biljke koje privlace pozitivnu energiju, srecu, novac...

User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Zanima me koje sve biljke privlace pozitivnu energiju, mir, spokojstvo, srecu, novac i ostale dobre stvari.Ako ko zna neka mi odgori na post bila bi mu jako zahvalna.
User avatar
nickmiau
Posts: 26
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:39 pm

Kadulja, kopriva... Također, govori se da je sreća ako ti na krovu kuće naraste čuvarkuća. Za novac možeš izraditi bocu za privlačenje novca.

Napravi kupku s eteričnim uljima, ružom, mirisnim svijećama, nekoliko šaka soli...
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ok, puno ti hvala.
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Uh, o tome se da napisati dobra knjiga, Ali evo par primjera

Selen ( Levisticum officinale ) je u kako u Evropi, tako i Ujedinjenim Americim drzavama jedna od najpopularnijih biljaka za magijsko privlacenje, ljubavi i partnera uglavnom.

Cimet, se koristi na slican nacin , i to za privlacenje novca, ljubavi, zastite ( korepondentan je vatri ) pa cak i musterija, ako imate recimo svoju radnju, ili agenciju ili kakvu drugu usluznu ustanovu/drustvo.

Tu je recimo Patchouli, koji poput Bosiljka ima apotropijsku ulogu,
privlaci i novac i ljubav. Bosiljak je recimo biljka koja se u SAD ( izmedju ostalog ) koristi za mir u kuci, pa bi se moglo reci da "privlaci" mir.

Biljke koje privlace uspjeh su cesto Solarno/Vatreno korepondentne, premda naravno nije pravilo, te ukljucuju Bergamot ( najvise u formi etarskog ulja , jer ulje potice od vrste Citrus-a , Citrus Brgamia ), Sandalowina prah ili ulje, Lovor list i sl.

I tema bi, ja mislim , trebala biti pod "herbalistika i kristali" mozda
U svakom slucaju, nadam se da vam info pomaze
Blagoslovi
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Hvala na informacijama. Za cimet sam znala, ali za ostale biljke nisam.Ja evo imam lovoriku iza kuce, pa me zanima sto bi s njom mogla da radim.Poznayo mi je to da se ona koristila u hramu delfi za halucinacije da bi ljudi mogli da imaju vizije.Zanima me samo da li ona ima neku pozitivnu energiju ili da li se moze koristiti u svrhe koje su vezane za magiju?
Prometej
Posts: 39
Joined: Mon Feb 07, 2011 9:57 am

little wich wrote:Hvala na informacijama. Za cimet sam znala, ali za ostale biljke nisam.Ja evo imam lovoriku iza kuce, pa me zanima sto bi s njom mogla da radim.Poznayo mi je to da se ona koristila u hramu delfi za halucinacije da bi ljudi mogli da imaju vizije.Zanima me samo da li ona ima neku pozitivnu energiju ili da li se moze koristiti u svrhe koje su vezane za magiju?
Mislim da imaš na stranici vezano za značenje i upotrebu bilja napisan post, ako ne onda imaš na internetu negdje za svaku biljku šta ona privlači i čemu služi :ugeek: .. Ja nosim mahovinu i cimet u novčaniku... za novac i sreču.. ;)
Prometej
Posts: 39
Joined: Mon Feb 07, 2011 9:57 am

Shadow wrote:
Selen ( Levisticum officinale ) je u kako u Evropi, tako i Ujedinjenim Americim drzavama jedna od najpopularnijih biljaka za magijsko privlacenje, ljubavi i partnera uglavnom.

Biljke koje privlace uspjeh su cesto Solarno/Vatreno korepondentne, premda naravno nije pravilo, te ukljucuju Bergamot ( najvise u formi etarskog ulja , jer ulje potice od vrste Citrus-a , Citrus Brgamia ), Sandalowina prah ili ulje, Lovor list i sl.

I tema bi, ja mislim , trebala biti pod "herbalistika i kristali" mozda
U svakom slucaju, nadam se da vam info pomaze
Blagoslovi
Da li je selen ljupčac :?: ....
eh da i ja mislim da ovo spada pod h&k :idea:
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

LOVOR U MAGIJI

ČAROLIJA ŽELJA


UČINAK:

Ispunjava tvoje želje.

SASTOJCI:

- tri lovorova lista
- komadić papira

POSTUPAK:

Kad je mladi mjesec zapiši svoju želju na komadić papira. Sad zamisli kako se tvoja želja ostvaruje. Savi taj papir na trećinu i stavi tri lovorova lista unutra. Ponovno, zamisli kako se tvoja želja ispunjuje. Savi opet papir na trećinu i stavi ga na mračno mjesto. Nastavi zamišljati kako ti se ispunjuju želje dok to radiš. Jednom kada ti se želja ispuni zapali papir kao zahvalu. Ne reci nikome svoju želju, jer ako to učiniš to će se negativno odraziti na čaroliju.


http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=10801

tu ces naci puno o lovoru

u knjigi Magicno bilje od Scott Cunningham pise za lovor :planeta sunce, element vatra, mozes ga upotrijebiti za zastitu, ljecenje, ciscenje, jacanje, ispod jastuka da imas proroncanske snove
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Hvala ti puno,ovaj itual sa lovorovim listom sam bila negdje nasla na gogle,i poslije nisam mogla nac; i i sad nadje to a ja sa, bila totalno zaboravila na to; procitat cu tu tekst koji je na taj link kad nadjem vremena.
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Lovor, ako ste mislili na njega ( Laureus nobilis ) ja znam kao biljku za

* uspjeh ( jedan od glavnih sastojak a "Krune uspjeha" )
* mudrost i Jasnocu, jasan uvid i jacanje natculnih moci, prorocke snove, Mudrost
* uklanjanje nezeljene magije ( pogotovu u kupkama i mirisima )
i zastitu od negativne magije pogotov u kad se baca neka vrsta ofanzivne magij na nekog a , pa da se umanji "karmicki" efekat i sl.

U pravu ste za Delfe, zvakale su ga tamosnje svestenice da izazovu vizije , danas se za te svrhe cesto kuva a da se pri tome pare udisu u serijama od po 13 dubokih udisaja ( po savjetima Cunningham Scott-a i Gerina Dunwich )
Post Reply