Vještičarstvo_literatura

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Nebi baš stavljao Necronomicon, niti Grimorium Imperium da početnici čitaju, knjiga je ipak knjiga ali ako se upotrebljava za neke čudne svrhe, može biti fatalna za koristitelja ( neće demon iskoćiti iz knjige ko u filmu, nego će vas ritual koji napravite oslabiti psihićki, omamiti vas i nakraju ubiti, jer je ipak prejak naboj energije oko tih knjiga )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Moj je stav da treba pročitati podosta toga i lošeg i dobrog. Gotovo da i nema apsolutno loše knjige. Iz svake se da izdvojiti nešto korisno. Bit je samo u prepoznavanju tog korisnog ,a ta se sposobnost upravo i razvija konstantnim proučavanjem najrazličitijeg "gradiva". Na isti se način i kreiraju neki osobni put i stavovi, bilo da naiđemo na nešto s čim se možemo poistovijetiti ili na nešto od čega se doslovce naježimo.

Evo nekih od meni najomiljenijih autora i knjiga:

Scott Cunningham - "Wicca", "Living Wicca", "The Magical Household", "Encyclopedia of Magical Herbs"...
Cassandra Eason - "A Practical Guide to Witchcraft and Magick spells"
Starhawk - "The Spiral Dance"...


Pozdrav.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

hermitizam wrote:emina piše mi da " pdf ekstenzija nije dopuštena" a pošto sam tek sada reinstalirao windovse, nemam Win Rar Arhiver, nek se javi koga zanjima ova knjiga ( 1. od 3. regularne, a 4. NEDAM nažalost, nije baš za sve )

Oprosti na pitanju ali kaj točno znači da knjiga nije baš za sve? Misliš da je sadržaj neprikladan ili su ti se neki zamerili pa im ne daš? :roll:

No dobro...idemo dalje... Imam i ja neke sitnice koje bi možda nekoga mogle zanimati:


Cassandra Eason - " A Practical Guide to Witchcraft and Magick Spells"
Gardner - "Witchcraft Today"
Starhawk - "Spiralni ples"
Marian Green - "A Witch Alone"
Paul Huson - "Mastering Witchcraft"
D.J.Degracia - Astral Projection Class"
Phil Hine - "Modern Shamanism vol. 1,2 & 3"
A.B. Kuhn- "A Modern Revival of Acient Wisdom" ........i još puno.

Pa ak nekom treba...........
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

spiralni ples... poznato mi je.....

mada NISU sve knjige niti točne niti doslovne, pa vam treba malo više prakse da skužite u čemu je caka...
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Evo link za još jednu knjigicu: Starhawk - "Spiralni ples" . Ova je apsolutno za početnike, nema u njoj ništa opasno, može ju svatko slobodno skinuti s neta, na hrvatskom je...


-http://liberatapublishers.com/wicca.htm
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

willow wrote:Moj je stav da treba pročitati podosta toga i lošeg i dobrog. Gotovo da i nema apsolutno loše knjige. Iz svake se da izdvojiti nešto korisno. Bit je samo u prepoznavanju tog korisnog ,a ta se sposobnost upravo i razvija konstantnim proučavanjem najrazličitijeg "gradiva". Na isti se način i kreiraju neki osobni put i stavovi, bilo da naiđemo na nešto s čim se možemo poistovijetiti ili na nešto od čega se doslovce naježimo.

Evo nekih od meni najomiljenijih autora i knjiga:

Scott Cunningham - "Wicca", "Living Wicca", "The Magical Household", "Encyclopedia of Magical Herbs"...
Cassandra Eason - "A Practical Guide to Witchcraft and Magick spells"
Starhawk - "The Spiral Dance"...


Pozdrav.
Izvini, ali Scott je meni maksimalno površan sa malim milionom "easy to do" spelova. Ako ćemo o ozbiljnim autorima o Wicci, onda su to Farrar-ovi, Vivianne Crowley, Doreen Valiente, Chas Clifton i sl :)
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Viviane Crowley ??

za ovu autoricu prvi put čujem..... Svi ovi okolnji su mi onak negdje u uhu, ono čuo sam za njih... al ova je enigma....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Ako znaš engleski odlično posjeti ovu stranicu:http://www.controverscial.com/Vivianne%20Crowley.htm
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

ahhh... Crowley prezime, ja se ponadao... a ono Wicca... jao jao jao....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:Viviane Crowley ??

za ovu autoricu prvi put čujem..... Svi ovi okolnji su mi onak negdje u uhu, ono čuo sam za njih... al ova je enigma....
Vivianne je inicijaz i gardnerovske i aleksandrijske Wicce, po profesiji je psiholog jungovske škole, a bila je veoma aktivna u The Pagan Federation svojevremeno i jedna je od najzaslužnijih za sirenje Wicce po Nemačkoj. Istovremeno je prva moderna veštica za koju ja znam da je došla da Inicira i drži seminare u Istočnoj Evropi.
Post Reply