Vodič za Hoodoo magiju

Post Reply
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Popularno nazvan Hoodoo je u stvari magijski sistem vezan za New Orleanss gdje ga nazivaju Voodoo-Hoodoo . Mješsavina je više tradicija Voodoo-a ( Haićaniski , Legeba tradicija i druge ) i Hrišćanstva sa elementima kabale i vjerovanja Sjeverno Američkih Indijanaca. U svakom slučaj fascinantan sistem " niže" magije ( tradicionalne , nasuprot višoj ceremonijalnoj )

Dakle evo linka za kratki vodič kroz sistem , mada na engleskon jer sam ga pisao za jedan forum na kojem je zvaični jezik engleski . Pa ipak nisam ni ja lingvista tako da svi koji se makar služe engleskim ne bi trebali imati problema
NAPOMENA : Vodič je urađen tako da prosto sačinjava kolekciju korisnih informacija sa interneta, iz knjiga vezanih za materiju i naravno mojih stavova , iskustva i uvoda u materiju .

Uživajte i budite blagosloveni :

http://www.scribd.com/doc/21726600/Hoodoo-Book

Pa downloadujte ;)
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

i sto sa nama kojima neznamo engleski, nebili mogao jednostavno pisati na nasem jesiku. mislim
im da dobro znam engleski nebi morala traziti dali cu nesto naci na nasem . dali me razumijes sto mislim.
meni je dost tesko pocela sam uciti na njemackom i sada bi trebala i engleski k tome svemu .

jednostavno se predajemo i gubimo

ljubav i svijetlo, nada
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Shadow wrote:Popularno nazvan Hoodoo je u stvari magijski sistem vezan za New Orleanss gdje ga nazivaju Voodoo-Hoodoo . Mješsavina je više tradicija Voodoo-a ( Haićaniski , Legeba tradicija i druge ) i Hrišćanstva sa elementima kabale i vjerovanja Sjeverno Američkih Indijanaca. U svakom slučaj fascinantan sistem " niže" magije ( tradicionalne , nasuprot višoj ceremonijalnoj )

Dakle evo linka za kratki vodič kroz sistem , mada na engleskon jer sam ga pisao za jedan forum na kojem je zvaični jezik engleski . Pa ipak nisam ni ja lingvista tako da svi koji se makar služe engleskim ne bi trebali imati problema
NAPOMENA : Vodič je urađen tako da prosto sačinjava kolekciju korisnih informacija sa interneta, iz knjiga vezanih za materiju i naravno mojih stavova , iskustva i uvoda u materiju .

Uživajte i budite blagosloveni :

http://www.scribd.com/doc/21726600/Hoodoo-Book

Pa downloadujte ;)
Hvala, skinuo pa ću pogledati. Pitanje koje ti je nada uputila je sasvm korektno, misliš li to da prevedeš?
Post Reply