Literatura_rasprave i dojmovi

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Na tebi je da proučiš i da se odlučiš...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:Na tebi je da proučiš i da se odlučiš...
Upravo tako
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gost wrote:
azmoddon wrote:Ninoslav Šafarić???...koliko znate o njemu i sto mislite o njegovim djelima i radu???
usput i Lidija Zafirović radi za liberatu i prevela je spiralni ples na hrvatski....to izdanje koje ste citali
To bi trebalo artemidicu pitati. Možda ona zna nešto o tome.

Dakle liberatapublishers. Pa gledaj, ono što taj čovjek drlja i mrlja o kabali u onom pdf na njegovim stranicama nema veze s ničim.
A ako želiš da ti sve stavim pod jednu riječ, onda ti je to sve diletantizam.
Artemidica ne koristi Zafirović/Šafranić, osim što skriptu o astrologiji preporuča.
Nemam veze sa reikijem :roll:
through the stars I am coming
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

ja sam pročito knjigu od slavinskog
živorad mihajlovič slavinski ključevi magije i odlična je

a sad čitam od s.l. macgregora mathersa
knjiga svete magije abramelina maga

ova prva mi je odlična
a ova druga malo zbunjujuća

jeli ima neko mišljenje o tome?
dugačka je ruka masonska.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Abramelin je postupak koji zahtjeva posvećeni rad i (skoro potpunu) izolaciju od stvarnog svijeta na 6 mjeseci. Hvaljena i cijenjena knjiga.

Treba mi Lemegeton, mogu ga nabaviti preko Amazona ali bih ga htio na hrvatskom. Ima li to kod nas?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

CousinDeth wrote:Abramelin je postupak koji zahtjeva posvećeni rad i (skoro potpunu) izolaciju od stvarnog svijeta na 6 mjeseci. Hvaljena i cijenjena knjiga.

Treba mi Lemegeton, mogu ga nabaviti preko Amazona ali bih ga htio na hrvatskom. Ima li to kod nas?
Možda ima Baphomet. A što će ti uostalom.

Abramelin je daleko kompleksniji nego što to ljudi misle.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gost wrote:
CousinDeth wrote:Abramelin je postupak koji zahtjeva posvećeni rad i (skoro potpunu) izolaciju od stvarnog svijeta na 6 mjeseci. Hvaljena i cijenjena knjiga.

Treba mi Lemegeton, mogu ga nabaviti preko Amazona ali bih ga htio na hrvatskom. Ima li to kod nas?
Možda ima Baphomet. A što će ti uostalom.

Abramelin je daleko kompleksniji nego što to ljudi misle.
Nemam na hrvatskom.

Iako me ne bi čudilo da je neka "magijska" grupa to prevela za svoje potrebe.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Franc Bardon, Alister Crowley, Izrael Regardie, pa gomila nekih haotika koji ne mogu da se nadju ovde u prodaju.
Crowley je imao "metodu" rješavanja svih "konkurenata" koji nisu razumjevali bit koji predaje.... iz biografije vidim da je čovjek pijandura , i narkoman... ali je ujedno i jedan od najpoznatijih magova današnjice....
To sto je neko poznat i ne svedoci bash o njegovom delu. Sto kaze franc bardon 4 stuba hrama solomonovog "hteti znati umeti cutatati"
Image
Create-Destroy-Enjoy
marty
Posts: 74
Joined: Thu Dec 27, 2007 9:35 am
Location: Dugo Selo

IMAM KNJIGU HALLOWEEN I ANĐELI AKO KOGA ZANIMA NA HRVATSKOM JEZIKU, TAKOĐER SE MOGU NABAVITI U KNJIŽARI LJEVAK, AKO JE TKO ZAINTERESIRAN, AKO NE USPIJETE NAČI, JAVITE PA ĆU JA POKUŠATI SKENIRATI TE KNJIGE I POSLATI NA FORUM
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

marty wrote:IMAM KNJIGU HALLOWEEN I ANĐELI AKO KOGA ZANIMA NA HRVATSKOM JEZIKU, TAKOĐER SE MOGU NABAVITI U KNJIŽARI LJEVAK, AKO JE TKO ZAINTERESIRAN, AKO NE USPIJETE NAČI, JAVITE PA ĆU JA POKUŠATI SKENIRATI TE KNJIGE I POSLATI NA FORUM
skniraj! :D
Post Reply