Literatura u pdf formatu

User avatar
Witch'sCat
Posts: 15
Joined: Mon Sep 03, 2012 9:23 am
Location: Split
Contact:

Ja bih to radije mailom jer ide puno brže, i lakše je organizirati, a ovdje će to sve biti u kupusu kada se počne stavljati :/
User avatar
MarcelDominus
Posts: 63
Joined: Wed Apr 11, 2012 11:20 am

Witch'sCat wrote:Ja bih to radije mailom jer ide puno brže, i lakše je organizirati, a ovdje će to sve biti u kupusu kada se počne stavljati :/
U redu, bio bih zahvalan [email protected]
Omnipotens accipere preces in pro regionem quod dedit nobis
User avatar
Witch'sCat
Posts: 15
Joined: Mon Sep 03, 2012 9:23 am
Location: Split
Contact:

Poslat ću ja sve što treba, ali ne mogu sve knjige u jednom mailu jer ih imam 1,5GB. Radije reci koje ti trebaju pa ti ih ja pošaljem ako imam ^^
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Pre koju nedelju je izašla Veštičja revija, magazin u pdf formatu na 64 strane. Besplatno se može skinuti odavde:

https://www.sendspace.com/file/6xnfof

Kratak isečak iz revije sledi:

VEŠTICE I RAD SA DUHOVIMA
— Piše Tau Zostrian —

“...Postavljalo se pitanje na čemu praviti Rune, na gotovim daščicama koje se kupuju, ili na grani isečenoj sa drveta? Neki su radili na način koji je dao Skot Kaningam u svojoj knjizi »Magijski Herbalizam« (Magical Herbalism). Ovaj pristup je sasvim u redu, pogotovo zato što ga je on preuzeo iz antropološke literature o severnoameričkim indijancima, a podrazumeva da se zapravo komunicira sa duhom drveta, i dobije dozvola od njega da se od drveta odseče njegov deo, i onda kao znak zahvalnosti, pored drveta ili u manju rupu koja se iskopa tik do njega, ostavi neka žrtvena ponuda. Može zvučati pomalo kao sujeverje, zar ne?
Ono što se dešava na materijalnom planu, uključujući i naše emocije i namere, kao i ostale energetske procese, odražava se i na astralni plan. Običan čovek nije svestan astralnog plana i njegovog uticaja, ali isto tako ljudi nisu bili svesni ni virusa i bakterija, što, istina, nije smetalo da budu uzročnici raznih bolesti i zaraza i tako utiču na ljude i njihove živote. Svaka naša meditacija ili ritual imaju jako odražavanje na astralnom planu gde privlače – poput sijalice koja u noći privlači insekte – razne duhove.
Ti drugi planovi, uključujući i astralni, mesto su gde se preplićemo sa pomenutim nematerijalnim bićima kojih postoji jako puno, i samo deo njih je poznat, a neka od tih bića su klasifikovana. Grimoari recimo, daju spisak nematerijalnih bića sa kojima je neko nekada radio, popisao ih i to prezentovao u vidu njihovih imena, grafičkog znaka zvanog sigil, koji se koristi da se sa njima kontaktira, i opisom načina na koji se to izvodi. Dobra literatura na tu temu, u ovom slučaju je nordijska mitologija, i knjiga »Elfi, Deve, i Trolovi« koju je napisao Kvedulf Gundarson (Elves, Wights, and Trolls by Kvedulf Gundarsson). U pitanju je možda jedna od najboljih knjiga, odnosno, bar je takvom smatraju, o severnom folkloru i nordijskim mitološkim bićima.
Dajmo jedan primer praktičnog rada. Kada sam prijatelja iz Norveške pitao kako on počinje svoj rad, kada radi sa Runama ili neki drugi rad u okviru nordijskog panteona, on je rekao da prvo pusti adekvatnu muziku kako bi napravio atmosferu koja će ga usmeriti u pravcu tog rada, a potom se obrati landvaetirima, liosalfarima i svartalfarima, obavesti ih šta će raditi i u neku ruku dobije njihovu podršku za rad. Landvaetiri su duhovi zemlje koji je štite. I onda im ovi, u najmanju ruku, ne smetaju, ali veoma često se očekuje i da pomognu i tako poboljšaju rezultat rada. Na primer, kada je na Islandu građena avionska baza, poslovođa je sanjao ženu koja ga je zamolila da se odloži na kratko vreme pomeranje jednog velikog kamena kako bi ona i njena porodica mogli da se „odsele“ odatle. Nakon što je prošlo neko vreme on ju je ponovo sanjao i ona mu je rekla da su se odselili i da sad mogu da pomere taj kamen. Na Islandu na nekim farmama postoji kamenje za koje se veruje da je dom ovih duhova i ono se ne pomera, a deci se ne dozvoljava da se tu igraju. Liosalfari su svetli elfovi koji žive na nebu, a svartalfari su tamni elfovi, odnosno neka vrsta patuljaka. Znači, da bi uspešno radili u nekoj paradigmi, ovaj put nordijskoj, ljudi se izbalansiraju sa “frekvencijom” bića koja su zaštitnici tradicije, ukazujući im tako svoje poštovanje.”
Post Reply