Suicid

User avatar
Miriam
Posts: 66
Joined: Tue May 22, 2012 1:23 pm
Location: Split

Svi znamo šta znači suicid... a sad me zanima kako gledate na to... dali netko ima pravo oduzet sam sebi život.. dali je to stanje krajnjeg očaja ili potpune ludosti... koliko je puto bili "ubio se a bio je dobar,normalan,iz normalne obitelji bez nekih vidljivih problema"...
i kamo odlazi duša ako se čovjek ubije... dali luta ili...
nemoj te me krivo shvatit ali ovo je jedino misto di mogu postavit ovakvo pitanje a da nadam se bar ne ispadnem neki freak..
Non quia difficilia sunt non audemus, sed quia non audemus difficilia sunt.
User avatar
Miriam
Posts: 66
Joined: Tue May 22, 2012 1:23 pm
Location: Split

evo kad svi već čitaju a neće nitko ništa da napiše ja ću započeti tj. reći svoje mišljenje..
ne mogu reći da ni opravdavam a ni da sam protiv...ne osuđujem i čak i razumim...ponekad je jednostavnije reći DOSTA i prekinit agoniju..svatko ima pravo na to ako smatra da je to jedini izbor ali je tužno ako do toga mora doći jer pokazuje krajnju usamnjenost.. i osuđujem ljude koji tvrde da samo kukavice izabiru to jer nije ni blizu tako..
eto moje skromno mišljenje... a sada bi volila ćuti i vas...
Non quia difficilia sunt non audemus, sed quia non audemus difficilia sunt.
great9
Posts: 11
Joined: Mon May 28, 2012 10:02 pm

Ja sam apsolutno protiv toga.
User avatar
Miriam
Posts: 66
Joined: Tue May 22, 2012 1:23 pm
Location: Split

loni wrote:Ja sam apsolutno protiv toga.
a zašto ?
Non quia difficilia sunt non audemus, sed quia non audemus difficilia sunt.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Siuc je po meni jedna glupost iz razloga sto ti ljudi sto izvrse samoubistvo su kukavice;Nemaju snage da se izbore sa zivotom, i problemima koje on nosi.Ne opravdavam to, jer zivot iako je tezak; on je mnogo lijep i ima svojih cari, uostalom ako nije tako zasto bi smo zivjeli;Ali sa druge strane postoje ljudi koji obole od sizofrenije i na kraju da bolest uzme toliko maha da osoba koju je ta bolest uzela pos voje nema mogucnosti da joj se odupre i i izvrsi samoubistvo, kao sto je to slucaj sa mojom komsinicom.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Po meni dusa sigurno ne moze da miruje, jer covjek kad umre na nasilan nacin njegova dusa luta. Tako da njegova dusa ne moze da bude mirna, i dolazi na mjesto nesrece, otuda i pojam duhova i enegije koje ponekad osjecamo koja je drugacija a ne nasa, a nema nikog pored nas. Hvala ti na ove dvije teme, stvarno su mi se svidjele, o dobre su za diskusiju.Osvjezila si malo forum.
User avatar
Miriam
Posts: 66
Joined: Tue May 22, 2012 1:23 pm
Location: Split

little wich wrote:Siuc je po meni jedna glupost iz razloga sto ti ljudi sto izvrse samoubistvo su kukavice;Nemaju snage da se izbore sa zivotom, i problemima koje on nosi.Ne opravdavam to, jer zivot iako je tezak; on je mnogo lijep i ima svojih cari, uostalom ako nije tako zasto bi smo zivjeli;Ali sa druge strane postoje ljudi koji obole od sizofrenije i na kraju da bolest uzme toliko maha da osoba koju je ta bolest uzela pos voje nema mogucnosti da joj se odupre i i izvrsi samoubistvo, kao sto je to slucaj sa mojom komsinicom.
meni je od susjeda poginuo sin.. nakon misec dana susjed se objesio.. nije se mogao pomirit sa smrti sina.. bio je doslovno mrtva duša zarobljena u ispačenom tilu..ža mi ga je i razumila sam tj. osjetila njegovu bol i tugu..
Non quia difficilia sunt non audemus, sed quia non audemus difficilia sunt.
User avatar
Miriam
Posts: 66
Joined: Tue May 22, 2012 1:23 pm
Location: Split

little wich wrote: Hvala ti na ove dvije teme, stvarno su mi se svidjele, o dobre su za diskusiju.Osvjezila si malo forum.
:) hvala.. to mi je i bila namjera..
Non quia difficilia sunt non audemus, sed quia non audemus difficilia sunt.
User avatar
MarcelDominus
Posts: 63
Joined: Wed Apr 11, 2012 11:20 am

Miriam wrote:evo kad svi već čitaju a neće nitko ništa da napiše ja ću započeti tj. reći svoje mišljenje..
ne mogu reći da ni opravdavam a ni da sam protiv...ne osuđujem i čak i razumim...ponekad je jednostavnije reći DOSTA i prekinit agoniju..svatko ima pravo na to ako smatra da je to jedini izbor ali je tužno ako do toga mora doći jer pokazuje krajnju usamnjenost.. i osuđujem ljude koji tvrde da samo kukavice izabiru to jer nije ni blizu tako..
eto moje skromno mišljenje... a sada bi volila ćuti i vas...
Uvek sam se povdio Audaces fortuna iuvat iako ne osuđujem ljude koji to urade, jer motivi su razni
Omnipotens accipere preces in pro regionem quod dedit nobis
User avatar
Moribund Wanderer
Posts: 21
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:44 am
Location: In immortal history

little wich wrote:Siuc je po meni jedna glupost iz razloga sto ti ljudi sto izvrse samoubistvo su kukavice;Nemaju snage da se izbore sa zivotom, i problemima koje on nosi.Ne opravdavam to, jer zivot iako je tezak; on je mnogo lijep i ima svojih cari, uostalom ako nije tako zasto bi smo zivjeli;Ali sa druge strane postoje ljudi koji obole od sizofrenije i na kraju da bolest uzme toliko maha da osoba koju je ta bolest uzela pos voje nema mogucnosti da joj se odupre i i izvrsi samoubistvo, kao sto je to slucaj sa mojom komsinicom.
Zašto kukavice? Oduzmi si život, ajde! Pa to je najteža stvar na koju je čovjek spreman! Nikako kukavice, nego ljudi koji su možda shvatili smrt prije smrti, a i besmislenost življenja. Borit se sa životom? Kaj to znači? Čekat 70. godinu da dođeš u penziju i počneš živjet u kući koju si upravo otplatio/la? Gledat ljude oko sebe koji nekadašnje vrline sada smatraju manama i ismijavaju ih? Jel znaš koju stvar čovjek nikad neće bez pomagala bit u stanju napravit? Ubit se! Svaka stvar na ovom svijetu te može ubit, ali to je pomagalo. Probaj se ubit sama i nećeš usjet. Da se probaš ugušit, past ćeš u nesvijet i ponovno će ti se otvorit dišni putevi. Palčevima začepi dvije Jugularne vene na vratu i kad padneš u nesvijest, maknut ćeš palčeve i ponovno će ti krv donijet kisik u mozak. Negdje sam pročito da osobama koje vjeruju u postojanje Valhalle samoubojstvo donosi izravan ulazak u tu dvoranu. Čak i da je istina treba se zapitat zašto kad u nju idu samo najhrabriji ratnici?! Čuo sam za slučaj jednog adolescenta ispred svog vremena koji je nizo same najbolje ocjene u školi, bio iz (kako si navela) normalne obitelji i koji se ubio "bez razloga". Nagađanja su da je shvatio da mu ovdje nije mjesto i da je sam poduzo potrebno da se odavde makne. Da li je on lutajuća duša? Ja bi reko da je itekako smirena jer je u smrti možda našo svoj mir. Bilo u reinkarnaciji ili nekom denzitetu. Reinkarnacija? Dobivamo život u svrhu učenja? Kaj smrt nemre bit nova lekcija?
Post Reply