Literatura_rasprave i dojmovi

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

willow, sam ti kažem, nije baš najpametnije opustiti se ( zavisi o situaciji, ja se obožavam opustiti ) jer kada spustiš gard, mogu se izdešavati razne situacije na koje nisi spremna... rađe biti spreman....
pozz
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote:willow, sam ti kažem, nije baš najpametnije opustiti se ( zavisi o situaciji, ja se obožavam opustiti ) jer kada spustiš gard, mogu se izdešavati razne situacije na koje nisi spremna... rađe biti spreman....
pozz
Magija za mene nikad nije bila pritisak. Nikad ni neće biti. Ovo gore navedeno bi značilo da se stalno moraš boriti i biti u strahu kako od greški tako i propusta, a to bome ostavljam religiji - krščanstvu. Da sam željela živjeti u stalnom strahu jednostavno bi bila kršćanka...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina ne kužiš, ja govorim o ritualu, u kojem moram biti pozoran, a i inaće volim se opuštati, no nestignem... kada se nešto izvodi pažljiv sam, dvostruko sve provjerim, i pobrinem se da se ne dogodi neka glupost
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Hermi ponekad je potrebno i 3 puta provjerit, a ne da neki imaju šokove jer osjete da se nešto dogodilo. ;)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

emina wrote:
Gwydion wrote:
Stewart Farrar je bio malo kritičan po pitanju te knjige. Tačnije, nije se slagao sa načinom na koji je predstavljen ciklus praznika. Inače knjiga jeste dobra, inspirativna i informativna.
Ti si malo iskusniji momak, pa bi mogao preporučiti neko kvalitetno štivo za "ovčice". :P
Ne znam, šta je u Hrvatskoj skoro izdavano, tako da nisam baš previše od pomoći :(
Generalno, u svim većim knjižnicama po Hrvatskoj mislim da imate Zlatnu granu od Grejzera, to je više puta izdavano, tako da možete recimo to staviti na spisak.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

hermitizam wrote:a kad ćeš dat nekaj kaj nemam? mislim, tarot me nezanjima, al ga imam na kompu, za svaki slučaj.... daj postaj neke knjige baš sa teorijom i navodima za praksu, to bi preuzeo :D pozz

Pa daj napiši točno koje bi knjige htio "pak bumo nekaj zmislili" ;) .
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ako netko ima knjigu "Helloween" (znam da je naslov malo glup), ne znam koji je autor. Ali uglavnom u njoj ima dobrih priziva. Pa ako je netko slučajno ime neka posta.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

izdan vam je Necronomicon na hrvatskom. ako ga tko nema a zeli nabaviti na hrvatskom.
Last edited by tallamasca on Sat Nov 10, 2007 4:34 pm, edited 1 time in total.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

azmoddon mičemo se s teme Grimoriuma Imperiuma.... ovo o Konstantinu nisam znao, tak da ti hvala na informaciji
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

willow preuzeo sam ovu literaturu kaj si ti tu stavila, hvala....

neznam, uvijek em fascinirala demonologija i poredak ArchAnđela i ArchDemona, mada to neprakticiram, volim čitati o tome... neznam zašto, pa ak imaš kaj.......

a ak ne, daj neke knjige sa teorijom za adepte.... to mi treba....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Post Reply