Inicijacija

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ukratko, što je inicijacija?
Inicijacija je pojam koji označava odluku i odabir puta u magiji, posvećenje Boginji i Bogu, te u neku ruku obečanje da hočete iskreno prihvatiti ovaj put, razvijati svoje vještine, te prilagoditi način života odabranom putu.

Prije inicijacije (da li samostalne ili unutar nekog Kovena) morate točno znati što ovaj čin za vas znači.
Kod inicijacije ujedno donosite odluku da ćete kroz svoje umijeće istražiti svijet, da hočete imati poštovanja za različite stvari i da ćete biti otvoreni prema novim spoznajama, te ujedno znati da vaš način ne mora biti ispravan način za druge.

Inicijacija ne znači da ste tim činom doživotno i zauvijek postali i ostali vještica, već znači da ste tim činom spremni svoj život posvetiti tome da postanete vještica. Iako nikad nećete sve spoznati i nikad nećete ovladati svim područjima i svim tehnikama, jer ovaj je put ujedno vječito traganje i učenje, ali ste svijesni da hočete napredovati i da hočete učiti iz svega što vam život donosi (i dobre i loše stvari).

Vještica je svijesna ovisnosti o prirodi. Poštuje je. Poštuje svoje tijelo i izbjegava onečišćenje kako prirode tako i tijela. Svijesna je da se mora mijenjati , a da bi to mogla učiniti mora se dobro upoznati, pogledati u sebe i naučiti slušati svoju nutrinu i kanalizirati vanjske utjecaje na način koji je zaboravljen (telepatija, intuicija, divinacija, vizualizacija, empatija)... Vještica je svijesna da može mijenjati stvari oko sebe i da na sve može djelovati, ako nauči pogledati u sebe i neprestano se transformirati prema boljem i prema naprijed.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

uf...ovo je baš za mene.
kak se inicira.jel to opet neki ritual.a šta će drugo bit:)
jel imaš neki prijedlog?
da se skinem gol i prošećem po kvartu? sori ne mislim ozbiljno samo nisam mogo odolit da ne provalim glupost.

ne stvarno, kak ide ta inicijacija.meni je baš krivo što sam stavio nick jamagi na ovaj forum jer mi je baš dobar nick, a negdje sam pročito da se svoje novo ime ne smije dati.treba imati dva imena i nikome ne odavati ono koje je dano tvome astralnom tijelu.ili tako nešto.
jeli ima to uopće ikakve veze?
dugačka je ruka masonska.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Upoznavanje sebe... je li to onaj ritual kada gledaš sebe u ogledala i spoznaješ svoje mane i vrline i spreman si ih prihvatiti i nastojati svoje mane pretvorit u vrline? (ili nešto tako otprilike)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

hm,hm, ako je ovo inicijacija prvog stupnja ( pogled u sebe, ispravak mana, poboljšanje svjesti i svijeta) što je drugi.... a što treći stupanj?
ja nisam imao inicijaciju, jednostavno sam se opredjelio za to da budem mag....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Problem je u tome što nisu svi spremni na to da pogledaju u svoju podsvijest. Jer nakon toga ti više nisi ista osoba.
I zbog toga ljudi to izbjegavaju.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

to sam našao na nekoj stranici nemogu sad točno naći na kojoj, na hrvatskom.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

hahaha, uspio sam, našao sam doma u brdu knjiga 2. stupanj "inicijacije" mada je to po knjizi spoj Maonske, Hermetičke, Keltske i Eunuhijanske kulture....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sutra ću imati malo više vremena, pa ću obraditi inicijaciju malo detaljnije
Obradit ću prvi stup, pa onda hermi može drugi (ja ću prema wicci uglavnom)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Inicijacija - sistem
Sad ću ja malo skratiti:
Inicijacija je trenutak duše, gdje čovjek postaje svjesan vlastite duše.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:hahaha, uspio sam, našao sam doma u brdu knjiga 2. stupanj "inicijacije" mada je to po knjizi spoj Maonske, Hermetičke, Keltske i Eunuhijanske kulture....
Šta je Eunuhijanska kultura?
Post Reply