Literatura_rasprave i dojmovi

Post Reply
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gwydion wrote:
tallamasca wrote:zdan vam je Necronomicon na hrvatskom. ako ga tko nema a zeli nabaviti na hrvatskom.
Ko je izdavač? I koja je verzija u pitanju - Simonova?
Jest, Simon...izdavac je bio gospodin koji sad ima izdavacku knjigu Paralele.

-http://free-st.t-com.hr/PARALELE/
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Baphomet wrote:
Gwydion wrote: Ko je izdavač? I koja je verzija u pitanju - Simonova?
Jest, Simon...izdavac je bio gospodin koji sad ima izdavacku knjigu Paralele.

-http://free-st.t-com.hr/PARALELE/
A Mandi. BTW, lepo je i tebe videti ovde.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gwydion wrote:A Mandi. BTW, lepo je i tebe videti ovde.
Kad haotika ne radi.... :D

A bas sam stavio link na jednu zanimljivu knjigu.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Baphomet wrote: Kad haotika ne radi.... :D

A bas sam stavio link na jednu zanimljivu knjigu.
Do petka neće raditi, prelazi se na novi host. Ja se zalažem da se linkovi skroz ukloni, moji prijatelji iz tradicionalnih Redova to smatraju kontra inicijacijskim :D
Ja i dalje nisam skapirao da li su ovde dozvoljeni rapidshare linkovi?
No, ako tebi treba imam ja neke fine stvari u pdf-u, pa čak i jednu neobjavljenu Nemu, tj rukopis za rad sa čakrama koji se zove Makedonske lekcije.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gwydion wrote: Ja i dalje nisam skapirao da li su ovde dozvoljeni rapidshare linkovi?
No, ako tebi treba imam ja neke fine stvari u pdf-u, pa čak i jednu neobjavljenu Nemu, tj rukopis za rad sa čakrama koji se zove Makedonske lekcije.
Pobogu, nikako da dovršim obećani esej za Nemu. :oops:

Knjige sam procitao i svakako bih preporucio njenu knjigu "Way Of Mystery: Magick, Mysticism & Self-Transcendence", knjizi sam pristupio sa odredjenom skepsom no ugodno me iznenadila stilom i sadržajem. Ne otkriva ništa revolucionarno novog ali osvježavajuće je naći nekog tko piše iz vlastitog iskustva.

Daj rukopis, pretpostavljam da e-mail imaš.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

hermitizam wrote: AUTORI koji su po meni obilježili današnji pojam magije :

Thoth Hermes Trismegitus ( teško ćete nać ijednu njegovu knjigu )
Aleister Crowley, koji piše pod 3 pseudonima
Hermes Trismegistus nije autor nego figura koja simbolizira Hermesa ili egipatskog boga Thota po kojom je objavljena zbirka filozofsko - neoplatonistickih tekstova.
hermitizam wrote: rađe učite na tuđim pogreškama.... vjerujte mi :mrgreen:
Kazes da se trebamo uciti na tudjim pogreskama pa navodis Crowleya kao covjeka koji ti je uzor?
Prouci njegovu biografiju malo bolje, ili odmah prihvati savjet i ostavi se njega...

edit: i bio bi zahvalan - ako ne znate razliku izmedju č i ć jednostavno pisite c.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

tinkl....
kako god

Crowley je imao "metodu" rješavanja svih "konkurenata" koji nisu razumjevali bit koji predaje.... iz biografije vidim da je čovjek pijandura , i narkoman... ali je ujedno i jedan od najpoznatijih magova današnjice....

Thoth Hermes Trismegitus... ili ti Thoth Hermes ( Trisemgitus znaći " triput slavljen" ) je misterij, dakako, on je smatram čovjekom, božanstvom, književnim pokretom, kultom... ma svime... ustvari nezna se dal je uopće postojao ili se za njega uzimalo plemstvo ( pod imenom Hermes )
Neki kažu da je bio povjesničar... Ma neznam... Samo znam da imam njegovu knjigu, prevedenu na engleski... mislim, piše Thoth Hermes Trismegitus - The Fundementals Of Magic

jel netko zna za to ?
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Crowley je imao metodu "zajebi mlade magičare i satri ih odmah u startu"

Mogao bi nam skenirati korice i prvu stranicu te tvoje knjige od Hermesa, budući da je nema na Google-u; pa da vidimo da opet ne izmišljaš stvari.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja sam kupila novu knjigu :D

"Hebrejski bez učitelja" od Aharon Rosena (50 zadaća za osnove hebrejskog jezika)
SAd kad malo to bolje proučim, moć ću izvodit rituale i na hebrejskom :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

tallamasca wrote:Ja sam kupila novu knjigu :D

"Hebrejski bez učitelja" od Aharon Rosena (50 zadaća za osnove hebrejskog jezika)
SAd kad malo to bolje proučim, moć ću izvodit rituale i na hebrejskom :D
Znaš kako, zavisi šta hoćeš. Problem sa recimo kabalom i modernim hebrejskim je taj da to nije potpuno isti jezik. Za magijske rituale se koristi, zavisno od škole, ili aškenazi verzija, ili sefardska verzija koja potiče iz španije. Plus što su bili neuki pa su to malo ofušerili. Nije bilo retko da se današnji Jevreji zgražavaju nad jezičkim greškama u tim i takvim magijskim ritualima.
Post Reply