Literatura u pdf formatu

Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

http://www.ivantic.net/astrologija.htm

dakle, svi koji se žele upustiti u astrologiju, ovo su dobre početnice :
MARION MARČ I DŽOAN MEKEVERS
1. OSNOVNA NAČELA
2. MATEMATIČKE METODE I TEHNIKE TUMAČENJA
3. ANALIZIRANJE HOROSKOPA
4. PRORICANJE BUDUĆNOSTI
a skinite si još i ovo:
SCRPAN METOD PREDSKAZIVANJA - ROBERT DE LUS
KOMBINACIJA ZVEZDANIH UTICAJA - RAJNHOLD EBERTIN
PLANETE U KUĆAMA - ROBERT PELITJE
SINASTRIJA - RONALD DEJVISON
ASTROLOŠKI TUMAČ - G. L. DAMMAR
ASTROLOGIJA SEKSUALNOSTI I BRAKA
KARMIČKA ASTROLOGIJA

ima linkova i za područja izvan astrologije, ali se malo pomučite sami.... još si morate nabaviti efemeride i tabelu kuća... i eto nama novopečenih astrologa... hehehe
uglavnom prve 4 knjige su najbolji uvod u astrologiju, temeljit, a kad savladate to... onda čete već i sami stvoriti zavidnu biblioteku knjiga... samo bježite od Maje Lončarić, Hodanića... i ostalih astroloških promašaja... hihihihi
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

moj popis literature je jako dugačak iz različitih područja... pa ako netko traži nešto, možda mu mogu pomoći... ne znam ni sam što sve imam jer većinu toga što imam nisam pročitao... jedini uvjet je da ste punoljetni.... (ma što god to značilo)
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

Nije u pdf-u, i prvenstveno je za Jazzaaaaaaaaa....
ali, ima tu toga puno, barem od moje zivotne filozofije. Bela Hamvash, citat:


Novost u mojem načinu života je slijedeća: sva pitanja ostaviti neriješena.
Dakle, ne zatvoriti mišljenje, nego upravo otvoriti sva vrata. Ne svezati u čvor, nego rasplesti sve čvorove.
Pitanja ne riješiti, nego ih naći što više i što opasnija i, po mogućnosti, najoštrije ih postaviti.
Ne zatvoriti se prema rješenjima duha, nego otvaranjem svih prozora i vrata pustiti duhu slobodan ulaz i osigurati propuh.

Nikakav čvrsti odgovor i tvrdnja. Nikakava čvrsta pogodba i ustanovljenost. Nikakvo načelo. Nikakvo uvjerenje.
Neka dođe zrak i neka peče sunce.
Jedini način da sazrim.

Rješenja, ako su dobra, uvijek me ushićuju. Ali neka nitko od mene ne traži da riješim nešto. Ništa mi nije tako daleko kao da stvorim sustav. I ništa me više ne zabavlja nego tzv. pogled na svijet.
Potrebno mi je da svakog trenutka slobodno raspolažem sobom i da zadržavam sebi pravo da radim što hoću.
Paradoks. Paradoks je pokušaj da se bude istinitiji od istinitog. Paradoks je apsurd. Ali ja se sjajno osjećam u tom paradoksu. Jer meni je apsurd stalna otvorenost za mogućnost čuda.

Čudo je zgusnuta zbilja. Čak nije ni ozbiljenje. Više od toga - ispunjenje.
Time što sva vrata i sve prozore ostavljam otvorenima dan i noć, sebe činimdostupnim generirajućoj moći duha.
Pustite unutra sunce. Alles stehet im Wunder.

Duša je dijete Deset tisućukožne Vatre, deset se tisuća koža mora oljuštiti da bi bilo ono samo, da posve sazri, da se ozbilji i da mu tijelo bude Henoka – živa vatra i svjetlost.
Jer tijelo je zgusnuti duh.


To što danas, u doba Antikrista, najteže podnosim, jest savršeni zaborav i nijekanje sakralnosti tijela. Kako ljudi danas jedan drugoga danas guraju i udaraju i tiskaju te kako ljude batinaju i muče. Najveći Antikristov grijeh je neoprostivo svetogrđe. Nestalo je i čudo – čin sakralnog dodira ženskog tijela. Ne znaju da je tijelo zgusnuti duh.
Ili pak i te kako znaju?
I upravo zbog toga?

I ne slute što znači nekoga dodirnuti.
Mislim da je primordijalni akt tjelesnog dodira dodirnuti žensko tijelo.
Čudo je biti dvoje.

Kada dodirnem ženu, dodirujem vlastitu dubinu. Dio unutar mojeg rebra, onaj dio iz kojega je stvorena žena.

To je čudo biti dvoje. To je čarolija. To je zanos.

O, užas beztjelesnosti! Ako netko kaže čisti duh, huli.
Kakav se mirakul ozbiljio u voću. Što znači pomilovati žensku ruku ili obuhvatiti struk ili joj poljubiti čelo? Baader kaže, kad zagrlim ženu i privinem uza se, stavljam je na prvotno mjesto, među svoja rebra, odakle su je izvadili.
Antikrist je užas impersonalnosti.


Neoslovljiva, u sebe zatvorena i sleđena duša, koju uzalud zoveš i uzalud dodiruješ i uzalud je grliš, ne odgovara.

Izgubila je riječ. Nema jezika. Ne umije zboriti.

Dakle, postala je nepostojeća.

I tijelo je izgubilo svoju hijerarhičnost i već ga mogu kinjiti i mučiti i udarati i guliti i pržiti kao što to i čine.
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

Ovim sam otvorila neku temu koju ne znam gdje spada- pa, admin? ti urgiraj
Znamda ovdje, kao svugdje ima ljudi koji znaju sto je ispravno i "jedini put", ali, ljdi moji....
ja sam otvorena i za te rasprave, a kazem Vam i tvrdim... da nema krivog i pravog puta, BITNA JE NAMJERA...
i to se osjeti u tijelu, samo u tijeluuuuuuu
User avatar
Nihil
Posts: 2
Joined: Tue Sep 23, 2008 11:49 pm
Location: Rijeka

Link sa par zanimljivih pdf-ova uzivajte:

http://www.philhine.org.uk/writings/index_e-books.html
User avatar
mesecev_prsten
Posts: 36
Joined: Thu May 15, 2008 5:19 pm
Location: Between the shadows

ima li netko Franc Bardon - Inicija u hermetiku na srp/hrv?
All of my dreams always find me far beyond these fake fluorescent skies
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

samo engleski
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Ako netko ima Wisdom of Mystic Masters od Josepha Weeda, molio bi ga da uploada! Prevrnuo sam internet i nisam nasao :(
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

mesecev_prsten wrote:ima li netko Franc Bardon - Inicija u hermetiku na srp/hrv?
Mislim da bih ja to mogao da imam. Znam sigurno da njegovu Praksu magijske evokacije imam, no pogledaću za ovo.
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

ima li ko Vještičje umijeće na hrv u pdf formatu pročito sam onaj iz knjižnice ali želim ga imati na kompu pa molim link za download
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
Post Reply