Tragovi zemlje po stanu

Post Reply
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Evo, opet ja s istom pricom... Jucer sam izasao van na 10-ak min, do kioska, i kad sam se vratio po hodniku sam nasao tragove zemlje... kao da je netko hodao.. razmaci pravilni, kao koraci... od ulaznih vrata do vrata moje sobe...

Nema mogucnosti da je meni s cipela, da je macka, ni ista tako.. sve sam analizirao..

Pa.. sto moze bit uzrok takvih tragova?

emina mi je prosli put predlozila Tarot.. no i ovaj put kao i prosli nis ne shvacam.. to su jedina dva puta kad mi karte izgledaju tako besmisleno, kad ne mogu nac nikavu poveznicu.. kad jednostavno kao da osjecam da nije uspjelo.. da nesto ometa...

Ovaj put sam i presutio svojima doma sto sam nasao...
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

I've been doing some research. Uglavnom, ono što mi se jedino čini logično je to, što se obredi sa zemljom spominju većinom u vuduu. Dakle vudu.

Prema nekim izvorima (Mysterious Marie Laveau Voodoo Queen and Folk Tales Along the Mississippi, Raymond Martinez) zemlja iz otiska neprijateljeva otiska pomiješana sa spaljenom slikom, razbaca se po neprijateljevoj kući, kako bi se uneredilo, te tako dovelo u kuću negativnu energiju.

Neki drugi navode (Utterly Wicked; Dorothy Morrison;
Curses, Hexes & Other Unsavory Notions) da se zemlja sa groblja, prašina i zemlja iz otiska žrtve koristi kao moćan magijski alat, također u vuduu za protjerivanje neprijatelja.

Treći izvori navode (Mystic Voodoo) da zemlja se koristi više u hoodoo-u, koji se bitno razlikuje od vudua po tome što vudu vuče korijene iz Afrike, a hodoom se bave pripadnici Rimokatoličke Crkve (i prenosi se s koljena na koljeno).

Kakve veze ovo ima s tobom, i ima li uopće neznam. Ali drugo nema ništa za pronaći.
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ovo hoodoo ce bit, nisam bas omiljen u crkvenim krugovima... :twisted:

No, ozbiljno.. bas cu malo proucit voodoo.. mozda nadjem kakav trafg.. ja sam se raspitao kod svih koje znam da bi mogli znat nesto i oni su se dalje, ali nitko nema pojma..

Trazio sam i sto ostavlja tragove, odnosno od cega ili koga mogu ostajat fizicki tragovi takvi.. ali nigdje nema spomena zemlje/prasine..
Post Reply