Razlike u magiji (crna, bijela, siva)

User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

svašta piše na na knjigasjenki.com
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Svašta nešto veliš? Da je tako onda one vjerodostojnije stranice ne bi uzimale otud materijal ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

MaGick15 wrote:Ne nego pravo na vlastito mišljenje.

I ne samo na mišljenje nego i pravo da JA vjerujem u šta JA hoću.
Imas ti puno pravo da umres gup, ja nemam nista protiv toga. Samo mi malo mrsko kad tupavi ljudi usporavaju napredak covecanstva. :|
MaGick15 wrote:Između ostalog na stranici od foruma ti piše da je magija energija. Znaći ne mislim samo ja tako. Ako ne vjeruješ pogledaj.
http://www.knjigasjenki.com/
Piše ti kod one slike knjige.

I to je neki dokaz istinitonisti? I u bibliji pise svasta i razni ljudi veruju u svasta, pa ne znaci da je tachno. :lol:
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Toćno tako i onda ako ja želim umrijet glup onda mi ne trebaš ti govoriti ništa više. To je moja odluka, moj život, maja vjera i moja smrt, a ne tvoja. Stoga malo obazri prema drugima jer nisi samo ti uvijek u pravu niti ćeš uvijek bitio samo ti u pravo.
I ne piše samo biblija svašta nego i sve ostale knjige i bilo šta drugo tako da ti zapravo možda onda po tome NEMAŠ uopće pojma što je zapravo magija.
I ti isto pišeš svašta u postovima pa zašto bi ti onda uopće vjrovali ili uopće ćitali, jel koliko znamo možda ovo što ti pišeš uopće nije točno.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

je li itko od vas zna točan broj knjiga koje govore o magiji, vrstama magije, i tumačenja?
Toliko ima objašnjenja i toliko načina razlikovanja. Netko će vjerovat u ovo, netko u ono. To je stvar individualnosti.

A što gdje piše, to je ne bitno, bilo to na emininom (bez uvrede) blogu, ili na nekoj 10-toj web stranici, nego je bitno u što ti vjeruješ. Jer ako vjeruješ da je jedan način prakticiranja magije pravilan, tako ćeš i radit, ali nećeš isključivati druge načine, jer znaš da postoji još mnogo načina, ali ti si se opredijelio na taj način.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

MaGick15 wrote:Toćno tako i onda ako ja želim umrijet glup onda mi ne trebaš ti govoriti ništa više. To je moja odluka, moj život, maja vjera i moja smrt, a ne tvoja. Stoga malo obazri prema drugima jer nisi samo ti uvijek u pravu niti ćeš uvijek bitio samo ti u pravo.
I ne piše samo biblija svašta nego i sve ostale knjige i bilo šta drugo tako da ti zapravo možda onda po tome NEMAŠ uopće pojma što je zapravo magija.
I ti isto pišeš svašta u postovima pa zašto bi ti onda uopće vjrovali ili uopće ćitali, jel koliko znamo možda ovo što ti pišeš uopće nije točno.
Niko tebe nit napda niti sta, ne kapiram cemu takav stav. Ali evo sada cu da te naucim nesto.
Da li si ti decace nekad cuo za rec konverzacija? Ti si izneo svoje misljenje - ja suprotno. Ti pocinjes da mi pricas o nekoj tvojoj individualnost i individualnom shvatanju - kao da je ono bitno za nasu konverzaciju, za konverzaciju je bitna jedna stvr: argumenti.Npadas tu starije i iskusnije od sebe. Slushaj, idi prelezi pubertet pa dodji da vodsi konverzacije. Mslim pricas stvari, za koje nemas dokaze i jedina osnova tog misljenja jeste sto je to tvoje misljenje. Nisam uvek u pravu ali sam vrlo cesto u pravu.

Evo ti primer konverzacije sa argumentima: http://astro.axisdraw.com/forum/osnove- ... ec-15.html

Citaj EnemyOfTheSun i Cor Serpentis
I ti isto pišeš svašta u postovima pa zašto bi ti onda uopće vjrovali ili uopće ćitali, jel koliko znamo možda ovo što ti pišeš uopće nije točno.
To se uzme pa se proveri. Budale veruju - pametni znaju.
je li itko od vas zna točan broj knjiga koje govore o magiji, vrstama magije, i tumačenja?
Toliko ima objašnjenja i toliko načina razlikovanja. Netko će vjerovat u ovo, netko u ono. To je stvar individualnosti.
Jedno je verovati u nesto - drugo znati nesto. Nadji mi occultistu koji prica o nekoj sili( fizickoj sili a u osvnoj skoli se uci sta je fizicka sila(fizicko polje)) magije?
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Slazem se s tobom. Jedno je znati a drugo je vjerovati.

Ali znanje se temelji na argumentima i dokazima ;)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

tallamasca wrote:Ali znanje se temelji na argumentima i dokazima ;)
Dabome, zato bash i magija nije sila nit ima argumenata, nit dokaza, nit logicku podrsku.

Nije to kao u filmovima hari potera ili ne znam nekim drugim mastarijama. Neko moze biti mag drugi nemoze, neko poseduje silu drugi ne poseduje. Poseduje svako. I ne budi nikakvu magiju kao pritajnu energiju u sebi.
Moze svako ko uzme da uci, studira sebe, i svaki kutak svoje svesti i svog uma( a i tudjeg ho ho ho 8-) )
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Pa ja se slažem da magiju posjeduje svatko . Ali kako onda ti definiraš magiju ako nije ni sila ni energija?

I što se tiće one tvoje definicije:
Budale veruju - pametni znaju.
Hoćeš reći da su svi oni koji u nešto vjeruju budale? To bi bio cijeli svijet uključujući tebe. Jer i ti vjeruješ npr. u ono što proćitaš u knjigama, odnosno u ovo što tu predstavljaš, a tiće se magije.

Što se tiće mojih mišljenja. Ovo što sam prije rekao nije samo moje mišljenje. Tako piše u kjnigama koje sam JA provjerio
To se uzme pa se proveri. Budale veruju - pametni znaju.
Magija se ne ući u školi kao fizika pa mislim da ih ne možeš niti uspoređivati na tom nivou.

I još nešto. bez uvrede ali malo smanji svoj ego jel to vodi samo u propast.
Nisam uvek u pravu ali sam vrlo cesto u pravu.
Dabome, zato bash i magija nije sila nit ima argumenata, nit dokaza, nit logicku podrsku.
Isto vrijedi i za to kolko si ti u pravu.

Nisi ti najpametniji čovijek na svijetu... Samo sam htio da znaš i to... ;)
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

MaGick15 wrote:Pa ja se slažem da magiju posjeduje svatko . Ali kako onda ti definiraš magiju ako nije ni sila ni energija?
Magija je zanat, znanje. Koja sila koje energije o cemu pricas, to je za nauku.
MaGick15 wrote: I što se tiće one tvoje definicije:


Hoćeš reći da su svi oni koji u nešto vjeruju budale? To bi bio cijeli svijet uključujući tebe. Jer i ti vjeruješ npr. u ono što proćitaš u knjigama, odnosno u ovo što tu predstavljaš, a tiće se magije.
ne, hocu recida su budale oni koji slepo veruju a ne proveravaju. Takodje hocu reci da su budale oni koji se oslanjaju samo na verovanje. Ne pokushavaj da okrenes moje reci.
MaGick15 wrote: Što se tiće mojih mišljenja. Ovo što sam prije rekao nije samo moje mišljenje. Tako piše u kjnigama koje sam JA provjerio
Magija se ne ući u školi kao fizika pa mislim da ih ne možeš niti uspoređivati na tom nivou.
I još nešto. bez uvrede ali malo smanji svoj ego jel to vodi samo u propast.
1.Ok, ajde reci koje si to knjige proverio? Da cujem. I kako si proverio?
2. Uci se apsolutno isto, na osnovu prakse i znana koje ti prenose drugi. Sve se isto uci. To sto se ne uci u skoli i ne daje bitnu razliku u nacinu ucenja. Isto se uci kao recimo bilo koji drugi sport.

Moj ego da smanjim? Ti mi kazes, ti koji u svakom postu imas po 15 puta " ja mislim, ja verujem, moje misljenje"

Ti ni ne znash sta je ego. Velicina ega je jako bitna za opstanak coveka. To ti ja ne pricam to je experimentalno potvrdjeno psihologijom. Zrelost ega je vec druga stvar. Hvala na "savetu".
Image
Create-Destroy-Enjoy
Post Reply