.
recimo da imam problema.kako moj problem može utjecati na globalnu sliku?a ja sam o tome i pričao.
zar djeca stvarno žele umirati od gladi?zar zatvorenici stvarno žele biti nepravedno u zatvoru i biti mučeni?zar mladi ljudi žele imati nerješena stambena pitanja?zar djeca žele biti seksualno zlostavljana?zar not haves žele uopće takvu podjelu na haves i not haves?
školstvo uništava znanje,mediji uništavaju informacije, doktori uništavaju zdravlje, pravosuđe uništava pravdu, banke uništavaju ekonomiju,...i ti meni kažeš da ja sam kreiram svoju stvarnost.jel ti nisu možda čuo za ove stvari koje sam sad rekao.
nekako mi se ne uklapa taj odgovor u ova pitanja. mada imam iskustava koja mi govore da mi sami kreiramo svoju stvarnost.ali svejedno to i dalje ne opovrgava činjenicu da tajna društva kreiraju svoju stvarnost.
bez uvrede ali čini mi se da si podlegao njihovoj zombifikaciji,i ignoranciji prema neznanju u kojem nas drže.
a to sve rade na temelju arhetipova večinom obuhvaćenih u tarotu, ali i na drugim magijskim znanjima čuvanim u vatikanu (zašto inkvizicija?selekcija, uništavanje, sakrivanje magijskog znanja)
zato ja vidim magiju ali i mage kao jedini izlaz iz nametnute stvarnosti.uopće nije upitno da li se ta stvarnost nameče, pitanje je tko to nameće?najvjerojatnije neka vrsta vanzemaljaca, u svakom slučaju viša inteligencija.
čini mi se da se ovdje još uvijek netko smije na spomen vanzemaljca i spike o tajnim društvima.e pa samo gledajte idućih par godina kako će se matrica topiti.
ako ne idućih par onda sigurno krajem 2012

zaista vam kažem pogledajte zeitgeist i tsariona.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Stvari koje si ti nabrojao su pitanje socijalnog problema.
Naravno, tajna društva postoje, ja to nisam osporavala. Ali, to tko će i što će utjecati na to kako će tko proživjeti djetinjstvo, na to najviše utječe okolia u kojoj si i roditelji.
(a pod djetinjstvo ubrajam i školstvo i obitelj itd. jer sve to utječe na tvoj daljnji razvoj i kako ćeš se ti postaviti u životu).

Zašto inkvizicija?

U povijesti je crkva bila jača nego država.Kako je crkva govorila, tako je ne samo narod nego i kraljevi i svi plave krvi, tako su postupali.
Narod je bio nepismen, nije razmišljao svojom glavom (bili su rijetki takvi, ali su završili na lomači, većina njih). I onda takvom narodu dođe svećink i prodaje im priću o vješticama, sotoni kako je sve to zl kako sve to treba spalit... Pa i danas imaš ljude koji vaki dan ližu oltare ... a zamisli kako je to tek onda bilo ...

Crkva je onda bila najjača. I bojala se svega što je drukčije i što ju je moglo ugrozit. Da nije bilo inkvizicije i još mali milijun stvari u povijesti koje je crkva napravila, ne bi crkva bila danas ovakva kakva je. Nego bi druge religije dominirale i ne bi bilo diskriminacije zato što je netko drugačiji i ima drukčiji stav prema crkvi.

Ako mene pitaš, najveće tajno društvo od koje nam svima prijeti opasnost je crkva. Jer kako njima odgovara tako cijeli svijet postupa.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

jamagi wrote:tajna društva:masoni, iluminati, sveta geometrija simbolika i slično (poslušati jfk-ov secret society speech,) gmazovi, 2012, ufo, kontrola uma, obredna žrtvovanja ljudi, alternativna povijest, chemtrails and many many others
ako te stvarno zanima počni sa zeitgeist
možeš pronaći na jubitu:) ili na zeitgeistmovie.com
meni je to otvorilo oči i shvatio sam koliko je ta zavjera široka i duboka,

Povijest poznaje mnoga tajna društva. Čak i primitivna plemena unutar sebe imaju zajednicu zatvorenu za ostale članove tog plemena. U najveća tajna društva se ubrajaju Masoni, Templari, Rosenkreuzeri, Asasini, Mau-Mau, Mafija... Prema istraživanjima Normana MacKenzieja, svim tim društvima zajedničke su neke stvari: to su organizacije koje imaju svoju tajnu i ceremonije. Ta društva često izbjegavaju javnost zbog svojih ciljeva i zbog toga da zaštite svoje članove.

Ovo je vrlo opširna tema, pa ajmo redom:

Masoni

Isključivo je muško društvo ‘osnovano na najčišćim načelima pobožnosti i vrlina’; ipak je danas zabranjeno u mnogim zemljama svijeta. Slobodni zidari ili masoni najveće su međunarodno tajno društvo na svijetu, s preko 6 milijuna članova. Poznato je po svom čudnovatom pristupnom obredu, tajnim znakovima i rukovanju, po kojem se članovi međusobno prepoznaju. Tvrdi se da ‘nitko izvan tog pokreta ako čita napisane obrede, ne može shvatiti duh masonstva. Ono što u prvi mah izgleda dječja igra u atmosferi lože (gdje se masoni sastaju) oblikuje jedinstvenu vezu među muškarcima ‘. Masonstvo je isključivo muško udruženje za uzajamnu pomoć u trenucima potrebe. Načela se tumače kao ‘bratska ljubav, pomoć, i istina’. Teoretski svaki vjernik u Boga, kršćanin, Židov, musliman , Hindus ili budist može postati mason. Članovi su bili proganjani, jer se tvrdilo da je masonski pokret antipatriotski i antikršćanski. I danas su masoni zabranjeni u Sovjetskom Savezu, Kini, Mađarskoj, Španjolskoj i Portugalu. Simboli i mistične zamisli posuđene su od mitologije drevnog Egipta i pokret je postao društveno udruženje.

Slobodni zidar, mason, može postati odrastao muškarac koji vjeruje u postojanje vrhunskog bića i u besmrtnost duše - i može platiti članarinu. Sama osoba ne može tražiti da se učlani; na neki se način daje naslutiti budućem kandidatu da bi ga rado primili u članstvo ako on to želi. Inicijacija ili ulazak u društvo vrlo je dramatičan i pun simbolike.

Prvi stadij. Kandidat skida svoj kaput i kravatu, odstranjuje sav novac i predmete od kovine kako bi pokazao da ulazi u slobodne zidare potpuno ‘siromašan i bez novca’. Njegova lijeva nogavica zavrće se do koljena, košulja se raskopčava da se vidi lijeva strana prsiju i skida desna cipela na koju se obuva papuča. Stavlja mu se povez preko očiju da se pokaže kako je u ‘stanju tame’, a oko vrata stavlja se omča.

Drugi stadij. Vode ga preko praga lože gdje mu se na putu ispriječi nutarnji stražar koji drži uperen bodež prema ogoljeloj strani njegovih prsiju.

Treći stadij. Zatim ga odvode Velikom Meštru, glavnom upravitelju lože. Klečeći pred njim odgovara na niz obrednih pitanja prije zakletve na tajnost. Ako razglasi bilo koju masonsku tajnu, prima kaznu - ‘da mu prerežu grkljan, istrgnu jezik iz korjena, zakopaju u pijesak’, premda se na to gleda simbolički. Ili se ‘žigoše kao svjesni krivokletnik, bez ikakvih moralnih vrijednosti i potpuno nepodesan da se primi u ovu ložu’.

Četvrti stadij. Kandidat je sada ušao u svjetlo masonstva. Skida mu se povez s očiju i omča oko vrata, daje mu se korak, znak, stisak ruke i riječ prispjelog ‘šegrta’ u masoneriji. Također mu pokazuju sljedeće predmete: mjerilo promjera 60 cm koje prikazuje 24 sata jednog dana koje treba utrošiti za rad, molitvu i osvježenje, čekić koji predstavlja moć svijesti i dlijeto koje prikazuje napredak u obrazovanju. Konačno ga potiču da izvršava zakone masonerije, Biblije i države.

Kad se taj obred završi, kandidat je ‘prošao kroz prvi stupanj’ i u nekoliko sljedećih mjeseci može postići dva masonska stupnja, ‘djetić-mason’ i ‘majstor-mason’.

Iluminati

Prvobitni iluminati su bili tajno društvo koje je 1776. godine osnovao bavarski profesor Adam Weishaupt. Njegov cilj bio je ukinuti organiziranu religiju i sve svjetske vlade te povesti ljudski rod u Novi svjetski poredak kojim upravlja apsolutni razum. No, njihovu urotu je vrlo skoro otkrila bavarska vlada i iluminati su bili prisiljeni prikriti se i raditi u još većoj tajnosti. O njima se ne zna puno nakon tog progona, ali teoretičari zavjere vjeruju da oni još uvijek postoje i upravljaju svjetskom politikom iza kulisa. Nekim od njihovih najvećih postignuća se smatraju francuska revolucija, svjetski ratovi, komunizam te Ujedinjeni narodi i Europska unija kao sredstvo centraliziranja svijeta pod jednim parlamentom, ustavom i valutom. Sinonim za iluminate danas je Savjet za inozemne veze, veliki think tank koji se sastoji od bogatih bankara, poznatih znanstvenika i utjecajnih političara. Vjeruje se da rade na ostvarenju Novog svjetskog poretka, sekularne svjetske vlade s UN-om kao policijom. Nitko ne može dokazati postojanje iluminata, ali teoretičari zavjere svugdje vide njihov utjecaj.

Ključne riječi: iluminati, masoni, tajno društvo, Weishaupt, Rotschild, Savjet za vanjske veze, novi svjetski poredak, teorija zavjere, sekularni poredak, misticizam.

Teorije zavjere nemaju poklonike samo među rijetkim paranoidnim pojedincima, već su prihvaćene u više socijalnih slojeva, uključujući i intelektualce. Stoga one, poput mnogih intelektualnih tvorevina, imaju neku funkciju. Ponajprije, one pomažu boljem razumijevanju uzročno-posljedičnih veza ljudske aktivnosti kroz pretjerano pojednostavljenje i redukciju. Njihova druga funkcija je da pokušaju objasniti uzrok nevolja i nepravde u svijetu nudeći uzroke mnogih kriza i prevrata. Personifikacija tih uzroka pomaže ljudima u vlastitoj sposobnosti da mijenjaju tijek povijesti. Ukratko, teorije zavjere pomažu ljudima da nađu smisao u naizgled kaotičnim događanjima. U tom smislu ne razlikuju se mnogo od npr. religije i zaslužuju da im se posveti jednaka pažnja.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Kod Masona, iako je otac u tom društvu, to ne znači da će i sin moć. Nema nasljednog učlanjenja, nego se moraš dokazat.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Evo jamagijevog filmića... Iznenađujuće dobra priča (nisam ga stigla još do kraja pogledati, ali vrijedi to napraviti) :)

-http://zeitgeistmovie.com/
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

hvala na interesu za ovu temu.
ima tu još dosta toga za reći (kome se da sve pisat), mada ću dati linkove da se vidi sa yutube (kome se još da čitat) hehe
jedino sa ovim na kraju se nebih složio.što ne znači da sam u pravu.ali po meni teorija urote daje puno bolje odgovore nego religija.
naprimjer, u religiji patnja nema ime i prezmie. kršćani će reći božja volja ili ljudski grijeh, dok će neki sanskrti (hindu, budu i tako te istočno varijante) reći karma iz prošlih života. ja se ne bih složio s tim objašnjenje i još bih dodao da je to objašnjenje isto djelo zavjere:)
teorija urote (koja btw više nije teorija, sad su počeli operirati bahato i otvoreno) ima ime i prezime za svaku patnju. i to mi se više sviđa i puno bolje mi objašnjava neke stvari.
njih teško da može nešto zaustaviti (eventualno magijaska mašta, zato sam i došao u tu gdje sam sad) no znaju da slijedi veilka pormjena 2012 i žele se još izludirati koliko mogu..
probaću večeras poslati linkove.nadam se da će vam čekić udarit u svijest i da ćete prerpoznati svoju ulogu kao magova gledajući svijet kroz ta svjetonazor.
nećete moći probaviti sve od jednom, neki će blokirati i neće nastaviti probavljat (kao što sam ja puno puta napravio prije onog ključnog momenta kad sam se probudio)
ja ću linkati stranice, pa koga sinkronicitet iz ovog svijeta magije vodi na ovu stranu taj će i doći.i nadam se pokušati učinit nešto.
ovdje se radi o revolucij,ali ne krvavoj i ne oružanoj već informatičkoj šta god da to značilo, telepatija televizija ili ko zna šta već?

ISTINA JE TAKO DALEKO OD NAMETNUTE STVARNOSTI (ILUZIJE) DA UM TROKIRA PUNO PUTA PRIJE NEGO PRORADI
dugačka je ruka masonska.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

ZEITGEIST
eh da kraj, i mene je malo smorio ovaj drugi dio sa bankama i kako je to sve nastalo (bljak), ali kraj ima jednu odličnu poantu
koji mnogi od vas su sigurno već isusili a radi se o odnosu između dualnosti i jednosti sa ljudima i prirodom
to je osnova na kojoj se temelji cijela zavjera i cijela istina
dugačka je ruka masonska.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

jamagi wrote: njih teško da može nešto zaustaviti (eventualno magijaska mašta, zato sam i došao u tu gdje sam sad) no znaju da slijedi veilka pormjena 2012 i žele se još izludirati koliko mogu..
2012 je prekretnica iz jedne ere u drugu, i tako mi je smješno što ljudi promjenu doživljavaju kao kataklizmu... Pod kraj svake epohe dolazi do bitnih spoznaja i nastupa, novi redoslijed, nova teorija i novi zakoni. Tome bi trebaloi težiti, promjeni i razvoju. Na neki način dolazi i do kraja svijeta - no do onog starog koji će kao bitna lekcija napraviti mjesta novom... Pitam se da li postoji koja optimistična teorija oko svega toga...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

ja to volim reć
kraj jedne a početak druge civilizacije
mada su riječi nemoćne da izraze punu snagu značenja civilizacije, kraja i početka

što se tiče 'zavjere' tražim jednu sliku koja će dosta toga objasnit.
evo jedan link od john perkinsa (vrlo bitna osoba)
-http://.youtube.com/watch?v=WjPoeQRewiE
i evo malo ironije o nsa (nsa bi bila organizcija za koju je cia mala šala)
-http://video.google.com/videoplay?docid ... 5352494583
dugačka je ruka masonska.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

evo ovo je dobar tekst o iluminatima,barem meni.
-http://groups.msn.com/illuminatiuncover ... inati.msnw
dugačka je ruka masonska.
Post Reply