Razlike u magiji (crna, bijela, siva)

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Onda nema čupkanja nikakvih dlaka :P
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Padiel wrote:Po mojem mišljenju ne postoji podjela magije, razlika je samo u osobama koje ju koriste i u koju svrhu.

U potpunosti se slažem s ovime.

Magija je jedna sila koja djeluje i konstruktivno i destruktivno, a o nama ovisi kako ćemo ju koristit.
Magija je vrlo pozezana s prirodom koja je isto i konstruktivna i destruktivna jel da bi nešto novo naraslo ono što je prije treba biti uništeno. Npr. da bi drvo obnovilo lišće treba ga se riješiti i slično...
Tako je i s magijom. Da bi se nešto napravilo treba se nečaga riješit.

Ako koristimo ""bijelu" magiju za npr. riješavanje strahova znaći da ih uništavamo i oni nestaju i to je pozitivno. Uništili smo nešto da bi nastalo nešto drugo. I tako u bilo kakvom smislu.

Slično je i s "crnom " magijom.

Možda se nisam baš nešto izrazio, ali teško je to za objesnit... To se treba osjetiti... :mrgreen:
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

MaGick15 wrote:
Padiel wrote:Po mojem mišljenju ne postoji podjela magije, razlika je samo u osobama koje ju koriste i u koju svrhu.

U potpunosti se slažem s ovime.

Magija je jedna sila koja djeluje i konstruktivno i destruktivno, a o nama ovisi kako ćemo ju koristit.
Magija je vrlo pozezana s prirodom koja je isto i konstruktivna i destruktivna jel da bi nešto novo naraslo ono što je prije treba biti uništeno. Npr. da bi drvo obnovilo lišće treba ga se riješiti i slično...
Tako je i s magijom. Da bi se nešto napravilo treba se nečaga riješit.

Ako koristimo ""bijelu" magiju za npr. riješavanje strahova znaći da ih uništavamo i oni nestaju i to je pozitivno. Uništili smo nešto da bi nastalo nešto drugo. I tako u bilo kakvom smislu.

Slično je i s "crnom " magijom.

Možda se nisam baš nešto izrazio, ali teško je to za objesnit... To se treba osjetiti... :mrgreen:
Od kad je magija sila? lol
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

A po tvom šta je magija?
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

zanimljvo to crowly objasnjava na vrlo jednostavan nacin u -magici- ko bi reko :D trebalo bi to procitat jer je glupo da tu prepricavam, al nekako bi se slozila s njim u pogledu crne i bijele magije...
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

angelspring wrote:zanimljvo to crowly objasnjava na vrlo jednostavan nacin u -magici- ko bi reko :D trebalo bi to procitat jer je glupo da tu prepricavam, al nekako bi se slozila s njim u pogledu crne i bijele magije...
A bas, ko bi rekao :D

Vecina njegovih kriticara nije procitala ni jednu njegovu knjigu ili se svi love na Knjigu Zakona. A bilo bi im pametnije da procitaju njegovu "Knjigu Ludosti ili Mudrosti".
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Baphomet wrote:
angelspring wrote:zanimljvo to crowly objasnjava na vrlo jednostavan nacin u -magici- ko bi reko :D trebalo bi to procitat jer je glupo da tu prepricavam, al nekako bi se slozila s njim u pogledu crne i bijele magije...
A bas, ko bi rekao :D

Vecina njegovih kriticara nije procitala ni jednu njegovu knjigu ili se svi love na Knjigu Zakona. A bilo bi im pametnije da procitaju njegovu "Knjigu Ludosti ili Mudrosti".
e bas ti hvala za ovu informaciju, pokusat cu pronaci tu Knjigu Ludosti :)
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

angelspring wrote:e bas ti hvala za ovu informaciju, pokusat cu pronaci tu Knjigu Ludosti :)
Da si u Puli ja bih ti je iskopirao, besplatno :D
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Baphomet wrote:
angelspring wrote:e bas ti hvala za ovu informaciju, pokusat cu pronaci tu Knjigu Ludosti :)
Da si u Puli ja bih ti je iskopirao, besplatno :D
pa mozes mi poslat Image inace imam mamu i tatu u puli ;)
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

angelspring wrote:pa mozes mi poslat Image inace imam mamu i tatu u puli ;)
A ne, onda bih ti odao adresu, ime, prezime i previše podataka :D
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Post Reply