Razlike u magiji (crna, bijela, siva)

Post Reply
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

BIJELA magija je magija koja se provodi s pristankom i znanjem osobe na koju djeluje. Dakle razlika od Crne magije je to znanje o ritualu.
tu su karakteristične čini poput :
- magija zdravlja
- magija sreće
- magija ljubavi
- magija sjećanja
- magija fizičkih svojstava ( skidanje kila, micanje raka itd. )
- magija prijateljstva i slično....

no, može se desiti i da primaoc magije zna da netko na njega baca čini, a ovaj koji baca čini baca upravo crne uroke. To ne mjenja stvar, Crna magija tada postaje Siva, tojest crvena.... Zavisi o namjeni. Dakle žrtva zna za urok, a urok spada pod Crnu magiju. Takva je magija Siva.
- dream recall pomaže tu, tako se najbolje otkriva ko je krivac, tojest ko je bacio čini na vas

tu spadaju magije tipa
- zatvoreni uroci
- uroci bez potpore
- uroci bez i sa ritualom
- magija snova
- namjerno prebačenje i slično

CRNA magija, dapače je konstruirana da napadne žrtvu. No mnogi nerazumiju da kada bacite urok na nekog, urok ulazi u svjest čovjeka. i čovjek sam sebe, laički rečeno , ubija, jer mu tako govori urok. RECIMO urok da čovjek slomi nogu ( bezveze trabunjam ) djeluje tako da se čovjek počne pitat " jebote, kaj ak padnem?? " i normalno padne i slomi nogu. Nije to šema , ono, doletit će demon iz rupe i udarit čovjeka u nogu.... :lol:

dapaće ima i takvih spellova, koji ukljućuju duhove, spirite i slično... no rjetki su i zahtjevni. da ne govorim opasni.....

Vaš Herm... pozz
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

SVE "boje" magije djeluju pomoću ID-a, podsvjesti.
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Osobno, mislim da su bijela, crna i crvena magija više podvrste. Nadovezujem se na Eminu koja je negdje nabrojala ritualni, psihičku i još nekoliko magija. A onda unutar njih možeš ovisno o svojim stavovima prakticirati nabrojene tri.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

U biti crna, bijela i siva su osnovne razlike. A sve ostale možeš podijelit ovisno o tome kako ih primjenjuješ. Jer ti možeš ljubavnu koristiti protiv tuđe volje a možeš je koristiti kao poticaj, dakle ovisno o tome kako koristiš ljubavnu magiju tako će se opredijelit.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Padiel
Posts: 9
Joined: Tue Nov 13, 2007 1:43 pm

Po mojem mišljenju ne postoji podjela magije, razlika je samo u osobama koje ju koriste i u koju svrhu.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

neslažem se
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote:neslažem se
Ako se ne slažeš trebao bi argumentirati i podkrijepiti...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Postoje rituali i spellovi koji pripadaju crnoj magiji i nemaju nikoju drugu primjenu. A sumnjam da je entko toliki mazohist da želi da netko na njega baci urok.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:
hermitizam wrote:neslažem se
Ako se ne slažeš trebao bi argumentirati i podkrijepiti...
padiel je rekao da to ovisi o osobi koja je koristi... što nije tako, bar po meni....

ja sam inaće dobra osoba, bar se takvom smatram... pomažem, služim za rame za plakanje, prijatelji me vole ( ne svi :twisted: ) al ok.... i opet, mag sam... i sada po mojim karakteristikama, ja bi trebao biti Wicca ( jer sam otvoreniji... u smislu ) ili Opus Dei neki lik ( jer sam pošten bla bla bla )....

u stvari ja sam nitko i ništa, ali se nesmatram "dobrom vještivom", radim neke rituale koji ne dolikuju mom karakteru i tak... tako da , magija ne ovisi o meni, a ni ja neovisim o njoj....

izgubio sam tok misli....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

tallamasca wrote:Postoje rituali i spellovi koji pripadaju crnoj magiji i nemaju nikoju drugu primjenu. A sumnjam da je entko toliki mazohist da želi da netko na njega baci urok.
Evo ja već godinama tražim nekoga da mi pošalje bar nekakvu noćnu moru jer je internet (a ima nečega i na ovom forumuj) pun magova i vještica koje rade najčudesnije stvari, bacaju strašne uroke, vladaju telekinezom i pirokinezom, pričaju sa demonima i anđelima no nitko nije sposoban poslati jedan ružan san.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Post Reply