Talismani

Post Reply
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

nisam siguran da li bi ovaj post trebao biti bas u ovom podforumu ali dobro...
zanima me jedna stvar...u jednom sam ducanu vidio dosta talismana i razmisljo o kupovini....e sad me zanima da li je moguce da ti talismani funkcioniraju???
mislim znam da bi se trebali izvoditi rituali i takve stvari tjekom stvaranja talismana...pa me zanim jel ovi kupovni "rade" ?
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:nisam siguran da li bi ovaj post trebao biti bas u ovom podforumu ali dobro...
zanima me jedna stvar...u jednom sam ducanu vidio dosta talismana i razmisljo o kupovini....e sad me zanima da li je moguce da ti talismani funkcioniraju???
mislim znam da bi se trebali izvoditi rituali i takve stvari tjekom stvaranja talismana...pa me zanim jel ovi kupovni "rade" ?
-nisu talismani tenisice ili jakna da služe svrsi kad se kupe.
-Svi autoriteti navode kako je najbolje izrađivati talismane sami koliko god je to u mogučnosti. Nadalje, pitanje je koliko su ti talismani u dučanu kvalitetni. Kvaliteta ne ovisi o lijepoti izrade (ali može ako stvara primjenu svijesti).
Talismani, najjednostavniji se mogu izraditi iz običnog papira ili kartona iako naravno što je kvalitetniji materijal i podržava određeni 'magijski' magnetizam je kvalitetniji.
Osim toga.....talisman se mora napuniti da bi djelovao tako da svaki predmet može biti talisman u teoriji.

Ne preferiram kupovanje nego izradu, o čemu god da se radi. U krajnjem slučaju ako se ne može izraditi (po određenim pravilima) onda kupiti. Kupovina bi se trebala ograničiti na što manje, a samostalan rad na što više.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok a kako se talisman to puni?
ak nije problem pa da napises?
thx
User avatar
None
Posts: 35
Joined: Mon Jun 30, 2008 5:26 pm

ando wrote:ok a kako se talisman to puni?
ak nije problem pa da napises?
thx
U kabali je poznato nekih 10 – tak nacina punjenja talismana i amajlija. Ja cu ovdje iznjeti nekoliko zanimljivijih...

1. Punjenje pukom snagom volje u vezi sa imaginacijom
2. Punjenje pomocu vremenske akumulacije zivotne sile i impregnacije zelje.
3. Punjenje pomocu licnih ili tradicionalnih rituala.
4. Punjenje pomocu magijskih formula, mantri, tantri i slicno.
5. Akumulacija elemenata
6. Akumulacija svjetlosti ili boja
7. Punjenje pomocu seksualno-magijske operacije.

Svaka od ovih mogucnosmti ima mnogobrojne varijante, a takodjer je dobrodoslo svojevoljno ubaicivanje nasih licnih nacina kao i rituala koji za nas imaju neko znacenje. Tu na scenu izlazi nasa intuicija.
Ovi nacini punjenja su samo neka uvodna i pocetnicka pravila. Naravno, mozete se drzati njih, ali isto tako stvoriti neka svoja. Ja recimo koristim kombinacuju.. toga dvoga.. ili kombinaciju vise na cina punjenja, u zavisnosti od zelje koju zelim da ostvarim.

Sada cu malo objasniti ta punjenja:

1. Punjenje pukom snagom volje u vezi sa imaginacijom
Ovo je najprostiji i najlaksi metod, cije dejstvo zavisi od snage volje i imaginativne sposobnosti praktikanta.
Drzite talisman ili amajliju u ruci i pomocu imaginacije fiksirajte u njega svoju zelju sa svom svojom snagom volje, koncetracije sa vjerom i uvjerenoscu. Odredite vrijeme djelovanja svoje zelje, da li da traje samo odredjeni period ili zauvijek, zatim da li je namjenjen samo za odredjenu osobu ili za svakog ko ga nosi. Koristite formu sadasnjeg vremena, tj. zamislite da se zeljeni ishod vec odigrava. Mozete pojacati kvalitet koncentrisane zelje vestim ponavljanjem punjenja koje ce dati talismanu prodorniju moc zracenja. Prenesete na njega vasa osjecanja, dok se koncentrisete na zelju, da bi efektivnost talismana bila jaca i kada vi ne mislite o njemu.
Znaci ukratko: Koncentrisana misao, emocija/osjecaj, jasna zelja, uvjerenje da se vec to zbiva.

2. Punjenje pomocu vremenske akumulacije zivotne sile i impregnacije zelje.
Ovaj nacin vec trazi da mozete da se u nekom kratkom vremenskom roku “nafilujete” energijom ili zivotnom silom.. a nacine toga bi na mozda Tetra ili neko od momaka koji su dublje u ovom mogli kasnije objasniti.
Kada ste napunili tijelo energijom, vodite (svjescu) tu energiju preko svoje desne ruke u talisman. Pri tome zamisljate kako talisman usisava u sebe vitalnu silu drzeci je u sebi onoliko koliko vi to zelite. Morate to uraditi sa cvrstim uvjerenjem, da dok nosite ili koristite talisman njegova efektivnost ne opada, vec da ona postaje sve jaca. Zivotna sila koja napaja taj talisman je sabijena do snazno bijelog sjaja i lici na snagu zracenja sunca. Zelju koju utiskujete u talisman mozete i u isto vrijeme utisnuti u sebe. Kao neka vrsta medjudejstva.
Naravno da ne ponavljam vise, uvijek vrijeme zelje se utiskuje sadasnje vrijeme. Znaci sve se vec odigrava. Slicno kao i kod magijskog djelovanja ili vizualizacije na ostvarenje namjere. Da, zaboravih, nikada ne koristite vise zelja na jednom talismanu.. zbog njihovog suprotnog dejstva. Uvijek samo jedna.

Zatim izrazavanje zelje, mora biti u sferi njenog ispunjenja. Ako ste obicni radnik ne mozete zamisliti kako zelite biti Bill Gejts.. idite postepeno u svojoj namjeri. Znaci prvo postanite majstor, pa sef .. i tako dalje. Znaci zelja mora biti realna.

Ako talisman punite zivotnom silom za nekoga, onda ne uzimajte svoju energiju iz tijela, vec koristite emergiju svemira, imaginarno je uvlaceci u talisman.

3. Punjenje pomocu licnih ili tradicionalnih rituala.
Postoje brojni tradicionalni nacini i simboli koji vijekovima se koriste i oni imaju svoju snagu, ubacenu u njih koristenjem. To su izrazito mocni simboli, a postaju mocni u rukama onog koji zna kako da ih koristi i kako da usmjeri svoju zelju kroz njih. Naravno potoje i nacini da izmislite svoje rituale i simbole, koji ce upotrebom postati veoma efektivni zbog unosenja vaseg stalno uticaja i koristenja. Licno koristim kombinacije tih simbola. Znaci tradicionalne i licne simbole. Vec par godina. Nemojte da se ogranicavate kako simbol koji ste izmislili izgleda ili da li je fin za oko ili ne. Bitnije je da je to iz VAS samih.. a ne kako ce izlegadati. Koristite osjecaj.. intuiciju da izmislite svoje simbole i rutiale.
Licno ne vjerujem previse ritualima, iz prostog razloga sto skup rituala sluzi da zamagli onu osnovu samog rituala, koja je najcesce veoma jednostavna i direktna. Znaci stvorite iz tradicionalnih rituala svoj ritual.. koji za vas ima znanjece.
Ako ce vam snagu misli i emocije pojacati da skakucete na jednoj nozi dva kruga oko stola, za slikom gole Pamele Anderson.. koristite to.. ako ce vam pomoci samo sjedenje od par minuta u laganom opustajucem disanju.. super.. nebitno je sto koristite kao svoju inspiraciju.. vec je bitno koliko je to efektivno na vasu moc koncetracije i vizualizacije.
Punjenje pomocu rituala je lakse i zahtjeva nekoliko ponavljanja da si se izazvao efekat, a dejstvo ponekad granici sa cudom. Takvo punjenje ima jako djestvo zato sto taj tadicionalni ritual je izvodilo stotine ljudi.. u zelji da napune talisman prije vas kroz istoriju. A energija toga, kao i kompresovana misao.. i djelovanje je ostalo zapisano u Akashi... tako da se veoma brzo spaja na vase izvodjenje tog rituala. Naravno.. vremenom i licni rituali imaju ispis u akashi.. i povezuju se sa tradicionalnim ritualima.

4. Punjenje pomocu magijskih formula, mantri, tantri i slicno.
Ovo predstvalja jedno od najjacih punjanja kao i najbrzih, ali zahtjeva veliko znanje mantri, tekstova i njihove snage. Nemojte da vas zbuni.. to sto neke rijeci, mantre ili slicno pripada nekoj religiji ili ko zna kojem duhovnom pravcu.. to je nebitno za nas. Svi ti pravci su izvedeni sa nekim ciljom. Rijeci imaju snagu. Da li se spominje neki bog ili polubog.. nebitno.. ono sto je bitno jeste koliko ono ima snagu.
Svi ti bogovi i polubogovi su vremenom i upotrebom, maltene postali zivi. Imaju svoj obljesak u astralno-pranicnom nivou, kao i akashi.. a to je ono sto je za nas bitno. S tim formulama mi ih stavljamo pod nasu upotrebu. Oni su postali, da tako kazem, svjesni energetski entiteti, koji djeluju na sfere u kojima su najcesce upotrebljivani.
Punjenje pomocu mantri je JAPA JOGA. A izvodi se zamisljanjem ili izgovaranjem neke svete recenice, u znak obozavanja tog bozanstva, za koje se vjeruje da ima snagu i moc nad sferom koja nas interesuje. Osobine tog bozanstva se materijalizuju na taj nacin.
Punjenje pomocu tantri, je ispravna primjena magijske rijeci gdje su koncentrisane neke kosmicke snage (energije) pomocu odgovarajucih slova, rijeci i slicno, u vezi sa kosmickim ritmom, zvukom, bojom, osobinom..

5. Akumulacija elemenata
Za ovo punjenje praktikant bi vec trebao da dobro vlada zivotnom silom (energijom) kao i njenom manipulacijom i slicno. A nacin punjanja je slican kao kod punjenja broj dva... znaci punjenje zivotnom silom. Samo ovaj put se ne koristi licna zivota sila, vec neki od elemenata (zemlja, vazduh, voda, zrak ili akasha) kao nacin kondenzacije u talisman. Za licnu upotrebu akumulacije se vrsi u tijelu, a kod neke druge osobe element se uzima iz prostora ili ti kosmosa oko nas. Moze se korititi prisustvo vise elemenata u kombinaciji. Mogu biti suprotni ili podrzavati jedan od njih.
Licno ovo nisam koristio za punjenje talismana.. tako da i necu ulaziti u igru sa ovim...

6. Akumulacija svjetlosti ili boja
Za postizanje finijih djelovanja ili povecanja okultnih moci, imaginacije inspracije.. talisman se puni zgusnutom snagom svjetlosti. Punjenje se vrsi isto kao akumulacija zivotne sile sa pratecom imaginacijom zelje, vremenskim ogranicenjem.. itd. Svjestlost sabijana u talismanu je slicna snazi sunca, koja sija sjajnije od obicne sunceve svjetlosti. Talisman se puni za licnu upotrebu preko nagomilavanja fluida svog tijela.. ili ako je za drugog.. nagomilavanjem iz prostora oko nas.. Naravno ovdje se mogu i koristiti boje.. No, potrebno je znati kako koja boja djeluje, kada se upotrebljava, i zasto se upotrebljava. A to cemo objasniti u saradnji sa momcima sa ovog foruma. Koji mnogo bolje od mene znaju o bojama.

7. Punjenje pomocu seksualno-magijske operacije.
Ovo punjenje krije mnogo opasnosti za pocetkine. Zato cu ga opisati u kratkim crtama. Za njega je potrebno da je covjek ovladao u dovoljnoj mjeri sa sobom, emocijama, mislima.. i enrgijom koje se koriste u toku seksualnog cina. Ili forsiranog ritaula. Za njega je potrebna odredjena distanca u praksi seksualne magije, jer veoma malo ljudi mogu tokom seksa ostati trezveni, sa dovoljnom kolicinom strasti i pribranosti da se seksualni cin moze nastaviti a u isto vrijeme se koncentrisati na punjanje talismana ili odradjivanje zelje na astralno–pranicnom nivou. U rukama nespremnogo covjeka ove tehnike nece djelovati ili ce se okrenuti protiv njega.

Svaka seksualno-magijska operacija jeste sveti cin. (Rijec sveti ne oznacava pripadnost prema nekom duh. pravcu ili religiji, vec prema osjecaju). Sve oko nas sto postoji stvoreno je nekom vrstom seksualnog cina. Cak i predmeti. Sve je povezano sa ljubavlju, energijom... svijescu. A to je temelj seksualne magije. Muskarac prestavlja aktivni, stvarajuci princip, dok je zena pasivni, radjajuci princip.
Fazon je u polarnosti. Muski i zenski polni organi su razlicite polarnosti. Muski polni oragan ide u pozitivnu polarnost.. dok zenski je negativni. Grudi u muskarca su negativni polaritet dok su kod zene pozitivni. Fazon je u spajanju kruga energije koja cirkulise, pojacana ljubavlju i svijescu. Kao i zajednicom usmjeravanju energije na talisman.. putem misli, energije ili dodira.
Takodjer, ovaj nacin je voma efektivan kada se koristi za svrhu brzog ispunjenja neke namjere. Djeluje veoma brzo. .. zbog svoje prirode i snage.
Recimo njaga sam koristio u situacijama kada sam trebao da ima veoma brzo rijesenje neke situacije.
Naravno. Taj nacin se moze i koristi zasebno samo jedan partner.. ali to bi vec moglo da se kaze da je zloupotreba energije drugog partnera.. i samim tim dejstvo te nergije ce biti mnogo kraceg djelovanja nego da je zajednicko.
Ako se upotreblja posebno.. radi se tako da se tokom seksualnog cina drzi misao na ostvarenju zelje (ili direktno, ili preko talismana), i pokusaja da se emocija i usmjerava na zelju.. sto pojacava efektivnost punjenja astralno-pranicne sfere. Emocija je mnogo snaznija od misli. Na kraju kada se desava orgazam.. treba koncentraciju suziti na samu zelju.. znaci kao da se ona vec ostvarila.. i zadrzati je u svijesti sto je duze moguce.. bez da vas ometaju druge misli.. ili da vam paznja ode na praznjenje strasti i energije na genetalno svrsavanje.
c/p sa nekog foruma...
Post Reply