Magijske zajednice

Post Reply
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Super je to što se traže na netu informacije i pokušava se s neta nešto naučit ali net nije jedino sredstvo preko kojeg se može nešto naučit. A opet s druge strani nije ni toliko pouzdano.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
admin
Site Admin
Posts: 99
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:13 pm

Gost wrote:Ma može admin. :)
al svejedno nisam dobio niti jedan hate-pm :(
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Gwydion wrote: iako je još Kauzabon dokazao da je on mnogo mlađi nego što se to mislilo, te koja ima ideju da mora postojati jedna neprekinuta fizička linija inicijacije od pradavnih vremena do danas. Lepa teorija, ali je ne treba doslovno shvatiti.
Ovdje bi se morao složiti s tobom Gwydione (iako nevoljko) da su sukcesivne neprekinute linije od starog egipta teško dokazive.
Može se sa sigurnošću vidjeti utjecaj egiptaskih misterija na Grčku, delfe, eleuzinu i drugo; no cijela stvar postaje vrlo dvojbena u dekadenciji Rima. Pa onda da li je Karlo Veliki zaista bio upućen u misterije ili nije, iako je zapravo uveo prvu vrstu kratke renesanse u doba tamnog srednjeg vijeka, nazvana još i Karolinška renesansa.
Upitno je koliko je tog znanja, dakle sad već iz treće ruke doprlo do alkemičara koji su prethodili Talijanskoj renesansi.
Zapravo sa sigurnošću misterijski dio možemo pratiti tek uvođenjem židovske Kabale u 16. st. u tada već poveći ezoterni kupus na okultnoj pozornici evrope. Tek tada linije postaju malo jasnije iako i dalje s mnogim prekidima i nejasnoćama.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

admin wrote:
Gost wrote:Ma može admin. :)
al svejedno nisam dobio niti jedan hate-pm :(
"Ma može admin" se odnosilo na tvoju rečenicu 'da se svi malo smirimo'. :)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

.... neznam dal da se svađam.. neznam dal da se pokažem... neznam kaj da radim... neznam kaj da napišem da nije uvredljivo....


prvo, nisam teen
drugo, nisam teoretičat, više volim radit i pokušavat
treće, potražio sam vaša obrazloženja ZZ ma netu, ispostavilo se da su točna ( tko bi rekao )
četvrto, o ZZ nepričao po knjigama ( općenito ) nego po pričama o njima, njihovom radu, filozofiji, hierarhiji i slično....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Cujes, glavno ti je da ne mislis da si popio svu pamet svijeta i slusas pazljivo kad netko sa daleko vise staza u ezoteriji od tebe prica. Ne kazem da su svi u pravu, ali obicno je tako. Proucavaj neke pouzdane izvore koje preporucuju ljudi za koje si prosudio da nesto znaju o tome a ne izvore sa sajta "Magick Love Spells!1" itd.
Kontroliraj svoj ego i okani se toga "tko vise zna od koga" stava, nismo tu na nekom natjecanju. I pokusaj skuziti dobre namjere u ljudima sa kojima pricas ;)
User avatar
Padiel
Posts: 9
Joined: Tue Nov 13, 2007 1:43 pm

Tinkleh wrote:Cujes, glavno ti je da ne mislis da si popio svu pamet svijeta i slusas pazljivo kad netko sa daleko vise staza u ezoteriji od tebe prica. Ne kazem da su svi u pravu, ali obicno je tako. Proucavaj neke pouzdane izvore koje preporucuju ljudi za koje si prosudio da nesto znaju o tome a ne izvore sa sajta "Magick Love Spells!1" itd.
Kontroliraj svoj ego i okani se toga "tko vise zna od koga" stava, nismo tu na nekom natjecanju. I pokusaj skuziti dobre namjere u ljudima sa kojima pricas ;)

prva pametna.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

tinkleh imaš pravo, mada nevolim bit u krivu, i aj mi reci kako ti znaš ko je stariji u ovome.... ne smatram se ni ja baš amaterom....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Pogledaj Gostovu stranicu, -http://www.hermetizam.com/
Uostalom to ti može biti samo poticaj da dublje istražiš, a svi će te rado usmjeriti ako negdje zapneš... No hard feelings... :P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

aha... vidio sam je i prije.... dok nije bila ovako opširna... nisam znao da je to njegova stranica, da pogađam - on i onaj Gwyn su u kompi :D

gledaj emina, nisam zapeo do sada, hvala Bogu, neću ni poslije....
Ako sam bio glup i radio bez zaštite i sve je ok, onda mi se nemre desit niš ni s potpunom zaštitom.... ( mislim, može, al oprezniji sam )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Post Reply