Vještičarstvo_literatura

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

pa ako sam mu dala sliku naslovne stranice knjige ... onda tamo i piše autor ... zar ne?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

tallamasca wrote:Evo ti kako izgleda naslovna stranica:

http://img98.imageshack.us/img98/962/sp ... lesxn7.jpg
Ali nigdje nepiše pisac
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Adonis wrote:
tallamasca wrote:Evo ti kako izgleda naslovna stranica:

http://img98.imageshack.us/img98/962/sp ... lesxn7.jpg
Ali nigdje nepiše pisac

Pa ispod natpisa:
"Rituali, magija, meditacija-zazivi suvremenih vještica ti piše autor:
Starhawk
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

Raymonda Buckland... da vidio sam tu jako veliku plavu knjigu hihihihi... jako dobro za nekog tko nema iskustva sa šivanjem, graviranjem i sličnim stvarima...
ali ipak bih preporučio Bardona za početak... i Crewleya (apsolutno)...
ma malo mi je bedasto, to sa strahom kako bi neke knjige mogle doći u nepodobne ruke, jer tko traži taj če i naći, a to danas nije nikakav problem.
Prije bih početnicima savjetovao metode zaštite.... to je najvažnije... a ostalo je manje bitno... ne vjerujem da bilo tko može uspješno primjeniti evokaciju, međutim, ne da vjerujem nego znam da nije problem zabraziditi i upasti u sranja (oprostite). Zato, naglašavam čitajte i prakticirajte zaštite, imate na forumu primjer jedne odlićne zaštite... pa primjenjujte to... čisto vježbe radi.

a sad što se tiće knjiga, apsolutno su Bardon, Levi i Crowley dobri za početak... no dok če Bardon biti jasan i primjenjiv početniku, Crowley to neče biti... iako če zaintrigirati mladi um... ne baš svačiji jer ima i onih koji na inicijale A.C. dobiju napad.
drugi problem, je što knjige navedenih autora jesu odlićne, no zahtijevaju i nešto više. Na primjer... simbolika, psihologija, astrologija... mitologija... meditacija...
potrebno je znati puno više od onog što pročitate u 10 knjiga da bi ste uspješno primjenili neke stvari. Kad se mladi um zainteresira za magiju obićno je vođen nečim što bi se moglo nazvati motivima niskih pobuda, a to je sasvim normalno. No ako je čovijek na dobrom putu i zrel u poimanju sebe i svijeta oko sebe, i niske če pobude izgubiti na važnosti, a rad na sebi postajati če sve važniji.
Osim toga, bavljenje magijom zahtijeva i novac i mogućnost da odvojite dosta vremena, ali to vrijedi za mnoge druge stvari u životu.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Također dobijem napad kad se Crowley plasira kao literatura za početnika, a posebice kad se strpa u kantu s vještičarstvom!

Levijeva djela (posebno lijepa dijela) su meni teška i nakon što ih po deseti put prolazim. Njega je bezveze čitat bez ranijeg debelog studiranja. Levi je za mene "Biblija" a mislim da ga je nemoguće prožvakat samostalno. Također nema veze sa vještičarstvom, uopče nema veze sa vještičarstvom.

Za početnike su: Margot Adler, Curott Phillis, Stewart i Janet Farrar, Gerald Brusseau Gardner, Sybil Leek, Charles G. Leland, Margaret Murray, Scott Cunningham, Silver Raven Wolf i nezaobilazni Buckland koji je po meni možda i najbolja opcija za početnika.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

emina wrote:Također dobijem napad kad se Crowley plasira kao literatura za početnika, a posebice kad se strpa u kantu s vještičarstvom!

Levijeva djela (posebno lijepa dijela) su meni teška i nakon što ih po deseti put prolazim. Njega je bezveze čitat bez ranijeg debelog studiranja. Levi je za mene "Biblija" a mislim da ga je nemoguće prožvakat samostalno. Također nema veze sa vještičarstvom, uopče nema veze sa vještičarstvom.

Za početnike su: Margot Adler, Curott Phillis, Stewart i Janet Farrar, Gerald Brusseau Gardner, Sybil Leek, Charles G. Leland, Margaret Murray, Scott Cunningham, Silver Raven Wolf i nezaobilazni Buckland koji je po meni možda i najbolja opcija za početnika.
sorry, uopće nisam skužio gdje je na kraju završio post... započeo sam sa tom velikom plavom knjigom... pa mi je palo na pamet što bi bilo bolje pročitati ako se želi ući u ritualnu magiju... mislim... sve je ok... nisam išao za time da je post ipak o vještičarstvu... no svejedno mislim da je bolje čitati ono što sam naveo jer če mnoge natjerati da traže i uče... a to je jako bitno.
a Crowley je definitivno za svakoga, tko želi brza riješenja, taj če odustati... i od Crowleya i učenja, a Bardon je definitivno dobar za početnika, barem če dobiti jasnu predožbu o svemu... a ti ljepo kao administrator uzmi metlu i pometi moj post tamo gdje misliš da mu je mjesto.... hihihi
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

emina wrote:Također dobijem napad kad se Crowley plasira kao literatura za početnika, a posebice kad se strpa u kantu s vještičarstvom!

Levijeva djela (posebno lijepa dijela) su meni teška i nakon što ih po deseti put prolazim. Njega je bezveze čitat bez ranijeg debelog studiranja. Levi je za mene "Biblija" a mislim da ga je nemoguće prožvakat samostalno. Također nema veze sa vještičarstvom, uopče nema veze sa vještičarstvom.

Za početnike su: Margot Adler, Curott Phillis, Stewart i Janet Farrar, Gerald Brusseau Gardner, Sybil Leek, Charles G. Leland, Margaret Murray, Scott Cunningham, Silver Raven Wolf i nezaobilazni Buckland koji je po meni možda i najbolja opcija za početnika.
Molim te recite ime i naslov knjige od gore navedenih pisaca koje preporučaš za početnike
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

emina wrote: Za početnike su: Margot Adler, Curott Phillis, Stewart i Janet Farrar, Gerald Brusseau Gardner, Sybil Leek, Charles G. Leland, Margaret Murray, Scott Cunningham, Silver Raven Wolf i nezaobilazni Buckland koji je po meni možda i najbolja opcija za početnika.
-Da, ako se promiće vještičarstvo......
Ajde, krenite od jednostavno lakše pisanog štiva.....primjerice krenite sa Slavinskim (sve) te od Crowleya (samo) 'Magika bez suza'....
Preporučam za početnika još i D.Fortune "psihička samoobrana: studija okultne patologije i kriminala", "Praktični okultizam u svakodnevnom životu" ili pak "Kozmičke doktrine".
Bardon, odličan no više preferiram Israela Regardiea ili pak Buttlera.
Ne kažem da gore navedeni nisu dobri....ali kad se malo uđe u cijelokupnu priču vidi se da je vještičarstvo za manji krug ljudi te da mnogima smeta upravo previše mistificiranja, glorificiranja i štovanja raznoraznih božanstava.....
Nisam rekao da to nije u redu no, bit ću iskren, mnogo previše nepotrebnih stvari....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sephirot wrote:
emina wrote: Za početnike su: Margot Adler, Curott Phillis, Stewart i Janet Farrar, Gerald Brusseau Gardner, Sybil Leek, Charles G. Leland, Margaret Murray, Scott Cunningham, Silver Raven Wolf i nezaobilazni Buckland koji je po meni možda i najbolja opcija za početnika.
-Da, ako se promiće vještičarstvo......
Ajde, krenite od jednostavno lakše pisanog štiva.....primjerice krenite sa Slavinskim (sve) te od Crowleya (samo) 'Magika bez suza'....
Preporučam za početnika još i D.Fortune "psihička samoobrana: studija okultne patologije i kriminala", "Praktični okultizam u svakodnevnom životu" ili pak "Kozmičke doktrine".
Bardon, odličan no više preferiram Israela Regardiea ili pak Buttlera.
Ne kažem da gore navedeni nisu dobri....ali kad se malo uđe u cijelokupnu priču vidi se da je vještičarstvo za manji krug ljudi te da mnogima smeta upravo previše mistificiranja, glorificiranja i štovanja raznoraznih božanstava.....
Nisam rekao da to nije u redu no, bit ću iskren, mnogo previše nepotrebnih stvari....
Imamo cijelu kategoriju pod naslovom Biblioteka, ova tema je namijenjena literaturi s područja vještičarstva kao što i naslov teme kaže ;) Hajde da otvorimo novu temu, pa da tamo pobrojimo ostale okultne autore i djela.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hefest
Posts: 22
Joined: Sun Aug 10, 2008 4:07 pm

Raymond Buckland - " Complete Book On Witchcraft"
Raymond Buckland - "Practical Candelburning Rituals"
Raymond Buckland - " ColorMagic"
Scott Cunningham - "Magical Herbalism"
Scott Cunningham - " Encyclopedia of Crystal,Gem & Metal Magic"
Scott Cunningham - " Wicca"
Scott Cunningham - "Earth Power"
Scott Cunningham - "Earth, Air, Fire & Water"
Scott Cunningham - " Living Wicca"
Scott Cunningham, David Harrington - "Spell Crafts"
Raven Grimassi - "Wiccan Magick"
Raven Grimassi - "Witchcraft"
Gerald Gardner - "The Meaning of Witchcraft"
Marian Green - "A Witch Alone"
Anet & Steward Farrar - "A Witch's Bible Complete"
Keith Sherwood - "Èakre - kola života" i "Umijeæe iscjeljivanja"
Gordana Marušiæ - "Kava - Umijeæe proricanja"

može netko staviti te knjige na net ili barem staviti linkove gdje se mogu skinuti? bio bih jako zahvalan jer jako teško dolazim do literature o vještičarstvu i wicci.

pozzz
Post Reply