Ekseri/Cavli

Post Reply
radoznala
Posts: 2
Joined: Mon Mar 21, 2011 11:23 pm

Imam samo jedno kratko pitanje: Moja mama i ja smo pri ciscecnju kupatila pronasle dvije pune sake razlicitih eksera. Da li je moguce da je neka vrsta magije napravljena preko eskera? Jer nije nam nikako bilo jasno zasto su ti ekseri u kupatilu sa cetkom za kosu i nakitom. Inace prica je jako duga i nevjerovatna. Ali samo nas je zanimalo da li je moguce da se ekseri koriste u takve svrhe i koje znacenje imaju?
Prometej
Posts: 39
Joined: Mon Feb 07, 2011 9:57 am

Da se osvetiš nekom ko ti je napravio zlo

U noći punog Mjeseca, na mjesečini, zapalite sedam svijeći poredani u krug.U centar tog kruga postavite sedam čavli i onda ponovite sedam puta ovo zaklinjanje:

Duša gori, peć plamti,

čavli u plamen, kobila u pjenu.

Čavli opečeni u bezdan propadnite,

po kamenju, stijenama, po blatu i vodi idite,

u krug se vrtite da nikad nemate spokoja i sna

ni po noći ni po danu!

Na tebe n.n. tuga i jad, mrak i tama, vječna muka!

Tfu! Tfu! Tfu! Neka tako bude!

Kada svijeće dogore ostatke zamotajte u crnu krpu i odnesite ih prosuti pred vrata osobi koja vam je naudila.Krpu odnesite na groblje i u ponoć je zakopajte unutar njega.Groblje mora biti ograđeno.

To sam našla na fejsu "Škola magije", sad kolko je to pouzdano a ne neka tričarija, nezz.. Čavli se još koriste u Vještičjoj boci za zaštitu ali oni bi trebali bit u toj boci i zakopani ispred ili u blizini objekta kojeg štite...

A postoji i mogučnost da je jedan neuredan član tvoje obitelji tamo ostavio čavle i ne želi priznat :P
Prometej
Posts: 39
Joined: Mon Feb 07, 2011 9:57 am

Eh da... Da li su nakit i kosa od nekog ukućana ili??
radoznala
Posts: 2
Joined: Mon Mar 21, 2011 11:23 pm

Heh eheh Prometej super si! To sam i ja prvo pomislila da je neko "neuredan" to ostavio, ali pitala sam tatu, covjek nema pojma odkud cavli/ekseri u kupatilu. I to bas u ukrasnoj kutijici sa nakitom, i fioka (ili kako se vec kaze) gdje stoje cetke za feniranje... hmmm

Nakit i kosa je od moje mame. Kada sam otisla kod mojih poslije posla na veceru, mama mi je rekla da se ne osjeca dobro u kuci. Da lose spava i ima vrtoglavice. Pocela je da mi prica kako misli da je mozda neko nesto napravio itd. Ja licno neznam da li vjerujem u takve stvari, ali opet nikad se nezna. Zamolila me je da joj pomognem da pregledamo kucu za "neobicne objekte" i kada smo dosle do kupatila tako smo i pronasle sve te silne cavle. Mislim da ih je bilo preko 30. Posto je to nekada bilo moje kupatilo dok sam ja zivjela kod kuce, sada je kupatilo samo za goste. Mama se tu ponekad sminka i fenira kosu. Ali vecinom gosti koriste to kupatilo.

Razlog sto smo se cudile je, sto moja mama zena redovno cisti kupatila, svaki drugi-treci dan, ali nikada to nije prije vidjela dok nismo pocele pretresati sve redom...
zato smo zbunjene...
Prometej
Posts: 39
Joined: Mon Feb 07, 2011 9:57 am

Hah, probajte se prisjetit tko je od ljudi koji bi vam mogli željet zlo ili su zavidni bio tamo. Na stranici "Knjiga sjenki" možeš nać čarolije zaštite pa neka proba sa tim. Neka izabere onu koja joj je najjednostavnija. Mislim da ima kupka za poništenje uroka, ona je super za nekog ko se ne bavi magijom ( ak nema pošaljem ti ja). cijeli prostor pročistite incensom za zaštitu i možete napravit vještičju bocu protiv uroka za slučaj da vas neko nema na piku.( sve to možete nać na stranici)

Isto tako moraš uzet u obzir da su ti čavli zaista slučajno završili tamo što je vrlo vjerojatno. Sumnjam da ekipa koja zna imalo o magiji hoda po svijetu i baca uroke na ljude :D
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ja mislim da je na mene i moju porodicu bacen neki urok da li bi ja mogla da uradim taj ritual koji se zove kupka za ponistavenje uroka s obzirom na to da nikad nisam radlai rituale? jer sam citala da osobe koje nisu dosta upucene u to da to ne rade d ane bi doslo do neceg goreg pa me zanima da li to mogu raditi ljudi koji nemaju prakticnog iskustva u tome.
Prometej
Posts: 39
Joined: Mon Feb 07, 2011 9:57 am

Pa u principu ne.. moraš poštivat određena pravila, znači obratit pozornost na mjesečeve faze i korespondirajuće bilje. U ovom ritualu ne otvaraš magični krug i ne prizivaš božanstva i svrha mu je čišćenje tako da nema opasnosti. Ja ga radim svako tolko jer čisti i od loše energije i ne stavljam baš isto bilje kao što piše na stranici.
Pretpostavljam da imaš određenih problema zbog kojih misliš da je na tebe bačen urok. Ako zaista želiš riješit te probleme preispitaj se, možda je uzrok nešto drugo. Često ljudi sami sebe znaju uvjeriti da je neka treća sila uzrok vlastitih problema jer je tako lakše.
pozz 8-)
Post Reply