Crna magija

User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Bezlični wrote:
emina wrote:Podjeli s nama..

Sta tekst? Kupis knjigu Alister Crowley - Magija i imas poglavlje crna magija. Mogu eventualno koja je strana da kazem, za ostalo sami citajte.
jel mislis na ''Magiku''?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

čitala sam tu knjigu... ne loše.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

angelspring wrote: jel mislis na ''Magiku''?
Da mislim, izvinjavam se zbog greske.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Bezlični wrote:
angelspring wrote: jel mislis na ''Magiku''?
Da mislim, izvinjavam se zbog greske.
meni nije bas nesto....tamo je svega i svacega nadrobljeno a nista konkretno...bar meni stajaznam
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Super je knjiga teorijske strane magijke i shvatanja iste kroz oci Zlatne Zore, Oto-a i slichnih redova. Mada sam sumnjicav po pitanju praktichne strane i rituala koje daje Crowley.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

Soul Hunter wrote:Ja ad san prvi nekoliko puta prakticira magiju na satu tjelesnom,nogometna lopta odletjela je na vrh dvorane i zapla uz zid. Visila bi i dandanas tamo da nisu se uspeli na vrh dvorane i lupali po zidu...

ovaj post me je nasmija do suza.....hahahahaha....... :lol: :roll:
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Bezlični wrote:Super je knjiga teorijske strane magijke i shvatanja iste kroz oci Zlatne Zore, Oto-a i slichnih redova. Mada sam sumnjicav po pitanju praktichne strane i rituala koje daje Crowley.
Koliko sam čitala neke radove, bilo je dosta upozorenja da se Crowleyu pažljivo pristupa u pogledu nekih rituala itd....
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja pažljivo pristupam svakom ritualu, bez obzira na autora. Jer u svkaom moze biti zamka. ;)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

prije par godina moja je dobra prijateljica izvela neki urok, pošto apsolutno ništa nije znala o magiji
ja sam ju pokušavala odgovoriti na sve moguće naćine no bezuspješno. ona je samo govorila da ako ne napravi
dobro da se ništa neće ni dogoditi i slične stvari. radilo se o nekoj vrsti ljubavnog uroka, kojeg joj je objasnila neka njena poznanica.
čitala sam na internetu da to većinom ako ne i cijelinom spada u ovakvu vrst magije, (a i ovdje sam sada vidjela
postove na tu temu) no ona je unatoč mojim upozorenjima to napravila, koliko uspješno ne znam, no život joj je od
tada krenuo nizbrdo. Moje pitanje za Vas je ima li šanse da je ipak nešto učinila mada nije pojma imala šta zapravo
radi i ako je da li postoji nešto cime bi ona mogla vezati (ne znam kako se "stručno" kaze) taj urok?
zbilja bi joj htjela pomoci, ovim putem pitam Vas jer
njoj ne mogu dokazati da joj se život (možda) promjenio upravo zbog toga.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

carolina wrote:prije par godina moja je dobra prijateljica izvela neki urok, pošto apsolutno ništa nije znala o magiji
ja sam ju pokušavala odgovoriti na sve moguće naćine no bezuspješno. ona je samo govorila da ako ne napravi
dobro da se ništa neće ni dogoditi i slične stvari. radilo se o nekoj vrsti ljubavnog uroka, kojeg joj je objasnila neka njena poznanica.
čitala sam na internetu da to većinom ako ne i cijelinom spada u ovakvu vrst magije, (a i ovdje sam sada vidjela
postove na tu temu) no ona je unatoč mojim upozorenjima to napravila, koliko uspješno ne znam, no život joj je od
tada krenuo nizbrdo. Moje pitanje za Vas je ima li šanse da je ipak nešto učinila mada nije pojma imala šta zapravo
radi i ako je da li postoji nešto cime bi ona mogla vezati (ne znam kako se "stručno" kaze) taj urok?
zbilja bi joj htjela pomoci, ovim putem pitam Vas jer
njoj ne mogu dokazati da joj se život (možda) promjenio upravo zbog toga.
Za svaki slučaj može napraviti slijedeće:
http://www.knjigasjenki.com/?p=113
Možda ju samo savjest mući.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply