Liber Al vel Legis (Knjiga Zakona)

Post Reply
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Liber AL vel Legis

sub figura CCXX
as delivered by
XCIII = 418
to
DCLXVI
A.˙.A.˙.
Publikacija u Klasi A.
_________________________________________________________________
KOMENTAR

Čini što ti je volja bit će cijeli Zakon.

Proučavanje ove Knjige je zabranjeno. Mudro je uništiti ovu kopiju poslije prvog čitanja.
Tko ovo zanemari čini to na vlastiti rizik i pogibelj.
Oni su najstrašniji.
One koji raspravljaju o sadržaju ove Knjige svi trebaju izbjegavati kao središta kuge.
O svim pitanjima Zakona treba odlučivati jedino pozivanjem na moje spise, svako za sebe.
Ne postoji zakon nad Čini što ti je volja.

Ljubav je zakon, ljubav pod voljom.

Svećenik prinčeva,
ANKH-F-N-KHONSU
_________________________________________________________________

1.

1. Had! Manifestacija Nuite.
2. Razotkrivanje nebeske zajednice.
3. Svaki muškarac i svaka žena je zvijezda.
4. Svaki broj je beskonačan; ne postoji razlika.
5. Pomogni mi, o ratnički gospodaru Thebe, u mojem razotkrivanju pred Djecom ljudi!
6. Budi Hadit, moje tajno središte, moje srce i moj jezik!
7. Vidi! to je razotkrito preko Aiwassa poslanika Hoor-paar-kraat-a.
8. Khabs je u Khu-u, ne Khu u Khabs-u.
9. Obožavaj zato Khabs, i gledaj moje svjetlo preliveno preko tebe!
10. Neka mojih služitelja bude malo i tajnih oni će vladati mnoštvom i znanim.
11. Lude su oni koje ljudi obožavaju; i njihovi Bogovi i njihovi ljudi su lude.
12. Izađite, o djeco, pod zvijezde, i uzmite svoju ispunjenost ljubavlju!
13. Ja sam nad vama i u vama. Moja ekstaza je u vašoj. Moja radost je gledati vašu radost.
14.
Gore, biserno je plavetnilo
Nuite golo blistavilo;
U zanosu, ona se savija
Da bi tajni žar Hadita poljubila.
Krilati globus, plavet zvjezdana,
Moji su, O Ankh-af-na-khonsu!

15. Znajte sada da je izabrani svećenik i apostol beskrajnog prostranstva princ-svećenik Zvijer; i u njegovoj ženi zvanoj Skerletna Žena dana je sva moć. Oni će okupiti moju djecu u svoj zagrljaj: oni će u ljudska srca donijeti uzvišenost zvijezda.
16. Jer on je uvijek sunce, a ona mjesec. Ali za njega je tajni krilati plam, a za nju nadvita svjetlost zvijezda.
17. Ali vi niste tako izabrani.
18. Plamti na njihovim čelima, o sjajna zmijo!
19. O modrovjeđa ženo, nadvij se nad njima!
20. Ključ rituala je u tajnoj riječi koju sam mu dala.
21. Prema Bogu i Obožavatelju ja sam ništa: oni me ne vide. Oni, kao da su na zemlji; ja sam Nebo, i nema drugog Boga osim mene, i mojeg gspoda Hadita.
22. Dakle, zbog toga, Ja sam vam znana po mom imenu Nuit, a njemu po tajnom imenu kojeg ću mu dati kad me na kraju spozna. Budući da sam Beskrajni Svemir, i Bezbroj Zvijezda u njemu, djelujte i vi tako. Ne sputavajte ništa! Neka se ne pravi razlika među vama između bilo koje stvari i neke druge stvari; jer iz toga slijedi povreda.
23. Ali bilo tko uspije u tome, neka poglavar bude svima!
24. Ja sam Nuit, i moja riječ je šest i pedeset.
25. Dijeli, zbroji, množi, i shvati.
26. Tada reče prorok i rob ljepotice: Tko sam ja, i što će biti znak? A ona mu odgovori, savijajući se dolje, blještavilo plamena plavetnila, sve dodirujuće, sve prožimajuće, njene ljupke ruke na crnoj zemlji, i njeno gipko tijelo za ljubav izvijeno, a njena meka stopala ne povređuju maleno cvijeće: Ti znaš! A znak će biti moja ekstaza, svjesnost kontinuiteta postojanja, sveprisutnost mojeg tijela.
27. Tada svećenik odgovori i reče Kraljici Svemira, ljubeći njene ljupke obrve, a rosa njenog svjetla kupa cijelo njegovo tijelo slatko-mirišućim parfemom znoja: O Nuit, ti kontinuirana osobo Neba, neka uvijek bude tako; da ljudi ne govore o Tebi kao o Jednoj nego kao o Nijednoj; i neka ne govore o tebi uopće, jer ti si kontinuitet!
28. Ništa, dahne prigušenu i čarobnu svjetlost zvijezda, i dva.
29. Jer ja sam podijeljena radi ljubavi, radi mogućnosti sjedinjenja.
30. Tako je svijet kreiran, da je bol podijeljenosti kao ništa, a radost rastapanja sve.
31. Za te budale od ljudi i njihove vapaje ne mari uopće! Oni osjećaju malo; što postoji, uravnoteženo je slabašnim užicima; ali vi ste moji izabrani.
32. Slušajte mog proroka! slijedite oglede mog znanja! tražite samo mene! Tada će vas radosti moje ljubavi iskupiti od sve patnje. To je tako: zavjetujem se svodom svoga tijela; svojim svetim srcem i jezikom; svim što mogu dati, i svim za čim žudim od svih vas.
33. Tada svećenik pade u duboki trans ili nesvjesticu, i reče Kraljici Neba; Napiši nam oglede; napiši nam rituale; napiši nam zakon!
34. Ali ona reče: oglede ne pišem: rituali će biti pola znani i pola skriveni: Zakon je za sve.
35. Ovo što pišeš je trostruka knjiga Zakona.
36. Moj pisar Ankh-af-na-khonsu, svećenik prinčeva, neće promijeniti niti jedno slovo ove knjige; ali da ne bi bilo ludosti, on će to protumačiti mudrošću Ra-Hoor-Khuita.
37. Također mantre i čaranja; obeah i wanga; djelo štapa i djelo mača; to će on naučiti i podučavati.
38. On mora podučavati; ali on može oglede učiniti strogim.
39. Riječ Zakona je .
40. Tko nas nazove Thelemitima neće pogriješiti, ako pobliže pogleda u riječ. Jer unutar nje postoje Tri Ranga, Pustinjak, i Ljubavnik, i čovjek Zemlje. Čini što ti je volja bit će cijeli Zakon.
41. Riječ Grijeha je Ograničenje. O muškarče! ne odbij svoju ženu ako ona hoće! O ljubavniče, ako ti je volja, napusti! Nema spone koja može sjediniti razdvojene osim ljubavi: sve ostalo je prokleto. Prokleto! Prokleto neka bude eonima! Do vraga.
42. Neka to stanje bude mnogostruko sputano i odvratno. Tako sa svim tvojim; ti nemaš prava osim vršiti svoju volju.
43. Čini to, i nitko ti neće reći ne.
44. Za čistu volju, neoslabljenu svrhom, oslobođenu strasti za rezultatom, svaki je put savršen.
45. Savršen i Savršen su jedan Savršen a ne dva; ne, ništa su!
46. Ništa je tajni ključ ovog zakona. Židovi to zovu šezdeset i jedan; ja to nazivam osam, osamdeset, četiri stotine i osamnaest.
47. Ali oni imaju polovicu: ujedini svojom vještinom tako da sve isčezne.
48. Moj prorok je luda sa svojim jedan, jedan, jedan; nisu li oni Vol, i ništa po Knjizi?
49. Opozvani su svi rituali, svi ogledi, sve riječi i znakovi. Ra-Hoor-Khuit je zauzeo svoje sjedište na Istoku za Ekvinocija Bogova; i neka Asar bude sa Isom, koji su također jedno. Ali oni nisu od mene. Neka Asar bude obožavalac, Isa patnik; Hoor u svom tajnom imenu i sjaju je Gospod koji inicira.
50. Postoji riječ koja govori o Hijerofantskom zadatku. Vidi! tri ogleda su u jednom, i mogu se dati na tri načina. Grub mora proći kroz vatru; neka prefinjen bude
iskušan u intelektu, a uzvišeni izabranici u najvišem. Tako imate zvijezdu i zvijezdu, sistem i sistem; neka jedno ne poznaje dobro drugo.
51. Postoje četiri ulaza u jednu palaču; pod te palače je od srebra i zlata; lapis lazuli i jaspis su tamo; i svi rijetki mirisi; jasmin i ruža, i obilježja smrti. Neka uđe naizmjence ili odjednom kroz četiri ulaza; neka stupi na pod te palače. Neće li potonuti? Amn. Hej! ratniče, ako tvoj sluga potone? Ali ima značenja i značenja. Zbog toga dobro izgledajte: svi se oblačite u otmjenu odjeću; jedite bogatu hranu i pijte slatka vina i vina što se pjene! Također, ispunite se ljubavlju i snagom ljubavi kako hoćete, kada, gdje, i s kim hoćete! Ali uvijek za mene.
52. Ako to ne bude u redu; ako pobrkate oznake prostora govoreći: One su jedno; ili govoreći, One su mnoštvo; ako ritual ne bude uvijek za mene: tada očekujte strašne presude Ra Hoor Khuita.
53. To će obnoviti svijet, mali svijet moju sestru, moje srce i moj jezik, kome šaljem ovaj poljubac. Također, o pisaru i proroče, iako si od prinčeva, to ti neće ublažiti niti te poštediti. Ali ekstaza će biti tvoja i radost zemaljska: uvijek K meni! K meni!
54. Ne mijenjaj čak ni oblik slova; jer gledaj! ti, o proroče, nećeš vidjeti sve misterije skrivene unutar toga.
55. Dijete tvoje utrobe, on će ih sagledati.
56. Ne očekuj ga niti sa Istoka, niti sa Zapada; jer iz neočekivane kuće dolazi to dijete. Aum! Sve riječi su svete i svi proroci istiniti; samo što oni razumiju malo; riješi prvu polovinu jednadžbe, drugu pusti netaknutu. Ali ti imaš sve u jasnom svjetlu, i nešto, iako ne sve, u tami.
57. Prizovite me pod mojim zvijezdama! Ljubav je zakon, ljubav pod voljom. Neka niti budale ne shvate pogrešno ljubav; jer postoji ljubav i ljubav. Postoji golub, i postoji zmija. Izaberite dobro! On, moj prorok, je izabrao, poznajući zakon tvrđave, i veliku misteriju Kuće Božje. Sva ta stara slova moje Knjige su ispravna; ali nije Zvijezda. To je Također tajna: moj prorok će je otkriti mudrima.
58. Ja dajem nezamislive radosti na zemlji: sigurnost, ne vjeru, za života, nad smrću; neizreciv mir, spokoj, ekstazu; a ne tražim nikakvu žrtvu.
59. Moj miris je od smolastih drva i guma; i nema krvi u njemu: zbog moje kose drveća Vječnosti.
60. Moj broj je 11, kao i brojevi svih koji su naši. Petokraka Zvijezda, s Krugom u Sredini, a krug je Crven. Moja boja je crna za slijepe, ali plavo i zlato vide oni koji imaju vid. Također imam tajnu uzvišenost za one koji me ljube.
61. Ali voljeti me bolje je od svega: ako pod noćnim-zvijezdama u pustinji sada zapališ moj miris ispred mene, prizivajući me čista srca, i sa Zmijskim plamom u njemu, doći ćeš nakratko leći na moje grudi. Za jedan poljubac ćeš biti voljan dati sve; ali tko god da jedan djelić praha izgubit će sve u tom trenu. Sakupljat ćete dobra i obilje žena i začina; nosit ćete skupocjene dragulje; nadvisit ćete narode zemlje u sjaju i ponosu; ali uvijek ljubeći me, i tako ćete doći u moju radost. Ja vam ozbiljno nalažem da dođete preda me u jedinoj odori, i pokriveni bogatim pokrivalom glave. Ja vas volim! Čeznem za vama! Blijeda ili rumena, prekrivena ili razbludna, ja koja sam sav užitak i uspaljenost, i pijanstvo najintimnijeg osjeta, želim te. Raširite krila, i dignite svijeni sjaj unutar sebe: dođite k meni!
62. Pri svim mojim skupovima s vama svećenica će govoriti a njene oči će plamtjeti žudnjom dok stoji gola i radosna u mom tajnom hramu - K meni! K meni! prizivajući plamen u srcima svih svojom ljubavnom pjesmom.
63. Pjevaj mi zanosnu ljubavnu pjesmu! Pali za me mirise! Za me nosi dragulje! Za me pij, jer ja te volim! Ja te volim!
64. Ja sam plavovjeđa kći Sunčeva Zalaza; ja sam gola briljantnost sladostrasnog noćnog neba.
65. K meni! K meni!
66. Manifestacija Nuite je na kraju.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

2.

1. Nu! skrivanje Hadita.
2. Dođite! vi svi, i saznajte tajnu koja još nije bila otkrivena. Ja, Hadit, nadopuna sam Nu, moje nevjeste. Ja nisam rasprostrt, i Khabs je ime moje Kuće.
3. Unutar sfere ja sam svugdje središte, kao što se ona, obod, nigdje ne nalazi.
4. Ipak, ona će biti poznata, a ja nikada.
5. Gledajte! rituali starog vremena su crni. Neka se zli odbace; neka prorok pročisti dobre! Tada će ovo Znanje krenuti pravilno.
6. Ja sam plamen koji gori u svakom ljudskom srcu, i u srži svake zvijezde. Ja sam Život, i davatelj Života, pa ipak iz toga je poznavanje mene poznavanje smrti.
7. Ja sam Magičar i Egzorcist. Ja sam osovina u kolu, i kocka u krugu. "Dođite k meni" je glup izraz: jer ja sam onaj koji ide.
8. Tko je obožavao Heru-pa-kraatha obožavao je mene; loše, jer ja sam obožavalac.
9. Zapamtite svi da je postojanje čista radost; da su sve patnje samo kao sjene; one prolaze i prestaju; ali postoji to što ostaje.
10. O proroče! ti nemaš volje proučavati ovaj spis.
11. Vidim te kako mrziš ruku i pero; ali ja sam jači.
12. Zbog mene u Tebi kojeg ne znaš.
13. ali zašto? Jer si bio poznavatelj, i ja.
14. Sada neka se ovo svetište prekrije velom: neka svjetlo ispuni ljude i izjede ih sljepilom!
15. Jer ja sam savršen, bivajući Ne; i moj broj je devet prema budalama; ali za ispravne ja sam osam, i jedan u osam: Što je bitno, jer ja sam uistinu ništa. Carica i Kralj nisu moji; jer tu je iduća tajna.
16. Ja sam Carica i Hierofant. Stoga jedanaest, kao što je moja nevjesta jedanaest.
17.
Čuj me, uzdišući narode
Žalosti patnje i tuge
Mrtvima i umirućima su ostavljene
Mnoštvu koje još ne zna me.

18. Oni su mrtvi, ti sudrugovi; oni ne osjećaju. Mi nismo za sirotinju i tužne: gospodari zemlje su naši rođaci.
19. Da li je Bog da živi u psu? Ne! ali najviši su od nas. Oni će se radovati, naši izabranici: tko tuguje nije od nas.
20. Ljepota i snaga, skakutavi smjeh i nasladna čežnja, snaga i vatra, to je naše.
21. Mi nemamo ništa s odbačenima i nesposobnima: neka umru u svojoj bijedi. Jer oni ne osjećaju. Sažaljenje je porok kraljeva: zgazi bijedne i slabe: to je zakon jakih: to je naš zakon i radost svijeta. Ne misli, o kralju, o toj laži: Da Moraš Umrijeti: ti zaista nećeš umrijeti, već živjeti. Neka sada bude shvaćeno: Ako Kraljevo tijelo isčezne, on će ostati u čistoj ekstazi zauvijek. Nuit! Hadit! Ra-Hoor-Khuit! Sunce, Snaga i Vid, Svjetlost; to je za služitelje Zvijezde i Zmije.
22. Ja sam Zmija koja daje Znanje i Užitak i blistavu slavu, i pokrećem ljudska srca opijenošću. Da bi me obožavali uzmite vina i čudne droge koje ću reći mom proroku, i budite opijeni time! One vam neće nauditi. To je laž, ta glupost protiv sebe. Isticanje nevinosti je laž. Budi jak, o čovječe! Budi strastan, uživaj u svim stvarima osjeta i naslade: ne boj se da će te se bilo koji Bog zbog toga odreći.
23. Ja sam sam: nema Boga gdje sam ja.
24. Vidi! ovo su ozbiljne tajne; jer postoje također neki od mojih prijatelja koji su pustinjaci. Ali ne mislite da ćete ih naći u šumi ili na planini; nego u purpurnim krevetima, miluju ih prekrasne zvijeri od žena dugih udova, s vatrom i sjajem u očima, i bujnom plamtećom kosom oko njih; tu ćete ih naći. Vidjet ćete ih na vlasti, u pobjedničkim armijama, kod svake radosti; a u njima će biti milijun puta veća radost od te. Pazite da nitko ne prisiljava drugog, Kralj protiv Kralja! Volite jedan drugoga gorućim srcima; po malim ljudima gazite divljom strašću vašeg ponosa, u danu vašeg gnjeva.
25. Vi ste protiv puka, O moji izabrani!
26. Ja sam tajna Zmija sklupčana pred skok: u mojoj sklupčanosti je radost. Ako uzdignem glavu, ja i moja Nuit smo jedno. Ako spustim glavu, i izbacim otrov, tada je to naslada zemlje, i ja i zemlja smo jedno.
27. Velika opasnost je u meni; jer tko ne shvati ove rune načinit će veliku grešku. Past će u jamu zvanu Zato i tu će propasti sa psima Razuma.
28. Stoga prokletstvo na Zato i njegov rod!
29. Neka Zato bude prokleto zauvijek!
30. Ako Volja vičući Zašto, prizivajući Zato, tada Volja staje i ne čini ništa.
31. Ako Moć zapita zašto, tada je Moć slabost.
32. I razlog je laž; jer postoji faktor beskrajan i nepoznat; i sve njihove riječi su izopačena mudrost.
33. Dosta o Zato! Neka bude bačeno psu!
34. Ali vi, o moj narode, ustanite i probudite se!
35. Neka rituali budu ispravno izvođeni s radošću i ljepotom!
36. Postoje rituali elemenata i slavlja za doba.
37. Proslava prve noći Proroka i njegove Nevjeste!
38. Proslava tri dana pisanja Knjige Zakona.
39. Proslava Tahutija i Prorokovog djeteta - tajnog, O Proroče!
40. Proslava Vrhovnog Rituala, i proslava Ekvinocija Bogova.
41. Slavlje za vatru i slavlje za vodu; slavlje života i još veća slavlje za smrt!
42. Slavlje svakog dana u vašim srcima u radosti moje naslade!
43. Slavlje svake noći za Nu, i užitak krajnjeg ushićenja!
44. Zaista! slavite! radujte se! odsada nema bojazni. Postoji rastapanje, i vječna ekstaza u poljupcima Nu-e.
45. Postoji smrt za pse.
46. Da li si pogriješio? Da li ti je žao? Je li strah u tvom srcu?
47. Gdje sam ja, toga nema.
48. Ne žali pale! Ja ih nikada nisam poznavao. Ja nisam za njih. Ja ne tješim: ja mrzim tješenog i tješitelja.
49. Ja sam jedinstven i pobjednik. Nisam od robova koji propadnu. Neka su prokleti i mrtvi! Amen. (To je o 4: postoji peti koji je nevidljiv, i unutra sam ja kao beba u jajetu.)
50. Ja sam plav i zlatan u svjetlu moje nevjeste: ali crveni odsjaj je u mojim očima; i moje su šare blještavo purpurne i zelene.
51. Purpur nad purpurom: to je svjetlo uzvišenije od očnoga vida.
52. Postoji veo: taj veo je crn. To je veo čedne žene; to je veo tuge, mrtvački pokrov: ništa od toga nije moje. Strgnite dole tu vjekovnu lažljivu sablast: ne uvijajte vaše poroke u uzvišene riječi: ti poroci su moja služba; vi činite dobro, i ja ću vas nagraditi i ovdje i poslije.
53. Ne plaši se, o proroče, sad kada su ove riječi izrečene, nećeš žaliti. Izričito si moj izabranik; i blagoslovljene su oči koje ćeš gledati sa zadovoljstvom. Ali ja ću te sakriti u masku tuge: oni koji te vide će se plašiti da si pao: ali ja te uzdižem.
54. Niti će oni koji glasno uzvikuju svoju glupost da si bezvrijedan, imati ikakve koristi od toga ; ti ćeš to otkriti: ti vrijediš: oni su robovi razloga: Oni nisu moji. Točke po tvojoj volji; slova? ne mijenjaj im ni oblik niti vrijednost!
55. Dobit ćeš redoslijed i vrijednost engleskog Alfabeta; pronaći ćeš nove simbole s kojima ćeš ih povezati.
56. Gubite se! vi koji ismijavate; čak iako se smijete u moju čast nećete se dugo smijati: onda kada budete tužni znajte da sam vas napustio.
57. Tko je ispravan, ispravan će i ostati; tko je pokvaren, pokvaren će i ostati.
58. Da! ne vjerujte u promjenu: bit ćete kakvi jeste, a ne drukčiji. Stoga će kraljevi zemlje biti Kraljevi zauvijek: robovi će služiti. Nema nikoga tko će biti unižen ili uzdignut: sve je uvijek kao što je i bilo. Pa ipak postoje moji maskirani služitelji: može biti da je onaj prosjak Kralj. Kralj može birati svoju odjeću po volji: nema pouzdanog testa: ali prosjak ne može sakriti svoje siromaštvo.
59. Stoga pazite! Volite sve, jer možda je Kralj skriven! Kažeš li tako? Budalo! Ako je on Kralj, ti ga ne možeš povrijediti.
60. Stoga udari grubo i nisko, i u pakao s njima, majstore!
61. Svjetlo je pred tvojim očima, o proroče, svjetlo neželjeno, najželjenije.
62. Ja sam uzdignut u tvom srcu; i poljupci zvijezda pljušte snažno po tvom tijelu.
63. Ti si iscrpljen u sladostrasnoj punoći udisaja; izdisaj je slađi od smrti, sve žešći i grohotniji od milovanja samog Paklenog crva.
64. O! ti si nadvladao: mi smo nad tobom; naš užitak je svuda oko tebe: živio! živio: proroče Nu-e! proroče Had-a! proroče Ra-Hoor-Khu-a! Sad uživaj! sada dođi u naš sjaj i nasladu! Dođi u naš strasni mir, i piši slatke riječi za Kraljeve!
65. Ja sam Gospodar: ti si Sveti Izabranik.
66. Piši, i nađi ekstazu u pisanju! Radi, i budi nam krevet u radu! Podrhtavaj radošću života i smrti! Ah! tvoja smrt će biti prekrasna: tko je vidi bit će sretan. Tvoja smrt će biti pečat obećanja naše vjekovne ljubavi. Dođi! Uzdigni svoje srce i uživaj! Mi smo jedno; mi smo nijedno.
67. Drži se! Drži se! Izdrži u svom ushićenju; ne padaj u snazi ovih izvrsnih poljubaca!
68. Čvršće! Drži se! Uzdigni glavu! ne diši tako duboko - umri!
69. Ah! Ah! što ja to osjećam? Je li riječ istrošena?
70. Ima pomoći i nade u drugim čarolijama. Mudrost kaže: budi jak! Tada ćeš moći podnijeti više radosti. Ne budi životinja; profini svoju nasladu! Ako piješ, pij sa osam i devedeset pravila umijeća: ako voliš, nadmaši to tankočutnošću; i ako činiš bilo što radosno, neka u tome bude suptilnosti!
71. Ali nadmaši! nadmaši!
72. Stremi uvijek ka višem! i ako si istinski moj - a u to ne sumnjaj, i ako si uvijek radostan! - smrt je kruna svega.
73. Ah! Ah! Smrt! Smrt! ti ćeš žudjeti za smrću. Smrt ti je zabranjena, o čovječe.
74. Dužina tvoje žudnje će biti snaga njene uzvišenosti. Onaj koji dugo živi i mnogo žudi za smrću uvijek je Kralj među Kraljevima.
75. Zaista! slušaj ove brojeve i riječi:
76. 4 6 3 8 A B K 2 4 A L G M O R 3 Y X 24 89 R P S T O V A L. Što znači ovo, o proroče? Ti ne znaš; niti ćeš ikad znati. Dolazi jedan da te slijedi: on će to do detalja razjasniti. Ali zapamti, o izabraniče, budi ja; slijedi ljubav Nu-e na zvjezdanom nebu; traži ljude, da im kažeš ovu radosnu riječ.
77. O budi ponosan i moćan među ljudima!
78. Uzdigni se! jer ne postoji ništa slično tebi ni među ljudima ni među Bogovima! Uzdigni se, o moj proroče, tvoj stas će nadići zvijezde. Obožavat će tvoje ime, četverostrano, mistično, čudesno, broj čovjeka; i ime tvoje kuće 418.
79. Kraj Haditova skrivanja; i blagoslov i obožavanje proroku prekrasne Zvijezde!
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

3.

1. Abrahadabra! Nagrada Ra Hoor Khut(a).
2. Postoji podjela u pravcu ovog doma; postoji riječ koja nije poznata. Čaranja više nema; sve nije bilo što. Pazi! Drži se! Uzdigni čaroliju Ra-Hoor-Khuita!
3. Sada, prvo neka bude shvaćeno da sam ja bog Rata i Osvete. Žestoko ću postupati s njima.
4. Izaberite otok!
5. Utvrdite ga!
6. Pognojite ga strojevima rata!
7. Ja ću vam dati ratni stroj.
8. S tim ćete smrviti svjetine; i ništa neće stati ispred vas.
9. Vrebaj! Izmakni se! Na njih! to je Zakon Pobjedničke Bitke: takvo će moje obožavanje biti oko moje tajne kuće.
10. Uzmi samu stelu otkrivenja; postavi je u svoj tajni hram - a taj hram je već pravilno uređen - i to će biti tvoja Kibla zauvijek. Ona neće izblijediti, već će se čudesna boja vraćati k njoj iz dana u dan. Zatvori je u zabravljeno staklo za dokaz svijetu.
11. To će biti tvoj jedini dokaz. Zabranjujem raspravu. Pobijedi! To je dovoljno. Nejasnoću ću ti olakšati iz loše uređene kuće u Pobjedničkom Gradu. Ti ćeš je sam prenijeti u obožavanju, o proroče, premda ti se to ne sviđa. Bit ćeš u opasnosti i nevolji. Ra-Hoor-Khu je s tobom. Obožavaj me vatrom i krvlju; obožavaj me mačevima i kopljima. Neka žena bude opasana mačem ispred mene: neka krv teče k mom imenu. Zgazi Bezbožnike; budi nad njima, o ratniče, dat ću ti njihovog mesa da jedeš!
12. Žrtvuj stoku, malu i veliku: nakon toga dijete.
13. Ali ne sada.
14. Vi ćete vidjeti taj čas, o blažena Zvijeri, i ti Skerletna Konkubino njegove žudnje!
15. Biti ćete tužni zbog toga.
16. Ne mislite nestrpljivo na ispunjenje obećanja; ne plašite se podnositi kletve. Vi, čak ni vi, ne znate značenje ovoga svega.
17. Ne plašite se uopće; ne plašite se ni ljudi ni Sudbine, ni bogova, ni bilo čega. Novca se ne plašite, niti smijeha ludog puka, niti bilo koje druge sile na nebu ili na zemlji ili ispod zemlje. Nu je vaše utočište kao što je Hadit vaša svjetlost; a ja sam snaga, sila, žestina vaših ruku.
18. Milosrđe neka bude odbačeno: prokunite one koji sažalijevaju! Ubijajte i mučite; ne štedite; budite nad njima!
19. Ovu će stelu oni zvati Odvratnost Opustjelosti; broj dobro njeno ime, i ono će ti biti kao 718.
20. Zašto? Zbog pada Zato, jer on nije više tu.
21. Postavi moj lik na Istok: kupit ćeš si lik koji ću ti pokazati, poseban, ne različit od onog kog poznaješ. I to će ti iznenada biti lako učiniti.
22. Ostale likove grupiraj oko mene da me podrže: neka svi budu obožavani, jer će se oni okupiti da me uznesu. Ja sam vidljivi objekt obožavanja; ostali su tajni; za Zvijer i njegovu Nevjestu su oni: i za pobjednike Ogleda X. Što je to? Ti ćeš znati.
23. Za miris miješaj brašno i med i gusti talog crvena vina: zatim Abramelinovo ulje i maslinovo ulje, a potom razblaži i smiri sočnom svježom krvlju.
24. Najbolja krv je od lune, mjesečna: zatim svježa krv djeteta, ili koja kapa iz hostije neba: zatim od neprijatelja; zatim od svećenika ili obožavatelja: konačno od neke zvijeri, nije važno koje.
25. To palite: od toga načinite kolačiće i jedite ih za mene. To ima i drugu namjenu; neka bude položeno pred mene, i povjerenjem slavljeni sa mirisima vaše molitve: postati će puni buba i gmižućih stvorenja posvećenih meni.
26. Njih pobijte, imenujući svoje neprijatelje; i oni će pasti ispred vas.
27. Također će stvoriti strast i moć strasti u vama dok ih budete jeli.
28. Također ćete biti jaki u ratu.
29. Štoviše, ako se dugo čuvaju, to je bolje; jer oni bujaju mojom silinom. Sve preda me.
30. Moj oltar je od gravirane bronce: gori na njemu u srebru ili zlatu!
31. Dolazi bogati čovjek sa Zapada koji će posuti svoje zlato po tebi.
32. Od zlata kuj čelik!
33. Budi spreman pobjeći ili udariti!
34. Ali tvoje sveto mjesto će biti nedirnuto kroz stoljeća: iako je spaljeno i razoreno vatrom i mačem, tamo ipak nevidljiva kuća stoji, i stajat će sve do pada Velikog Ekvinocija; kada će se Hrumachis uzdići i onaj sa dvostrukim štapom preuzeti moj tron i mjesto. Drugi će se prorok uzdići, i donijeti svježu groznicu s neba; druga žena će probuditi strast i obožavanje Zmije; druga će se duša Boga i zvijeri izmiješati u svećeniku s globusom; druga žrtva će umrljati grobnicu; drugi će kralj vladati; i više se neće izlijevati blagoslov ka Sokologlavom mističnom Gospodu!
35. Polovina riječi Heru-ra-ha, nazvana je Hoor-pa-kraat i Ra-Hoor-Khut.
36. Tada prorok reče Bogu:
37. Obožavam te u pjesmi

Ja sam Gospodar Thebe,
I Mentuov glasnik nadahnuti;
Zastrto nebo za mene se otkriva,
Samoubijeni Ankh.af-na-khonsu
Čije riječi su istina,
Prizivam, pozdravljam, o Ra-Hoor-Khuit,
Prisutnost Tvoju!

Jedinstvo potpuno iskazano!
Tvojeg daha moć obožavam,
Vrhovni i strahotni Bože,
Koji činiš da bogovi i smrt
Drhte pred tobom: -
Ja, ja te obožavam!

Na prijestolju Raovom se pojavi!
Otvori Khuove pute!
Kaove pute osvijetli!
Prolaze kroza me Khabsovi puti
Da me uznemire ili smire!
Aum! Neka me ispune!

38. Tako da je tvoja svjetlost u meni; a njen crveni plam je poput mača u mojoj ruci kojim provodim tvoju zapovijed. Postoje tajna vrata koja ću načiniti da utvrdim tvoj put na svim uglovima, (ovo su obožavanja, kao što si zapisao), kao što je rečeno:

Svjetlost je moja ; njene zrake sažižu me
Načinih vrata tajna
U kući Ra-a i Tuma
Khephre i Ahathoore.
Tvoj Thebanac sam, o Mentu,
Prorok Ankh-af-na-khonsu!

S Bes-na-Mautom grudi svoje udaram
Mudrošću Ta-Necha čaroliju svoju tkam
Pokaži svoj sjaj zvijezdani, o Nuit!
Pozovi me u Kući tvojoj da se skrasim,
Okrilata zmijo svijetla, Hadit!
Uz mene budi, Ra-Hoor-Khuit!

39. Sve ovo i knjiga treba da kažu kako si dospio ovamo i reprodukciju ovog mastila i papira zauvijek - jer u tome je skrivena riječ i ne samo na engleskom - i tvoj komentar na ovu Knjigu Zakona treba da bude štampan prekrasno u crvenoj tinti i crnilu na divnom ručno pravljenom papiru; i svakom muškarcu i ženi koju sretneš, pa bilo samo dok jedeš ili piješ kod njih, Zakon je da se da. Tada će oni imati mogućnost da borave u ovom blaženstvu ili ne; bez razlike. Učini to brzo!
40. Ali rad na komentaru? To je lako; i Hadit koji gori u tvom srcu će učiniti brzim i sigurnim tvoje pero.
41. Ustanovi u svojoj Kaabi duhovnu administraciju: sve mora biti učinjeno dobro i na poslovan način.
42. Oglede ćeš nadgledati ti sam, izuzev nejasnih. Ne odbijaj nikoga, ali ti ćeš prepoznati i uništiti izdajice. Ja sam Ra-Hoor-Khuit; i ja sam moćan da zaštitim svog služitelja. Uspjeh je tvoj dokaz: ne raspravljaj; ne preobraćaj; ne pričaj suviše! One koji žele da te uhvate u zamku, da te poraze, njih napadni bez milosti ili sažaljenja; i uništi ih potpuno. Hitro poput nagažene guje okreni se i udari! Budi smrtonosniji od nje! Baci im duše na užasne muke: smij se njihovom strahu: pljuni na njih!
43. Neka se Skerletna Žena pripazi! Ako milost i sažaljenje i osjetljivost uđu u njeno srce; ako ona napusti moj rad da bi se igrala sa starim slastima; tada će se znati moja osveta. Ja ću ubiti njeno dijete: otuđit ću njeno srce: odagnat ću je od ljudi; kao zgrbljena i prezrena kurva ona će se vući po mračnim ulicama, i umrijeti promrzla i izgladnjela.
44. Ali neka se ona uzdigne u ponosu! Neka me slijedi na mom putu! Neka čini razvratnička djela! Neka ubije svoje srce! Neka bude glasna i preljubnička! Neka bude prekrivena draguljima, i bogatom odjećom, i neka bude besramna pred svim ljudima!
45. Tada ću je uzdići do vrhunaca moći: tada ću iz nje izroditi dijete moćnije od svih kraljeva zemlje. Ispunit ću je radošću: mojom silinom će ona doživljivati i udarati pri obožavanju Nu-e: ona će postići Hadita.
46. Ja sam ratnički Gospod Četrdesetih: Osamdesete drhte preda mnom, i postiđene su. Dovesti ću vas do pobjede i radosti: bit ću vam pri ruci u bici i vi ćete s užitkom ubijati. Uspjeh je vaš dokaz; hrabrost je vaš oklop; naprijed, naprijed, u mojoj snazi; i ni za čim se ne obazirite!
47. Ova knjiga će biti prevedena na sve jezike: ali uvijek sa originalnim zapisom Zvijeri; jer u slučajnom obliku slova i njihovom položaju jednog prema drugom: u tome su misterije koje ni jedna Zvijer neće proreći. Neka on ni ne pokušava: ali jedan dolazi za njim, odakle neću reći, koji će otkriti Ključ svega toga. Stoga je ova povučena linija ključ: stoga je ovaj na četvoro podijeljeni krug u svojoj grešci također ključ. I Abrahadabra. To će biti njegovo dijete i to čudno. Neka ga on nakon ovoga ne traži; jer zbog toga može samo otpasti.
48. Sada je ta misterija sa slovima završena, i ja želim poći na svetije mjesto.
49. Ja sam u tajnoj četverostrukoj riječi, huljenje protiv svih ljudskih bogova.
50. Prokunite ih! Prokunite ih! Prokunite ih!
51. Svojom Sokolovom glavom kljujem Isusove oči dok on visi na križu.
52. Udaram krilima lice Muhamedovo i osljepljujem ga.
53. Svojim kandžama trgam meso Indijca i Budiste, Mongola i Dina.
54. Bahlasti! Ompehda! Pljujem na vaše odvratne vjere.
55. Neka neoskvrnuta Marija bude rasčerečena na kotačima: neka su zbog nje sve čedne žene potpuno prezrene među vama!
56. Kao i radi čežnje za ljepotom i ljubavlju!
57. Prezrite također sve kukavice; profesionalne vojnike koji se ne usuđuju boriti, nego se igraju; sve budale prezrite!
58. Ali oštroumni i ponosni, kraljevski i uzvišeni; vi ste braća!
59. Kao braća se borite!
60. Nema zakona nad Čini što ti je volja.
61. Postoji kraj riječi Boga ustoličenog na Raovom prijestolju, koji osvjetljava nosače duše.
62. Mene obožavajte! k meni dođite kroz patnju ogleda, koji je blaženstvo.
63. Luda čita ovu Knjigu Zakona, i njen komentar; i ne razumije je.
64. Neka prođe kroz prvi ogled, i bit će mu poput srebra.
65. Kroz drugi, zlato.
66. Kroz treći, dragulji plemenitog sjaja.
67. Kroz četvrti, krajnje iskre najunutarnjije vatre.
68. Ipak, svima će izgledati prekrasna. Njeni neprijatelji koji ne govore tako, obični su lažljivci.
69. Postoji uspjeh.
70. Ja sam Sokologlavi Gospod Tišine i Snage; moj nemyss prekriva noćno-plavo nebo.
71. Zdravo! vi ratnici blizanci oko stupova svijeta! jer vaše vrijeme je nadohvat ruke.
72. Ja sam Gospodar Dvostrukog Štapa Moći; štapa Siline Coph Nia - ali moja lijeva ruka je prazna, jer zdrobio sam jedan Univerzum; i ostalo je ništa.
73. Zalijepi listove s desna na lijevo i od vrha prema dnu: tada ugledaj!
74. Postoji skriveno i uzvišeno blistavilo u mom imenu, kao što je ponoćno sunce uvijek sin.
75. Svršetak riječi je riječ Abrahadabra.

Knjiga Zakona je Napisana i Skrivena.
Aum. Ha.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply