Uroci i zaštita

User avatar
Tormentor
Posts: 25
Joined: Wed Oct 17, 2007 8:17 pm

Osnovica same magije i njenog djelovanja zasniva se na slanju (odašiljanju) određene sile energije čiji se polaritet može mjenjati – primati ili uzvraćati.Prilikom skidanja zlih učina vračara ih šalje nazad, pošto se proizvedeno zlo ne može uništiti.Međutim, uspije li žrtva svojih sihira dobiti na prevaru nešto ili neku sitnicu od čovjeka ili žene na koju se namjerila opet joj vraća skinute čarke nazad.

Nešto slično se događa kod poništavanja uroka.Majka urečenog djeteta po učenju bosanskih nana zatraži soli od urokljivca, razmuti je u vodi i njome dijetetu opere čelo.Ako se, pak, ne može jasno utvrditi ko je odaslo zlo na nekog vračara basmama zlo prenosi na novac ili neki drugi vrijednonosni predmet ostavljajući ga na raskršću, kako bi ga slučajni prolaznik pokupio i odnio sa sobom.Pohlepa tu odigra najveću ulogu rađajući od jednog zla dvostruko veće.

Sve u svemu zlo se ne ponistava i vratiti ce vam se kad - tad, u bilo kojem obliku pa makar i na vase bliznje , zato oprez!
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja sam sebi kao zastitu od uroka stavila stit u obliku reflektora na nacin da ako tko sta baca na mene da mu se odmah vrati, s tim da meni naravno nije nista. :D

Ali u svakom slucaju bez obzira na to smatrate li imate li neprijatelje ili ne, potrebno je zastitit se. Jer nikad ne znas kad ces nekome stat na zulj.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

tallamasca wrote:Ja sam sebi kao zastitu od uroka stavila stit u obliku reflektora na nacin da ako tko sta baca na mene da mu se odmah vrati, s tim da meni naravno nije nista. :D
Zar ta reflekcija nije djelo crne magije kad se zlo trostrukom jačinom vrača toj osobi?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Ja baš ne razumijem kome se vrača trostruko i sta ti se vraća
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Sam si je kriv onaj koji ju hoće ureknut.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Možeš malo pojasiti, molim te?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Adonis wrote:Možeš malp pojasnot please

Naravno da mogu :D

Ugalvnom, riječ je o štitu koji može svatko od vas napraviti. Energiju šaljete oko svog tijela. I koliko ste jaki toliko ćete dobar štit moć napraviti.
Moj je trenutno reflerktor. To znači da ako na mene netko baca ukor ili spell, njemu će se urok vratit. Odnosno, meni neće bit ništa, a urok koji mi je bacio past će na njega umjesto na mene. S tim da će mu se vjerovatno primjenit i ono pravilo o trostrukom vraćanju.
Još pitanja?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Dragi moji reči ću vam jednu stvar i dobro je zapamtite:

Vračanje uroka drugome sa namjerom da ga pogodi zlo također je urok, crna magija. Nismo mi ti koji će odlučivati i presuditi kome se zlo mora vratiti. „Ne povrijedi nikoga, čini što želiš.”, pa onda krenite dalje. Zaštitu ne možete graditi šaljući urok natrag. Zaštita je tu da vas zaštiti od posljedica, a karma će se pobrinuti za kaznu pošiljatelja. Tko smo mi da određujemo koga će se kazniti i kako?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Slažem se sa tobom. Ovaj put u 100% potpunosti
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja nisam nikome rekla da to koristi. Ja to koristim i dobro mi sluzi. Samo to što je netko na mene bacio urok, nisam ja kriva. A moja zaštita služi samo za to da mene zaštiti. A to da ja ne moram poduzimati posebne mjere jer me netko pokušava uništit, onda je za to reflektor koji vraća urok.

Naravno ovakav štit se može napraviti da se samo odbije od vas ali da ne ide ni na koga. Ovisi tko šta želi.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply