Vještičarstvo_literatura

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Igrom slučaja zaobišla sam jednu knjigu do koje je bilo teže doći no danas se može pronaći u knjižnicama ili preko nove arke. Danas sam se slučajno zaletjela u knjižnicu da vratim prošlotjednu literaturu (pritom me uvijek čudno gledaju, jer uvijek uzimam tematiku okultnog). Stranice su još sviježe, ja sam je posudila prva. :P

Dakle nešto što će vam rasvjetliti puteve, dati sve osnove i saznanja, definitivno je radna knjiga prevedena na hrvatski : Vještičje umjeće - Raymonda Bucklanda

(Nemojte šarati po knjizi :P )

Izjašnjava neke stavove i osobna shvačanja koja sam ja također ranije izvukla bez da sam knjigu čitala, tako da mogu reći da smo na pravom putu, a to me ovih dana pomalo mučilo, pa sam tražila suradnike za blog da mišljenje ne bude jednosmjerno.
Početnici i oni iskusniji ovo je nezamjenjiva literatura. Uživajte!
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Iskrneo, ne vjerujem puno knjigama do kojih se lako moze doci (u knjizarama, knjiznicama itd.).
Naravno mogu dobro posluzit za neke opce informacije, kao npr. objasnjavanje pojedinih pojmava, pojava i sl. Ali za raditi spellove, jedino vjerujem provjerenim knjigama do kojih je tesko doc.
Srecom, uz pomoc prijatelja koji se takoder bave magijom, uspijemo doc do knjiga koje sene nalaze tako lako :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Raymond Buckland drugi po redu nakon Gardnera za mene je odličan izvor informacija i to što se knjiga konačno prevela i raširila može biti samo pozitivno. Tajnovitost knjige po meni nužno ne mora obečati kvalitetu...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ja mislim da određenih knjiga s razlogom nema u knjižnicama. Nekvalitetne knjige teže ćete naći od onih kvalitetnih, do li su kvalitetne uvijek posuđene. Sad se ja bacam na knjige iz knjižnice.

Evo što preporuča Mistress Fortuna na Witches hutu:

Raymond Buckland - " Complete Book On Witchcraft"
Raymond Buckland - "Practical Candelburning Rituals"
Raymond Buckland - " ColorMagic"
Scott Cunningham - "Magical Herbalism"
Scott Cunningham - " Encyclopedia of Crystal,Gem & Metal Magic"
Scott Cunningham - " Wicca"
Scott Cunningham - "Earth Power"
Scott Cunningham - "Earth, Air, Fire & Water"
Scott Cunningham - " Living Wicca"
Scott Cunningham, David Harrington - "Spell Crafts"
Raven Grimassi - "Wiccan Magick"
Raven Grimassi - "Witchcraft"
Gerald Gardner - "The Meaning of Witchcraft"
Marian Green - "A Witch Alone"
Anet & Steward Farrar - "A Witch's Bible Complete"
Keith Sherwood - "Èakre - kola života" i "Umijeæe iscjeljivanja"
Gordana Marušiæ - "Kava - Umijeæe proricanja"
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Eagles wrote: Gordana Marušiæ - "Kava - Umijeæe proricanja"
->Kod mene doma se oduvijek gatalo /proricalo iz salica za kavu nakon sto se kava popila. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:Raymond Buckland drugi po redu nakon Gardnera za mene je odličan izvor informacija i to što se knjiga konačno prevela i raširila može biti samo pozitivno. Tajnovitost knjige po meni nužno ne mora obečati kvalitetu...

nerazumijemo se zar ne... crkva ili državna institucija ( ako zna šta radi ) neće dati da djeca u vrtiću čita knjigu u kojoj sadžaj priča priču o kralju Solomonu, ( recimo u knjižnicama nećeš nađi Necronomicon, Goethiu, Grimorium Verdum i slično ) neg će im zakon davati slikovnice i slično... teško da češ PRAVU knjigu nać uopće u Hrvatskoj.... ak ti treba kaj.... slobodno se javi... imam ih 200 pozz
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote:[
ne razumijemo se zar ne... crkva ili državna institucija ( ako zna šta radi ) neće dati da djeca u vrtiću čita knjigu u kojoj sadžaj priča priču o kralju Solomonu, ( recimo u knjižnicama nećeš nađi Necronomicon, Goethiu, Grimorium Verdum i slično ) neg će im zakon davati slikovnice i slično... teško da češ PRAVU knjigu nać uopće u Hrvatskoj.... ak ti treba kaj.... slobodno se javi... imam ih 200 pozz
Nije da se ne razumijemo, nego se ne slažemo. Ja ni ne bi dala maloljetnima da čitaju knjige ozbiljnijeg sadržaja, a kamoli djeci u vrtiću - njima trebaju jedino slikovnice - ponekad ni odraslom ne možeš objasnit pravila, a kamoli da daš djetetu da se igra sa knjigom naslova Necronomicon.
Ne kontrolira crkva knjižnice (onda ne bi bilo tamo i puno druge literature - erotskog štiva npr.) nego nabava ne smatra da je štivo takve vrste potrebno ili da postoji interes... Zato ih ima malo.

Imam brdo literature, hvala. Možeš stavit pdf format za ostale da u miru mogu doma čitati...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

emina wrote:U cijeloj svojoj praksi pročitala sam brdo literature, međutim igrom slučaja zaobišla sam jednu knjigu do koje je bilo teže doći no danas se može pronaći u knjižnicama ili preko nove arke. Danas sam se slučajno zaletjela u knjižnicu da vratim prošlotjednu literaturu (pritom me uvijek čudno gledaju, jer uvijek uzimam tematiku okultnog). Stranice su još sviježe, ja sam je posudila prva. :P

Dakle nešto što će vam rasvjetliti puteve, dati sve osnove i saznanja, definitivno je radna knjiga prevedena na hrvatski : Vještičje umjeće - Raymonda Bucklanda

(Nemojte šarati po knjizi :P )

Izjašnjava neke stavove i osobna shvačanja koja sam ja također ranije izvukla bez da sam knjigu čitala, tako da mogu reći da smo na pravom putu, a to me ovih dana pomalo mučilo, pa sam tražila suradnike za blog da mišljenje ne bude jednosmjerno.
Početnici i oni iskusniji ovo je nezamjenjiva literatura. Uživajte!
Stewart Farrar je bio malo kritičan po pitanju te knjige. Tačnije, nije se slagao sa načinom na koji je predstavljen ciklus praznika. Inače knjiga jeste dobra, inspirativna i informativna.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gwydion wrote:
Stewart Farrar je bio malo kritičan po pitanju te knjige. Tačnije, nije se slagao sa načinom na koji je predstavljen ciklus praznika. Inače knjiga jeste dobra, inspirativna i informativna.
Ti si malo iskusniji momak, pa bi mogao preporučiti neko kvalitetno štivo za "ovčice". :P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
piva
Posts: 2
Joined: Mon Oct 29, 2007 1:20 am

e a i mozda bi mogli staviti kakve pdfove za 'ovcice'?:D...ili linkove za skinuti,ako ih ima ;)
Post Reply