Osjecaj da sanjate ono sto vam se stvarno desava

Post Reply
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Da li vam se ikada desavalo da se ujutro probudite i citav dan imate osjecaj kao da se to ne desava stvarno vec da to sanjate? Meni i mojim drugaricam se to desavalo par puta. Voljela bi da saznam nesto vise o ovome ako iko zna nesto neka mi odgovori.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Pa.. moze biti derealizacija; psih. poremecaj (dg F48.1) :D
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Hvala :D
witch.
Posts: 10
Joined: Sat Aug 01, 2009 4:44 pm

Da ne duljim da, događa se i meni ali ne isto ko i tebi.

Ja zapravo, ponekad, neovisno i biločemu, osječam da znam da če se nešto dogoditi, i to su najčešće kratki momenti.
Nebi rekao da je to vidovitost jer se događa a ja samo gledam to i pratim i nekako kako se i događa tako mi je sve čudnije, nešto kao; poznat mi je taj događaj.

Ima još tko ?
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Nije mi se dogadalo nista slicno ali mi se na primjer desavalo da pomislim kako cu sresti neku osobu i da poslije nekog vremena sretnem tu osobu. Ti imas kao neki predosjecaj ili nesto slicno tome?
User avatar
nickmiau
Posts: 26
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:39 pm

Ne, ja ne znam da će se dogoditi, već ja, kad se taj događaj događa, prisječam se ga i poznat mi je. Ako me razumiješ.

Nemam sad vremena podrobnije objanšnjavati ali mogu kasnije.
Pozdrav.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Da razumijem te, ali mi se nije dogadjalo nista slicno.
Nivalis
Posts: 7
Joined: Sun Oct 11, 2009 6:45 pm

Da li vam se ikad dogodilo da se ujutro probudite i da citav dan imate osjecaj da sanjate.

Da li se tebi ikad dogodilo da jedes ribu i da dobijes jedinicu u skoli?
(Ocu rec da su ti djelovi recenice nepovezani)
Meni se to nije nikad dogodilo,bas obrnuto,kad sanjam imam osjecaj da je stvarnost,i ako mi netko ucini nesto lose u snu,dulje cu ga vrijeme mrzit bez obriza sto znam da je san.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Nivalis wrote:i ako mi netko ucini nesto lose u snu,dulje cu ga vrijeme mrzit bez obriza sto znam da je san.
Naravno da hoces, kad se te emocije intezivno prozive kao i u budnom stanju jer su aktivni isti dijelovi mozga... ne moze kognitvna spoznaja da je to san sve neutralizirat, to je kao da ti netko nesto napravio i ti zakljucis da nije namjerno pa te sve prodje... :D
Post Reply