Literatura_rasprave i dojmovi

Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

azmoddon wrote:konstantin evokaciju opisuje kroz rituale zlatne zore :) ...iako je za pocetnike jako je sadrzajna i skroz lagana za procitat bar onako informativno..uzor samom konstantinosu je bio Franz Bardon....zivio je oko 1930tih i napisao dvi knjige o evokaciji inicijacija u hermetizam i prakticiranje magicne evokacije.....kako kazu neki suvremeni okultisti te dvi knjige su jedine te vrste iz kojih se ozbiljno moze uciti o evokaciji i tehnikama vezanim za to..mozete nac masu stvari o njemu i njegovih knjiga na netu besplatno.ne mogu ih staviti tu jer su sve vece od 1 mb pa ne prihvaca upload......ubili su ga komunisti u ceskoj...nacisti su ga u vrjeme drugog svjetskog zeljeli na svoju stranu da suradjuje sa njihovim okultnim istrazivanjima.odbio je oslobodili su ga komunisti rusi i najnakraju i ubili navodno jer su neki doktori bili ljubomorni na njega posto je mogao izljecit rak nakon drugog stadija...a neki kazu da je umro od trovanja necim..u neku ruku temeljio je svoju magiju na kabalizmu ali i mjesavinom svega i svacega...
Nema to baš puno veze sa Zlatnom Zorom. BTW, Bardon je umro prirodnom smrću od raka, tako da ga nije niko ubio. I bio je martinista i učenik Paschal Beverly Randolph-a.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

tallamasca wrote:zdan vam je Necronomicon na hrvatskom. ako ga tko nema a zeli nabaviti na hrvatskom.
Ko je izdavač? I koja je verzija u pitanju - Simonova?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Puno me pitas. Jer se nisam raspitivala niti trazila. jer imam obje verzije na eng.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

hermitizam wrote:willow preuzeo sam ovu literaturu kaj si ti tu stavila, hvala....

neznam, uvijek em fascinirala demonologija i poredak ArchAnđela i ArchDemona, mada to neprakticiram, volim čitati o tome... neznam zašto, pa ak imaš kaj.......

a ak ne, daj neke knjige sa teorijom za adepte.... to mi treba....

Puno bi mi značilo kad bi mi barem naveo autore.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

willow, nwznam koje bih ti autore naveo, Crowleyjeve knjige imam.... pošalji mi na mail neke knjige, bio bih ti zahvalan.
uzvraćam istom jerom :lol:
sam reci nekog autora. možda nađem nešto i za tebe....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

azmoddon wrote:
Gwydion wrote:Nema to baš puno veze sa Zlatnom Zorom. BTW, Bardon je umro prirodnom smrću od raka, tako da ga nije niko ubio. I bio je martinista i učenik Paschal Beverly Randolph-a.
konstantinosova knjiga ima veze sa zlatnom zorom...a posto bardonove knjige imaju veze sa kabalizmom onda imaju veze i sa zlatnom zorom tj. dosta je slicnosti u ritualima nekim....bar mislim da je tako...postoji neka njegova zaklada u americi pa sam tamo citao da su ga ubili zapravo......istina da sam citao i druge verzije o njegovoj smrti...kad pogledas na sve to mozda se ni ne moze znati tocno jer je ipak cehoslovacka bila komunisticka zemlja pa su mogli izmislit sta su htjeli..mislim da mu je zivotna greska bila sto nije ostao uz naciste.ucenik paschal beverly randolpha nije mogao bitkad je doticni umro 1875 a bardon se rodio 1909...osim ako nije ucio iz njegovih djela..randolph je dosta bio vezan za sexualnu magiju dok bardon i nije bas...ne kazem da znam sve o njima ali ima dosta informacija razlicitih po tim pitanjima na internetu...kome vjerovat???...koliko bi se slozio s tim gwydione da je jedan od najboljih pisaca o evokaciji?ako si naletio negdje o tome...
Posredno učenik, preko lekcija i objavljenih knjiga. Svi fluid kondenzatori su recimo direktno uzeti od Randolphsa. KOnstantinos i Zlatna Zora nemaju ama baš nikakve veze, a Bardon je prilično kontroverzan i ja ga baš ne bih tretirao tretirao kao najbolji izvor za evokaciju. Lisiewski mi je recimo interesantniji.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

hermitizam wrote:willow, nwznam koje bih ti autore naveo, Crowleyjeve knjige imam.... pošalji mi na mail neke knjige, bio bih ti zahvalan.
uzvraćam istom jerom :lol:
sam reci nekog autora. možda nađem nešto i za tebe....

Ovak bumo napravili... Ja ću pronjuškati i napisati popis onoga kaj imam i poslati ti na pp a ti onda javi kaj bi ti moglo biti interesantno . Ne mogu ti obećati da će to biti već sutra ali potruditi ću se da bude što skorije.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

ako nešto trebaš, a znaš autora, i imaš volje čekati, mogu nabavljati original knjige iz amerike, reći ču bratiću da kupi i donese, al nažalost ništa prije ljeta, eventualno proljeće (4-5 mjesec...)

a ak mi daš naslov knjige i neda ti se čekati MOŽDA mi učitelj ima tu knjigu koja ti treba, a ja ti nabavim.
Isti ide za sve tu, ak trebate neš tražite.
Willow, hvala na popisu, tebi sad moram napravit popis svojih knjiga.
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

meni je konstantin više za početnike jer je jednostavno napisana knjiga, solidna za početak, mada je evokacija i envikacija jako teška i opasna, a o invokaciji da neprićam...... pazite se na to.
Konstantin je po meni dobar i fluidan za čitanje, mada je malo škrt na teoriji....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote:da se upoznate s osnovama, posjetite algoritam i potražite knjigu pod naslovom "magija", nesjećam se autora, čitao sam je jako davno...

ali se sjećam ovih :D

Thomas H. Knight - Demoni - može se naći i u knjižnicama
Viktoria Faust - Vještice - može se naći i u knjižnicama
Viktoria Faust - Vampiri - može se naći i u knjižnicama
Viktoria Faust - Vile - može se naći i u knjižnicama



Knjige su čista glupost po meni, i ima malo istine, no naravno, nije konkretno znanje, no zanimljive su početnicima :D
Objašnjavaju ČISTE osnove, i naprednijim korisnicima neće reći ništa što već neznaju...
Knjige za razbibrigu....
Uživajte....
Vaš Herm
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply