Magijske zajednice

Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:dakle što ? da ti imalo čitaš znao bi da se ne salžu svi egiptolozi oko toga da je Hermes uopće čovjek / božanstvo , nego neki misle da je to skup pisaca u tom razdoblju jer je on napisao navodnih 200 i više knjiga, a ne 42.....
ajmo reć, Hermes je bio ko pokret Realizma u modernoj književnosti...
knjiga Thotha je izgubljena, nemam literaturu da potkrjepim svoje izvore, niti kanim raspravlajt o ovome cijeli život....


evo ti literature koju tražim, i koju ću nadam se ubrzo i dobiti ( jel tako willow )

Corpus_Hermetica
Emerald_Tablet_of_Hermes
Hieroglyphic_Monad
On_the_Corpus_Hermeticum


može tako ?

wicca je dala naziv coven, ali zajednice su postojale od prahistorije....
Hajde da ti to lepo ovako objasnim. Corpus Hermeticum je ključni tekst zapadnog hermetizma. Potiče iz perioda početaka hrišćanske ere, recimo neki 2. vek. tada je Egipat bio u ogromnoj meri helenizovan. Možda čak potiče i iz 3. veka, to nije sigurno. O 42 Thotove knjige, doduše pod imenom Hermesove knjige, izveštava Klement Aleksandrijski još u 2. veka nove ere. Po tom izveštaju to su "astrološke knjige". Ni jedno ni drugo nije napisao sam Thoth, niti Hermes. Ne postoji neprekinuta veza do starog Egipta, zadnja koja jeto tvrdila je bila Amerikanka iz Amonitske fondacije, na kraju ispala smešna, egipatske vlasti je proterale i sad je mislim negde u Teksasu. Zaboravljena. Smaragdna ploča takođe veoma verovatno pripada egipatsko-helenističkom sinkretizmu. monadu je napisao John Dee i to je mnogo kasnija priča. Ovo zadnje nemam pojma šta je. Sve u svemu, ove tri možeš da nađes free na netu. Monada je čak izašla u Srbiji u prevodu, Trikona, 2006), a i delovi Corpus Hermeticuma. Hvala ti na preporuci da malo više čitam, možda to i uradim i onda saznam da je Zlatnu Zoru osnovao Thoth pre 4000 godina.
Koje su zajednice postojale od praistorije? U to još veruju samo wicca tinejdžerke što čitaju Silver Ravenwolf :lol:

Sve u svemu, da te razočaram, ali Konstantinos je prilično bezvezan, Bardon je zanimljiv, ali skroz loše prevođen i sa prilično grešaka, plus skroz falsifikovanom biografiom zahvaljujući Otti, Zlatna Zora je stara 150 god, a Wicca ne više od 60-70. Kad malo porasteš shvatićes, sorry :idea:
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

hahahaha, ti si lik majke mi, jel ti kužiš da proturjećiš svemu kaj se odvija u svijetu ? Ti tvrdiš da je Wicca stara 60-70 dodina, a ZZ 150 god.
Šta? prije toga nije bilo spoznaje o magiji? Inkvizicije, Biblija, Ku'uran, Tora, Tibetanska knjiga mrtvih, Egipatska knjiga mrtvih... Ništa??
E onda sam ja fulao nešto, i cijela moja "nauka" je laž..

ovaj dječaće, nisam ti ja teenager, samo da se znamo....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote: E onda sam ja fulao nešto, i cijela moja "nauka" je laž..

ovaj dječaće, nisam ti ja teenager, samo da se znamo....
Prepravila sam ti post zbog nekih izraza..pripaziti malo na riječnik...Ovo je već četvrti put! BDW tvoja nauka??? :roll:
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

onda ga i obriši emina, i zakaj mi brojiš to ? broji nekom kom trebaš, ja sam tu da malo i raspravim o nećemu.... Nevrjeđam nikoga, dobro možda ona riječ u postu nije baš bila planirana....

nauka, ajmo reć da sam proućavao svašta, neke stvari kojima se ponosim, a neke kojima se i neponosim, recimo LaVey.....
a moja je nauka hermItizam ( znaći I a ne E )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:hahahaha, ti si lik majke mi, jel ti kužiš da proturjećiš svemu kaj se odvija u svijetu ? Ti tvrdiš da je Wicca stara 60-70 dodina, a ZZ 150 god.
Šta? prije toga nije bilo spoznaje o magiji? Inkvizicije, Biblija, Ku'uran, Tora, Tibetanska knjiga mrtvih, Egipatska knjiga mrtvih... Ništa??
E onda sam ja fulao nešto, i cijela moja "nauka" je laž..

ovaj dječaće, nisam ti ja teenager, samo da se znamo....
Tjah, ja bih voleo da vidim bar jedan dokaz koji bi potvrdio da Wicca ima veze sa tradicionalnim vešticama koje je Evropa poznavala u vreme inkvizicije.Nasuprot otme postoje jaki dokazi da je Crowley napisao Gardneru Knjigu senki i da je Doreeen Valiente to kasnije prepravljala. Kakve sad veze imaju Tibetanska knjiga mrtvih, Tora i Inkvizija sa tim? Ne znam ja ko je tebi išta do sada rekao, ali sve to što ti pričaš se ne uklapa ni sa čim što je trenutno poznato i priznato u svetu. Što se tiče Zlatne Zore razgovaraj sa nekim ko je član i ko je dobro upućen u povijest, historiju ili istoriju iste. Ili pročitaj nešto što je recimo pisao R.A. Gilbert koji je prilično pouzdan izvor po tom pitanju.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

joj mi smo ko 2 dimenzije... jedan ovo drugi ono,..... a dobro.... sam da se znamo, u zg-u se puno promjenilo, neznam kada si zadnji put bio/bila ( neznam dal si m il ž , sorry )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:joj mi smo ko 2 dimenzije... jedan ovo drugi ono,..... a dobro.... sam da se znamo, u zg-u se puno promjenilo, neznam kada si zadnji put bio/bila ( neznam dal si m il ž , sorry )
A šta se to u Zagrebu promenilo? Sem štoi su teozofi malo zamrli, AMORC malo ojačao brojčano ali se neki od njih ponašaju kao fanatici, te što su se namnoili teen metalci koji su ili satanisti ili wiccani, a u glavnom nisu ništa? No. kakve to sve ima veze sa Wiccom ili Zlatnom Zorom? Takođe, ja nešto ne primećujem da ima nekih rlevantnih magijskih zajednica u Hrvatskoj. Čak se i ona u smislu legitimnosti farsa zvana Memfis Mizraim, via Ripel, okončaća izbacivanjem lokalnog predstavnika. Ne vidim ja tu neku bitniju promenu po jedinici vremena, na žalost.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

na žalost zagreb ne muće metalci krivih stajališta, niti Scorpionsi ( koji po meni nemaju niti vođu niti pratitelje, nego wannabee ideologiste ), niti KF-ovce ( koji imaju NAJČUDNIJU inicijaciju, smješna je do bola... ), već neka organizacija il kaj aj znam... Ljepe neke Sigile po svim ulicama.... malo ih je previše.....

ZZ više ne djeluje
"Crnci" su se raspali ( hvala Bogu )
Sotonjare se množe ko kukci
Wicca se smatra kao štovanje kukuruza a ne Božice...

strava.....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

hermitizam wrote: Wicca se smatra kao štovanje kukuruza a ne Božice...

strava.....

ROFL!!!!
Hermi di ti to živiš? Ozbiljno sam zabrinuta za tebe...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

nara nažalost ovo je istina.....
neka cura na kvartu, neću dati ime, štuje wiccu već neznam kolko
i mislim da se maloooo zeznula jer naime štuje prokleti kukuruz
inaće energija joj je NULA naspram čega je bila prije
zadnje kad sam je vidio prije neg je takva postala, išla se malo zezat na račun nekog, nemam pojma koga....
mislim da se nije baš zaštitila kaj ne??!
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Post Reply