Crna magija

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina... dark faza.... lol. svi ste ovdje poludili :lol:
neopravdavam uporabu zabranjenih nauka, mada nekad i posluže svrsi, willow ti kažeš da će mi se obit o glavu....
možda hoće možda neće, naučio sam se paziti, zato postoji pečat ( sigil ) učitelj i krug, bez tih stvari ni nepokušavam utjecati na nečiju volju.
Tallamasca s tobom se slažem, slućano se može desiti da napravimo nešto protiv nećije volje. ali slučajno napravljen ritual ( protiv nećije volje ) se smatra kao Siva, ili ti Crvena magija....
Nrtko je rekao da je crna magija "prizivanje demona"... neznam kako da na ovo odgovorim, mislim da je najbolje da šutim , no prizivanje je u neku ruku možda i najkorisnije, ako znate šta radite ( pod to podrazumjevam oko 20 godina prakse i savršenstvo u sebi ) jer prizivate biće koje vas može dodatno podućiti u određenim znanjima. Demonologija pokriva imena i svojstva demona, anđela i entiteta. Mislim osobno da to nije crna magija....

Osobno, meni je sve osim Nekromancije uredu, ali pošto nekromancija nije smatrana kao magijska vještina nećemo sada o tome.... pozz
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Katkada je teško povući granicu. I kada radite nešto za osobu a ona to ne zna i nije pristala, po nekim autorima spada u područje crne magije iako želite pomoći. Tako da nije bitno samo ne raditi loše nego i paziti da osoba za koju se radi magija to zna i pristane na to, jer je inače u suprotnosti sa njenom voljom.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

dunja imaš pravilan stav i argument :D
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

pa to i je tako
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

da?? a kad sam ja to pričao, mene ste pljuvali... hehe
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja te nisam pljuvala...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

khm, khm, vidim da se ovdje dosta toga promjenilo od kada me nije bilo. sve neke svađe i prepirke, ali čemu to? ljudi, čuvajte lice, bit će vremena za bore! eh, da se vratimo na temu. mislim da hermatizam kaže kako su njegove i informacije tallamasca pouzdane i provjerene. a sad, od kuda mi znamo da to nisu sve šuplje priče??? shodno tome, malo smanjite svoju ulogu na ovakvim rasparavama, jer dobijamo utisak kako samo petljate i uzdižete se u visine. nadam se da nije tako, tj. mislim da nije tako, već ste se samo loše predstavili.
ok, dakle, vidim ovdje neki pišu kako redovno "PRAKTICIRAJU" crnu magiju, za što ja smatram da je obična laž, jer se vi još niste ni susreli sa njom. nije dovoljno pogledat "čarobnice" na Novoj TV, i reći kako sve znaš. To mi se ne sviđa i na stranim paganističkim i wicca sajtovima. Svi su previše istripovani na "Charmed ones" da je za ne povjerovati!!! :o
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
User avatar
Lolita
Posts: 21
Joined: Mon Oct 15, 2007 8:37 pm
Location: Vrapče, Zagreb, Hrvatska
Contact:

emina wrote:Pa onda smatraš da je poticanje na takvu praksu opravdano? Ma, neću dalje komentirat, jer za tim sredstvima posežu uglavnom tinejđeri koji se nalaze u dark fazi... A na ovom forumu nema mjesta crnoj magiji...
Slažem se s tobom Emina..... moja bivša best frendica... je htjela probat crnu magiju... (Jel Aleister Crowley crna magija? mislim ona njegova religija... nemrem se sjetit kak se zove...) ja nisam htjela pa sam ju otjerala... po meni je to bezveze... zato bi išao prizivati zlo kad ti dobro može bolje stvari napraviti i još k tome nikome ne naudiš...
Alucard ImageImageImageImage
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

book_of_shadows wrote:khm, khm, vidim da se ovdje dosta toga promjenilo od kada me nije bilo. sve neke svađe i prepirke, ali čemu to? ljudi, čuvajte lice, bit će vremena za bore! eh, da se vratimo na temu. mislim da hermatizam kaže kako su njegove i informacije tallamasca pouzdane i provjerene. a sad, od kuda mi znamo da to nisu sve šuplje priče??? shodno tome, malo smanjite svoju ulogu na ovakvim rasparavama, jer dobijamo utisak kako samo petljate i uzdižete se u visine. nadam se da nije tako, tj. mislim da nije tako, već ste se samo loše predstavili.
ok, dakle, vidim ovdje neki pišu kako redovno "PRAKTICIRAJU" crnu magiju, za što ja smatram da je obična laž, jer se vi još niste ni susreli sa njom. nije dovoljno pogledat "čarobnice" na Novoj TV, i reći kako sve znaš. To mi se ne sviđa i na stranim paganističkim i wicca sajtovima. Svi su previše istripovani na "Charmed ones" da je za ne povjerovati!!! :o
Kao prvo ja se ne smatram ništa višom od ikoga ovdje. I ja sam bila početnik i radila sam greške i ni sada ne znam sve o svakoj grani magije. A ja nisam rekla da redovito prakticiram crnu magiju nego samo po potrebi.

A to hoćeš li ti vjerovati onome što napišem to je tvoja stvar. To je stvar osobnog doživljaja. Ja ću napisat ono što znam i ono iz čega imam iskustva. A ako nešto ne znam, reć ću da ne znam. Jer ne znam sve.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Aleister je sam po sebi bio zeznuta osoba, i nije baš točno izvodio svoje rituale u tekstovima... nek me netko ispravi no mislim da sam vidio "vodić" za čitanje Crowleyjevih knjiga....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Post Reply