Inicijacija

BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

emina wrote:Ukratko, što je inicijacija?
Inicijacija je pojam koji označava odluku i odabir puta u magiji, posvećenje Boginji i Bogu, te u neku ruku obečanje da hočete iskreno prihvatiti ovaj put, razvijati svoje vještine, te prilagoditi način života odabranom putu.

Prije inicijacije (da li samostalne ili unutar nekog Kovena) morate točno znati što ovaj čin za vas znači.
Kod inicijacije ujedno donosite odluku da ćete kroz svoje umijeće istražiti svijet, da hočete imati poštovanja za različite stvari i da ćete biti otvoreni prema novim spoznajama, te ujedno znati da vaš način ne mora biti ispravan način za druge.

Inicijacija ne znači da ste tim činom doživotno i zauvijek postali i ostali vještica, već znači da ste tim činom spremni svoj život posvetiti tome da postanete vještica. Iako nikad nećete sve spoznati i nikad nećete ovladati svim područjima i svim tehnikama, jer ovaj je put ujedno vječito traganje i učenje, ali ste svijesni da hočete napredovati i da hočete učiti iz svega što vam život donosi (i dobre i loše stvari).

Vještica je svijesna ovisnosti o prirodi. Poštuje je. Poštuje svoje tijelo i izbjegava onečišćenje kako prirode tako i tijela. Svijesna je da se mora mijenjati , a da bi to mogla učiniti mora se dobro upoznati, pogledati u sebe i naučiti slušati svoju nutrinu i kanalizirati vanjske utjecaje na način koji je zaboravljen (telepatija, intuicija, divinacija, vizualizacija, empatija)... Vještica je svijesna da može mijenjati stvari oko sebe i da na sve može djelovati, ako nauči pogledati u sebe i neprestano se transformirati prema boljem i prema naprijed.
ovo je bas cudno... to je ono sto mi se dogodilo spontano, a da nisam ni znala. to je moguce?
mislim, ovo najbolje opisuje sto mi se dogodilo prije godinu dana. nisam to znala sama objasniti. u mene je dosao taj neki ogromni impuls energije...drzao me budnu nocima, ali znala sam da je promjena neminovna. mislim da je ta snaga i bila namijenjena tome. pocela sam odlaziti u sumu, i da bi tu ogromnu energiju nekako barem malo smirila ... hodala sam satima tempom munje, po cetiri sata i vise. kad sam naisla na ovaj sat, pocela sam raditi uzemljenje... to je bila neki moj prvi i duzi oblik meditacije. nakon toga su dosle promjene... brojne.
vratila sam se slikanju nakon deset godina i ove godine u sestom mjesecu imala medjunarodnu izloozbu :D
prestala sam s nekim stvarima koje su bile lose, sama od sebe...
zar je moguce, nesvjesno se inicirati? :!:
to mi je uvjek u mojoj glavi bio kao neki obred pred nekim autoritetima i ja polazem neki test, zakletvu... nemam pojma.
sad sam jako iznenadjena.
da li u to ulazi i nesto sto me u zadnjih par mjeseci muci... vec dgo vremena ljudi s kojima sam se nalazila ne pasu mi. jednostavno, dosadni su, isprazni razgovori i glupe kave me ne samo da zamaraju, nego ih vise ne mogu podnositi.
doslo je do toga da, bas u zadnjih mjesec dana je nastala cistka.
jednostavno, rekla sam tim ljudima, tzv, prijateljima da ne zelim vise uopce imati kontakt s njima. toliko mi je postalo to neizdrzivo :?:
User avatar
mesecev_prsten
Posts: 36
Joined: Thu May 15, 2008 5:19 pm
Location: Between the shadows

zanima me da li se prolazi kroz inicijaciju tj. da li je ona vazna za witchcraft??
All of my dreams always find me far beyond these fake fluorescent skies
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

mesecev_prsten wrote:zanima me da li se prolazi kroz inicijaciju tj. da li je ona vazna za witchcraft??
Uskoro na sajtu intervju sa Maxine Sanders u kojem ona pominje i Inicijaciju i šta ona predstavlja. Ja lično pridajem veliki značaj Inicijacijama. Neko može da izvede i samo-inicijaciju, ali za tako nešto bi morao da bude ekstremno vešt u vizuelizaciji i manipuolaciji astralnim planom. Inicijacija se odnosi na suptilna tela onog ko se Inicira i tu se dešava promena. Zato je bitno da Inicijaciju izvede onaj ko to može da uradi i da izvede promenu...
SoulSyndrome
Posts: 40
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:58 am
Location: zagreb

To pricas o svom sajtu? Smije li se znati koji je? Bas me zanima, a nisam vidio da si negdje napisao koji je
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

SoulSyndrome wrote:To pricas o svom sajtu? Smije li se znati koji je? Bas me zanima, a nisam vidio da si negdje napisao koji je
Pričam i o Knjizi sjenki pošto će intervju biti postavljen na oba. A nećem ja na jednom forumu da reklamiram sajt, poštujem gazdaricu... no ako sve bude ok uskoro bi moglo biti puno lepih i novih sadržaja i ovde i kod mene, deo na oba sajta, a deo na jednom ili drugom. Zapravo, zadovoljstvo je raditi sa korektnim i sposobnim osobama 8-)
SoulSyndrome
Posts: 40
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:58 am
Location: zagreb

Aha. A ajde dobro ako se ne smijes reklamirat haha. No vjerujem da se emina ne bi ljutila, ali ok. A i ako ce toga biti i tu i tamo onda super, bas me zanima da procitam, vjerujem da ce bit zanimljivih tema
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

SoulSyndrome wrote:Aha. A ajde dobro ako se ne smijes reklamirat haha. No vjerujem da se emina ne bi ljutila, ali ok. A i ako ce toga biti i tu i tamo onda super, bas me zanima da procitam, vjerujem da ce bit zanimljivih tema
Nije stvar da li se Emina ljuti ili ne, nego je stvar respekta prema njoj i prema forumu. :D
SoulSyndrome
Posts: 40
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:58 am
Location: zagreb

Ok. :)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Nego, da se vratimo Inicijaciji. To je proces. Inicijacija je uvodjene. na socijalnom nivou, predstavljanje nekom kolektivitetu je Inicijacija. Vi ulazite negde, ne možote sami biti predstavljeni Boanskim Principima, već vas neko ko je već unutra njiam predstavi. Na nekom nižem nivou to je jednostavno to...
User avatar
Jovanaaa
Posts: 26
Joined: Fri Feb 27, 2009 9:56 pm
Location: Novi Sad

Gwydion wrote:Nego, da se vratimo Inicijaciji. To je proces. Inicijacija je uvodjene. na socijalnom nivou, predstavljanje nekom kolektivitetu je Inicijacija. Vi ulazite negde, ne možote sami biti predstavljeni Boanskim Principima, već vas neko ko je već unutra njiam predstavi. Na nekom nižem nivou to je jednostavno to...
Slazem se. Svako ko zeli da postane pripadnik vesticje religije prvo treba da nadje svoj put u smislu da sto vise cita i uci, te kad procita dosta literature odluci da li je to pravi put za njega. Drugi korak je definisanje svog puta, a zatim istrazivanje magije. Treba razumeti osnovne strukture rituala, kao sto su stvaranje kruga, prizivanje cuvara kula, prizivanje Boginje i Boga, podizanje i usmeravanje energije, uzemljivanje viska energije, blagoslov i zatvaranje kruga. Cetvrti korak je ucenje vizualizacije, a peti korak ukljucuje magijski rad.
Nakon gore navedenog moze slediti ritual samoposvecenja. E sad to bi trebao da bude samo vas ritual. Napravite ga kako god zelite i kako ce vama biti najznacajniji. Ritual samoposvecenja znaci bas to sto pise- vi se posvecujete Boginji i Bogu kako ce vesticarstvo i dalje ostati vas put. Sedmi korak je inicijacija u neki koven ili krug. Puno vestica rade same i to je dobro, ali je takodje dobro nekada raditi sa drugim istomisljenicima. Nije zgoreg nauciti nesto novo.
Treba razlikovati Inicijaciju u magiju i Inicijaciju u Koven ili Krug. Inicijacija u magiju je ritual izveden u samoci, to je privatni trenutak izmedju Velike Boginje, Boga i vas. Inicijacija u koven, krug pak treba da poveze grupu vestica da uvek pomazu jedni drugima.
Nemojte misliti da ste gotovi sa ucenjem jer inicijacija nije kraj nego pocetak...
Last edited by Jovanaaa on Sat Mar 07, 2009 12:50 pm, edited 1 time in total.
Ja sam prva i poslednja. Ja sam postovana i omrazena. Ja sam kurva i svetica.
Post Reply