Magijske zajednice

Post Reply
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gwydion wrote: Tjah, ja bih voleo da vidim bar jedan dokaz koji bi potvrdio da Wicca ima veze sa tradicionalnim vešticama koje je Evropa poznavala u vreme inkvizicije.
Dobro bi mi došla kakva literatura o tradicionalnom vještičarstvu... Molila bi. Nešto nesvakidašnje.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Dosta je nejasno Mr. Hermitizam zašto konstantno plasiraš lažne informacije na ovome forumu.
Sad, ili si ubačen agent neke službe, pa ti je zadatak da radiš kaos. Ili si tinejđer koji je apsolutno sve krivo povezao i stvorio mentalnu razlikovnicu vlastite iluzije čiju sliku ne želi pustiti. S time da po razini nivoa tvojih rečenica, očito je da je riječ o ovoj drugoj varijanti.

Dakle idemo iz početka da utvrdimo gradivo.
Sve što je Gosp. Gwydion rekao je istina i činjenica.
Zlatna Zora se pojavila u Engleskoj 1880' godina. Osnovali su je Dr. William Wynn Westcott i Samuel Liddell Mathers.
U nju su inkorporirana različiti oblici mnogih dotadašnjih nepovezanih učenja s glavnom okosnicom na Slobodnozidarski Rozikrucijanizam s kabalom i tadašnje znanom egiptologijom.
Zlatna Zora nema nikakve veze s nikakvim Hermesom Trismegistusom, kovenima, i da sad ne ponavljam Gwydionovu priču.

Nadalje, ja ne znam djeco o kakvoj ezoternoj pozornici u Hrv. govorite, ali ovo što navodiš Hermitizam nema veze s ničim. Budući da sam ja u ezoternom okruženju Zagreba i predugi niz godina i sa sigurnošću znam što se, a što ne, dešava ovdje.
Dakle zamolio bih decu tinejđere s foruma, da kad prođe predvečernji crtić lijepo u piđamu i u krevet na spavanje, a ne zamarati poštene ljude i građane tu po forumima. 8-)

Gost je govorio.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ima knjiga na -http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod ... ja&kat=192, ili u novoj arci - bogati smo literaturom, a knjige lako dostupne, koje su po meni puno bolja varijanta od pretraživanja po tko zna kakvim stranicama.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Ima li ih u knjiznici.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote:Ima knjiga na -http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod ... ja&kat=192, ili u novoj arci - bogati smo literaturom, a knjige lako dostupne, koje su po meni puno bolja varijanta od pretraživanja po tko zna kakvim stranicama.
U potpunosti se slažem s tobom.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Bilo je zanimljivo čitati ovu raspravu.
Gost wrote:Dakle zamolio bih decu tinejđere s foruma, da kad prođe predvečernji crtić lijepo u piđamu i u krevet na spavanje, a ne zamarati poštene ljude i građane tu po forumima.
Oke.. Ne znam si registriro nick Gost il si fakat gost na forumu.. Mislim, nije mi namjera mozgat o tome.

A što se tiče znanja, teenageri su, zbog sposobnosti služenja internetom kao najpopularnijim svjetskim medijem, u toku koliko god mogu biti. Ja dnevno "gutam" nekoliko A4 listova papira i pizdim kad vidim nekog napuhanca kako :censored:. Dakle, zamolio bih napuhane, zastarjele starčeke s foruma, da kad prođe predvečernji grah lijepo u pelene i u krevet, a ne zamarati normalne ljude po forumu.
Last edited by Eagles on Sat Nov 17, 2007 2:44 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Eagles wrote:Ja dnevno "gutam" nekoliko A4 listova papira i pizdim kad vidim nekog napuhanca kako :censored:. Dakle, zamolio bih napuhane, zastarjele starčeke s foruma, da kad prođe predvečernji grah lijepo u pelene i u krevet, a ne zamarati normalne ljude po forumu.
Živo me zanima gdje ćeš ti biti za 12-tak godina, tj. po mojo slobodnoj procjeni u našim godinama.

Žalosno ali istinitino, sveje ok kad si mlađahan i kad ti mama i tata plaćaju režije i hranu no kad se čovjek osamostali onda je već druga priča. Uglavnom se izgubite po ljubavnim vezama i raznim sasvim mundanim problema.

Naravno, kako i svi ostali reći ćeš "ali to se odnosi na mene", ali na žalost, u 99% slucajeva to se odnosi na sve.

Mi ostali, ili skrivamo sta smo ili smo predmet ogovaranja cijelog drustva.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
admin
Site Admin
Posts: 99
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:13 pm

ajde ljudi lijepo se smirite.

sad se lijepo nastavite ljutiti na mene putem PM-ova.

može tak?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Ma može admin. :)
Evo ja priznajem da je moj post bio malo neprimjeren za mlađe korisnike foruma, no želio sam na malo ironičan način ukazati na neke stvari.
Naime postoje ljudi koji su inicirani u vrlo jasno uspostavljene linije (u ovom slučaju tema je bila Zlatna Zora) i koji su napisali jasno dokumentirano porijeklo. Jedan od takvih je i Christopher Mcintosh, vrlo uvaženi povjesničar diplomirao na Oxfordu. + mnogi drugi autori koje je Gwydion naveo. I onda se pojavio neki dečko koji tvrdi besmislice koje su opovrgnute.
Eto stvar je dosta jednostavna.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Gost wrote:Ma može admin. :)
Evo ja priznajem da je moj post bio malo neprimjeren za mlađe korisnike foruma, no želio sam na malo ironičan način ukazati na neke stvari.
Naime postoje ljudi koji su inicirani u vrlo jasno uspostavljene linije (u ovom slučaju tema je bila Zlatna Zora) i koji su napisali jasno dokumentirano porijeklo. Jedan od takvih je i Christopher Mcintosh, vrlo uvaženi povjesničar diplomirao na Oxfordu. + mnogi drugi autori koje je Gwydion naveo. I onda se pojavio neki dečko koji tvrdi besmislice koje su opovrgnute.
Eto stvar je dosta jednostavna.
Zapravo, dečko raspolaže veoma površnim informacijama o tzv perenijalnoj filosofiji koja se u velikoj meri i oslanjala na Corpus hermeticum, iako je još Kauzabon dokazao da je on mnogo mlađi nego što se to mislilo, te koja ima ideju da mora postojati jedna neprekinuta fizička linija inicijacije od pradavnih vremena do danas. Lepa teorija, ali je ne treba doslovno shvatiti.
Post Reply