Unutarnji majstor

Post Reply
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Što bi bio unutarnji majstor? Unutarnji majstor se tumači u kontekstu - nešto poput prepoznavanja božanskog dijela unutar pojedinca...neka vrst osluškivanja duše, put do toga je rad na osvještenju..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:Što bi bio unutarnji majstor? Unutarnji majstor se tumači u kontekstu - nešto poput prepoznavanja božanskog dijela unutar pojedinca...neka vrst osluškivanja duše, put do toga je rad na osvještenju..
Da ovo je relativno dobar opis.
Samo da budemo jasni. Ovaj izraz se koristi samo u određenim zapadno-ezoternim redovima. Da ne bi ispalo da netko drugi ima neki drugačiji naziv pa da ga se zbog toga potire.
No untarnji majstor (što god to značilo) je pitanje iskustva, malo toga se riječima može reći u vezi njega.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

emina wrote:Što bi bio unutarnji majstor? Unutarnji majstor se tumači u kontekstu - nešto poput prepoznavanja božanskog dijela unutar pojedinca...neka vrst osluškivanja duše, put do toga je rad na osvještenju..
Tema je odlicna samo je problem sto je napisano nepregledno brdo knjiga na ovu temu. Svaki duhovni sistem ima svoje termine i finese. Ali se sve u svemu svodi na samospoznaju, samoposmatranje. Na pocetku se oazna usmerava na fizicke manifestacije, pa energetske zatim emotivne delove i na kraju se suocavamo sa mentalnim nepreglednim poljem.

Tesko je govoriti svojim recima o svemu jer su vec mnoge stvari izmisljene i postoji terminologija za sve. Na kraju i sam ovaj forum je pokusaj da se daju odrednice kako postati sam svoj unutrasnji majstor. I svaka od tema na forumu je znacajna jer sta god radili sve sadrzi taj glavni sastojak koji se zove JA.

Lakse je krenuti kroz neki od uhodanih sistema i tu pronalaziti nacine za svoje licne korekcije.

Sretan put :D
Post Reply