Diplomski rad - mala pomoć oko literature

Post Reply
User avatar
Estarioll
Posts: 22
Joined: Sat Nov 29, 2008 12:43 pm
Location: Zagreb

ne znam kamo bih stavio ovaj topic no kako se zapravo radi o literaturi i linkovima na netu, moram vas zamoliti za malu pomoć i eventualno ideje.

radim diplomski rad na temu "modna ilustracija odjeće fantazmagoričnih bića", no iako se radi o većinom likovnim radovima, moram napisati i poveći tekst o povijesti, značenjima, vjerovanjima i mitologiji fantazmagoričnih bića koja ću obrađivati.

pretežno će se raditi o vilama i vilenjacima, s time da se imam želju posebno osvrnuti na poprilično zapostavljenu slavensku mitologiju. pa vas molim ako itko zna za neke siteove, knjige javite ili još bolje, nabacite par linkova molim vas :)

puno hvala.
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

Jedino što mi pada na pamet u vezi slavenske mitologije su priče Ivane Brlić Mažuranić.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Postoje dobre knjige o patuljcima i vilama, stare su dosta ali se mogu nas u knjiznici.. to je mislim komplet istih knjiga, onako dokumentaristicki pisano... stvarno ne znam autora, ni nazive, ali ako se trazi pod patuljci treba ih nac.. znam da ih ima u knjiznici kod mene, pa treba bit i drugdje..

To mi jedino pada na pamet, jer se dosta opsirno dokumentaristicki bavi njima, pa ima i o odjeci nesto..

A drugo trenutno nemam ideja...
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Louis Leger - Slavenska mitologija ili tako nešto, ima opisa koliko god hoces.
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Moribund Wanderer
Posts: 21
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:44 am
Location: In immortal history

Tema je poprilično stara ali za sve kojima je na neki način privlačna tu je autor Franjo Ledić s knjigom Slavenska Mitologija- Tragom Kultova i Vjerovajna. Izdanje je 1969. Ponosni sam vlasnik jedne od 1000 primjeraka knjige i ako neko ima drugo izdanje (jer je navodno napisana i druga knjiga o Božanstvima koja nisu spominjana u prvoj knjizi) rado bi izmjenio knjige za pročitat pa vratit ili kupio tu drugu ako neko prodaje. Inaće knjiga je ilustrirana od strane samog autora uz dodatak nekih povjesnih činenica te samih misli autora i detalja iz njegovog dvadesetogodišnjeg istraživačkog života dotične mitologije.
RodSvarogPerunVeles
Posts: 21
Joined: Thu Sep 01, 2011 9:40 pm

Moribund Wanderer wrote:Tema je poprilično stara ali za sve kojima je na neki način privlačna tu je autor Franjo Ledić s knjigom Slavenska Mitologija- Tragom Kultova i Vjerovajna. Izdanje je 1969. Ponosni sam vlasnik jedne od 1000 primjeraka knjige i ako neko ima drugo izdanje (jer je navodno napisana i druga knjiga o Božanstvima koja nisu spominjana u prvoj knjizi) rado bi izmjenio knjige za pročitat pa vratit ili kupio tu drugu ako neko prodaje. Inaće knjiga je ilustrirana od strane samog autora uz dodatak nekih povjesnih činenica te samih misli autora i detalja iz njegovog dvadesetogodišnjeg istraživačkog života dotične mitologije.
Neko pdf izdanje knjige mozda, bar te druge?
User avatar
Moribund Wanderer
Posts: 21
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:44 am
Location: In immortal history

RodSvarogPerunVeles wrote:
Moribund Wanderer wrote:Tema je poprilično stara ali za sve kojima je na neki način privlačna tu je autor Franjo Ledić s knjigom Slavenska Mitologija- Tragom Kultova i Vjerovajna. Izdanje je 1969. Ponosni sam vlasnik jedne od 1000 primjeraka knjige i ako neko ima drugo izdanje (jer je navodno napisana i druga knjiga o Božanstvima koja nisu spominjana u prvoj knjizi) rado bi izmjenio knjige za pročitat pa vratit ili kupio tu drugu ako neko prodaje. Inaće knjiga je ilustrirana od strane samog autora uz dodatak nekih povjesnih činenica te samih misli autora i detalja iz njegovog dvadesetogodišnjeg istraživačkog života dotične mitologije.
Neko pdf izdanje knjige mozda, bar te druge?
Do sad nisam uspio čak niti trag nać da knjiga postoji. Čini mi se da ću prije nać orkove na Žumberku nego tu knjigu.
User avatar
Moribund Wanderer
Posts: 21
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:44 am
Location: In immortal history

Izgleda da ništ od orkova, našo sam knjigu.
Sad bar znam da postoji pa ću se bacit u potragu za fizičkim oblikom.

Evo link za sve zainteresirane:

http://www.svevlad.org.rs/knjige_files/ ... avdva.html
Post Reply