Metode pročišćenja

User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Neznam gde da smestim temu, ali mislim da je na pravom mestu, sa obzirom na to da se i kod uroka nakuplja negativna energija...
Pa, čini pročišćenja. Šta koristite, kolko često i napišite ako pouzdano znate neke dobre... :P
Ja ću prva. Ja na svaka 3 meseca radim sa solima. Mislim da su one nekako najdelotvornije, iako su i kristali odlični ;)
Evo uputstvo:
Morsku so stavite u neku posudicu (nzm kolko vam treba, u svaki ćošak kuće ide po jedna šaka) i osveštate je (ja sam napisala samo englesku verziju čini, ali ako nekom treba, pošaljite mi pm, pa ću vam prevesti):
Water, fire,
flame and salt,
beautiful light,
standing tall,
white salt,
essence of sea,
be blessed,
so mote it be.

btw, dok ovo izgovarate držite u jednoj ruci so, a u drugoj upaljenu sveću. Onda nosite sveću i so kroz kuću i dok posipate u ćošak, govorite:
Energy of dark,
afraid of the light,
flee out of my sight.
Salt is thirsty
of water from sea,
but instead,
all of bad
it'll eat.

Ugasite sveću, ostavite so da prenoći, sutradan ujutru otvorite sve prozore i vrata i pometite svu so iz kuće.

Eto, to je moja metoda. Koji sam ja štreber od veštica... :geek: Hihihi...

Nego, da čujem, šta vi radite? :)
I'm just different, but people call me crazy...
User avatar
Moribund Wanderer
Posts: 21
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:44 am
Location: In immortal history

S obzirom da imam povjerenje u Rune i Nordijsku Mitologiju radi svoje zaštite nosim Mjollnir (Thorov malj), a na desnom ramenu imam istetoviranu Runu Thurisas koja simbolizira Thora, zaštitnika ljudi i Midgarda (svijeta ljudi). Na lijevom imam istetoviran Tiwaz, Runu koja simbolizira boga Tyra, boga pobjede, pravednosti i hrabrosti. Uspravni Tiwaz u čitanju Runa često znači pobjedu nad nečim dok je uspravni Thurisas jedna od Runa protekcije (ali i promjene). Ta kombinacija mi se činila dovoljnom pa stoga i stoje na mojim ramenima poput Hugina i Munima (Odinovi gavrani- Misao i Sjećanje).
User avatar
Moribund Wanderer
Posts: 21
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:44 am
Location: In immortal history

Ops, tek sam sad vidio da je tema "metode pročićenja", a ja sam piso o zaštiti. Ako smeta post, izbrisat ću ga.
User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Moribund Wanderer wrote:Ops, tek sam sad vidio da je tema "metode pročićenja", a ja sam piso o zaštiti. Ako smeta post, izbrisat ću ga.
Nemoj! Ne smeta. To spada u slične teme, pa ostavi, Svidja mi se kako sve asociraš sa runama. :P
I'm just different, but people call me crazy...
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

zanima me ja cu sad dobit bebu za tri tjedna. pa dal ce utjecat nesto na njega ako procistim kucu, ak ima neka zastita i procisćenje... neznam bas nisam se bavila s timeee... al mi je sad vazno pa ak neko zna nek napisee pls
User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

babuhab wrote:zanima me ja cu sad dobit bebu za tri tjedna. pa dal ce utjecat nesto na njega ako procistim kucu, ak ima neka zastita i procisćenje... neznam bas nisam se bavila s timeee... al mi je sad vazno pa ak neko zna nek napisee pls
ne bi trebalo. Prociscenje sluzi da izbacis negativnu energiju iz nekog prostora. Kolko ja znam, na ljude utice samo promenom raspolozenja na pozitivno. :D
I'm just different, but people call me crazy...
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

ajdeee suuuper thx :)
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

skuhaj vodu sa basilikum (Ocimum basilicum),prebrisi sve sto mozes sa tom vodom(kuhanje 10 min.) ili mozes jos sa jabucnim sircetom sve prebrisati , nakon toga upaliti mirisni stapic, ugljen sa odgovarajucem mirisom ili mirisnu lampu.

ja uzimam jabucno sirce i mirisni stapic od sandelholz(santalum). nazalost nisam nasla kako se na Hrvatskom zove pa evo na latinskom.
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

:) :) :) :) :) :)
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Zavisi sta se cisti, bice, predmet ili prostor ili cak drugo.

Evo npr. kako ocistiti sobu ukoliko sumnjamo da postoji negativno spiritualno djelovanje:

1. Novom metlom obrisati sobu od unutra ka napolju
2. Kineskom kupkom* ili slicnim proizvodom oprati podove
3. Poprskati sobu Svetom Vodicom, povoljno je koristiti grancicu ruzmarina kao aspergen t , moze i Bosiljak ili Zalfija
4. Okaditi Tamjanom govoreci rijeci moci za prociscenje ( Recimo Psalm 62.-i koji se preporucuje i pri Blagoslovljenu nekog prostora )
5. Upaliti svijecu premazanu uljem za Mir** , Prociscenje ili Blagoslov

* Kinseska kupka ( Chinese wash ) je Hoodoo proizvod koji se pravi od tecnog sapuna ili deterdzenta , odre]enih etarskih ulja i slame od nove metle. Koristi se za kupanje, pranje podova ili kao osvjezhivac prostora. Uklanja negativne cini, rastjeuje zle duhove, i prociscava. Mirise fantasticno. Moze se umjesto koristiti i Amonijacni rastvoru vodi 5%NH3 : 95%H2O sa dodatkom etarskog ulja Limuna i Bora. Infuz od Bosiljka i Morske Soli, sa malo Limunovog soka i Borovim iglicama je jos jedan primjer prociscavajuce kupke za podove. Recept za Kinesku kupku sam postovao ovde ( ako znate engleski ) http://shadowsmagickplace.blogspot.com/ ... -year.html
* Tipicna formula za Ulje Miran dom, ukjucuje Ruzmarin , Bosiljak, Barsku Mentu, Sandalovinu i drugo u baznom ulju, najbolje Maslinovom

Nadam se da ti ovo necemu moze posluziti
Puno Blagoslova ! :)
Post Reply