LIBER QNA VEL NAMEN DEI

Post Reply
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

LIBER QNA
VEL
NAMEN DEI
sub figura CLI
by Frater Achad
'Razmatranje Imena Božijih'

1. U početku (Bereshit), Stvoritelj, ALHIM, bit nebesa i bit Zemlje.

2. Tako je prvo Ime dano u Knjizi Postanka (Geneza, Bereshit) je da od Elehim, Kreativnim bogovima (Elohim-množina).

3. A Broj je 86. Mnogi su i veliki su svojim otajstvima (misterijima).

4. Zatim, u drugoj za priči Postanka, se napominje IHVH = JaHVeH, Tetragram ili četveroslovno Ime, čiji je broj 26.

5. I ovo Ime je tijekom Druge priče u kombinaciji s prvom pričom, kao što je pisano IHVH ALHIM, čiji je broj 112.

6. I četveroslovno Ime, IHVH, bilo je razmatrano od strane Židova presvetim izgovarati, osim jednom godišnje od strane velikog svećenika u Presvetom (najsvetije mjesto u hramu u koje je veliki svećenik smio jedini ući i to samo jednom godišnje), inače se koristio (zamjenski) izraz u čitanju naglas, Imenom ADNI, Adonai, "Gospodine." I broj Imena je 65.

7. Ali, Abrahamu, Izaku i Jakovu, s kojima je Bog načinio savez, Njegovo ime IHVH nije bilo objavljeno, za njih je On poznat Imenom AL (Bog) Shaddai, Bog Svevladar. I broj Imena AL je 31 (mnoge i velike su tajne Njegovog Imena); i cijeli broj, AL ShDI, je 345, što je također misterij broja Imena HShM, ha Šema, što znači Ime.

8. Ali samo proroku MShH, Mojsiju, broj imena 345, Bog je objavio Najviše Njegovo Ime, čiji je broj 543, numerički Temurah od 345, Ime je AHIH AShR AHIH, Ehieh Ashur Ehieh, što znači "Postojanje JE postojanje" (Ja sam koji Jesam) Ime najvišeg Gospoda.

9. Čak i kao što je pisano u egzodusa 3,13: "Mojsije reče Bogu: 'Evo, kada dođem k sinovima Izraelovim i kažem im: Bog vaših otaca me posla k vama, i oni će reći koje mu je ime? "Što ću im reći?" I Bog reče Mojsiju: 'Ja sam koji jesam." A on reče: "Ovako ćeš reći sinovima Izraelovim; I JESAM (AHIH) me posla k vama."

10. I broj Imena AHIH je 21, mnoge su i velike misterije Imena.

11. "I reče Bog Mojsiju: "Ovako ćeš reći sinovima Izraelovim; IHVH, (JaHVeH) Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev me posla k vama; To je ime moje dovijeka, i to je spomen moj od koljena do koljena ".

12. I opet u egzodusu 6,2: "I Bog se obrati Mojsiju i reče mu: 'Ja sam IHVH (JaHVeH). I obratih se Abrahamu, Izaku i Jakovu, kao AL (ili Bog) Svesilni, ali po mom ime IHVH nisam im bio poznat. Ali osnovao sam svoj Savez s njima da ću im dati kanaansku zemlju, zemlju u kojoj boraviš kao pridošlica njihove su kao pridošlica naseli! "

13. I broj od AHIH IHVH, ja sam JaHVeH je 47, ali Qabalistički ovo ime (od Makrokozmos i Mikrokozmos) je razmatrano veliko, misteriozno ime AHIHVH, brojem 32.

14. Tako je Bog otkro Svoje ime Mojsiju kao i misterije Imena AHIH i Imena IHVH, i oba ova Sveta Imena držana u največoj svetosti.

15. Ali u cijelom židovstvu i njegovim svetim knjigama ne postoji ništa što je tako sveto kao ime poznato kao Šema, ha Šema, što znači "naziv" -- "Čuj, Izraele: IHVH ALHIM IHVH AChD, JaHVeH naš Bog JaHVeH je ACHAD: Achad znači JEDINSTVENOST. (I Šema se pojavljuje u knjizi 'Deuteronomy' VI stih 4.)

16. A ove riječi od Šema su odmah nakon toga popraćene zapovijedima: "I ti ćeš voljeti IHVH, Boga svoga, sa svim svojim srcem i svom dušom svojom, i svom svojim moć(umom). A ove riječi koje ti danas dajem, bit će u tvojem srcu, i ti ćeš ih prenjeti na djecu svoju, i neka razgovaraju o njima kad sjediš u tvojoj kući. A ti ćeš ih vezivati za jedan znak na tvojoj ruci, i oni će biti kao zapis među očima. A ti ćeš ih pisati na dovratniku svoje kuće, i na gradskim vratima.

17. To je zapovijed koju IHShVH (Isus) kasnije naziva "cijelom Zakonom i Proroštvima."

18. I broj AChD (jedinstvo) je 13. Tako je broj AHBH, Ahebah, ljubavi, 13. I zajedno jedinstvo i ljubav su 26, što je broj IHVH, koji implicira da je jedan Bog ljubav, i kao takva zaslužuje najviše od cijele ljubavi Njegove izabranih ljudi - prvih i glavni i uvijek.

19. Nakon što se prva zapovijed odnosi na ljubav prema susjedu i jedni drugima, i svim stvorenjima u Ime Njegovo.

20. A što je ime Ljubav (AHBH) kada je produženo, ili kako bi Kabalisti izrazili u potpunosti? Izraz u punoj ljubavi, AHBH (13) postaje ALP BITh HH HH je broj 543 koji je ekvivalent od AHIH AShR AHIM – Ja sam koji jesam – Ime Najvišeg i Najsvetijeg Gospoda.

21. ACHAD je AHEBAH - Bog je ljubav.

22. Ali tu je i dalje velika Misterija Imena Boga, koje je također otkriveno Mojsiju (345), ali od kojih, istina, riječi je rijetko govorio, ali što kad poznate i objavljene otkrivajući mnoga tajna vrata.

23. Ovo je sveto ime QNA čiji je broj 151.
24. Što znači ovo?
25. Kad je Mojsije razbio prve table zakona koje je primio od Boga na Sinajskom brdu, vratio se opet s drugim tablama na kojima je Gospodin ponovo napisao zakon (vidi. egzodus Ch 34 V.1). Bog je sklopio Savez s njim dalje (stih 10) i Otkriva treće ime Mojsiju (stih 14): "Jer se nećeš klanjati drugim bogovima; jer IHVH čije ime je ljubomoran (QNA) je ljubomoran Bog."

26. Primarno značenje ove riječi 'ljubomoran' je: Napor podržavanja, koji teži za, čuvanje najpažljivije zakona. Njegovo sekundarno značenje, primijenjeno na zapovijed Božju: zahtijevanje cijelim srcem i poniznim služenjem (prvo Bogu kao jednom tako i Bogu u svim ljudima). I tercijarnim, i daljnjim značenjem referenciranjem na dublje shvaćanje, u korist drugog, itd. Ali to se također odnosi na korijen "revnosti": Intenzivnog entuzijazama, žestine, angažiranosti.

27. To je intenzivni entuzijazam, ova žestina, ova angažiranost QNA da je u sebi i zahtjev prema drugima: Ti ćeš me ljubiti svojim srcem, svojom cijelom dušom, cijelim svojim umom i cijelom snagom svojom, Jer ja sam LJUBAV sama i ja sam ljubomoran, Jer strastvena ljubav u svojoj naravi podrazumijeva mogućnost ljubomore (nema ograničenja).

28. A kako nam ovo veliko ime Božje daje ključ individualnog izbora, broj većine primjerena za zastupanje njega?

29. Broj QNA je 151.

30. Broj AHIH (Ja sam) izražen u cijelosti (ALPh HH HH IVD) je 151.

31. Broj IHVH ALHIM IHVH AChD (JaHVeH, Bog naš, JaHVeh je jedan) je 151.

32. Ovo pokazuje na jednu ili drugu kombinaciju originalnog ALHIM (Naš Bog) u prvoj priči o stvaranju, AHIH najviše Ime je dano Mojsiju, IHVH, neiskazano Ime od četiri slova, AChD, pravo jedinstvo, su sve do broja 151 ekvivalentno je ovom svetom Imenu QNA koji je bilo "odbačeno" (u samoj srži dolazi do nepotpunosti koje ne može biti jer je to prikaz negativizma, negativni pol).

33. To predstavlja kamen što ga odbaciše graditelji prikazan: Tradicija je da je izvorni Zakon napisan na Safiru. Mojsije je razbio i odbacio izvorne Tabele zakona. I QNA je zapisan i u potpunosti postaje QOPH NVN ALPh što je broj 403 koji je u tome što se riječi ABN SPhIR, odnose na kamen Safira.

34. Sada, kao i za zvuk ovog svetog Imena QNA je Cana. A ovo sigurno sugerira na zemlju kanaansku, obećanu zemlju kojom teče med i mlijeko. Također je značajano da je prvo čudo izvedeno od IHShVH dogodilo u Kani Galilejskoj u vezi s brakom, ljubavnoj gozbi, gdje je Voda je promjena u vino, i na gdje je Isus prvi je označio kraljevstvo nebesko koje je unutar svakog čovjeka kao kvasac u roku od tri mjere brašna. (opa. ovo se može usporediti s mističnim vjenčanjem C.R. poznato i kao alkemijsko vjenčanje, pretvaranje neobrađenog kamena u savršeni oblik ili pak stremljenje svakog pojedinca Božanskoj iskri i vrlinama koje bi svaki pojedinac trebao imati….reference se mogu vući i u prikazima raznih drugih kultura).

35. No, na kraju tu je i više nego moguća veza s određenim proroštvima u Liber legis (Liber Al), koja se zove 'Knjiga Zakona'. Spomenut je govor o riječi nepoznatoj: i ona je jednom objašnjena (nakon otkrića od ključnih AL) kao riječ nepoznata. (opa. Jer On je otkriven i nepoznat).

36. No, krajem ove knjige – Ch III stih 72 - određene tajanstvene riječi koje se odnose na "nepoznato (not known)" i Ch III stih 2. "Ja sam Jahve, Gospodar dvostrukog štapa moći:
Štap moći… Coph Nia - etc. "

37. Sada je, kao što je prikazano drugdje, najzanimljivija korespodencija između riječi "Coph Nia" i knjige Zakona, njihov hebrejski ekvivalent istog broja.

38 a. Ali u komentarima Liber Legis napisan od 666 tamo prikazuje ove riječi "Coph Nia": originalnog MS je ostavljen nepotpun kao da nije ispravno čuo. Sadašnji tekst je popunjen u kasnije od svoje ruke od Skarletne žene." (ops. 666 nije broj sotone jer po istraživanjima broj Sotone je 616 iako broj 666 stvara kod ljudi strah često nerazuman, a matematička 'igra' s ovim brojem je interesantna, a mnogi bi mogli izvući zaključak pojma vječnosti /simbol vječnosti/ koji je još poznat pod pojmom egipatskog simbola djed).

38. A bilo je još riječi krivo shvaćenih kada je izvorni MS napravljen: ovako naslov pojavljen kao prvo izdanje Liber L. vel Legis, i tek nakon što je otkrio ključ u knjizi ovom promjenom dobiva pravilan naslov: Liber AL ili Legis.

39. Onda je ovdje predložen, dakle, da je riječ "Coph je dan (ili izostavljen) za hebrejsko pismo "Qoph" i da je Inteligencija koja je diktirala Liber Legis daje ovo zasebno pismo Qoph kao prvo slovo riječi, ali proglašavano pored posebno kako bi se razlikovao od "Kaph". To je dodatno predloženo da, kao što je pisano: "NIA" je namjerno da se odvoji ostatak od riječi, viz: NA, tako da bi se mogla pročitati riječ QNA ili Cana, ili Kana po zvuku. Kad bi imali, cijelu riječ proglašenu tako da bi sigurno bilo pisano s početnim slovom ili C ili K, i kako bi izbjegli ovaj prvi zvuk dobio je "Coph" ili "Qoph". To vodi (kao što pojam LJUBOMORAN je) do nesporazuma. Riječ ljubomoran (QnA) nije "riječ ne znana" što je uzrokovalo Nesporazum riječi Ch. III.2.?

40. Dalja korespodencija broja 151 je također dostojana spomena.

41. Tu je riječ QVMH što znači: stoji uspravno.

42. Tu je također i sveta riječ MQVH koja se pojavljuje u Jer.XVII.13, gdje je pisano:

12. "A slavno prijestolje visoko od početka je bilo mjesto našega Svetišta.

13. "O IHVH, nado Izraelova, svi koji ostavljaju tebe će se stidjeti.
"Oni su leđa okrenuli od mene, bit će zapisani na zemlji, jer su ostavili IHVH," Izvor vode žive. "(MQVH = 151)

43. Neka ne zaboravimo onda da se "radujemo" (GIL = 43) do kraja.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply